۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51239
  • بدون دیدگاه

۶ عکس دردناک از کودکان که جهان را تسخیر کرد+تصاویر

پایگاه خبری شبکه یورونیوز اقدام به انتشار دردناکترین تصاویر کودکان در تاریخ بشر کرد.

به گزارش “تالار خبر” به نقل از پایگاه خبری یورونیوز، تمامی جنگ‌های جهان تصاویری دارند که می‌توانند انسان را شوک‌زده کنند. مانند تصاویر عمران، کودک ۵ ساله سوری در حلب که با چهره‌ای خون‌آلود، خاکی و متحیر پشت یک آمبولانس نشسته بود.

6 عکس دردناک از کودکان که جهان را تسخیر کرد+تصاویر
آیلان کردی
بر این اساس، میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان پس از مشاهده این تصویر متاثر شدند. سوال این است: چرا کودکان چنین عذابی می‌کشند؟ به نظر پاسخی برای این سوال وجود ندارد. تصاویری این چنینی تاثیری در ابعاد جهانی دارد. تصاویر پیکر بی‌جان آیلان، کودک مهاجر سوری در سواحل ترکیه که در دریا غرق شده بود، باعث واکنش جهانی شد. با این وجود، پس از چند روز شوک‌زدگی عمومی، مردم به زندگی عادی گذشته خود بازگشتند.

6 عکس دردناک از کودکان که جهان را تسخیر کرد+تصاویر
کودک و پدر فلسطینی
خبرنگاران و اصحاب رسانه دلیل روشنی برای انتشار چنین تصاویری دارند. زینب گورکانلی، دبیر روزنامه حریت ترکیه در این باره می‌گوید: هدف ما از انتشار این تصویر (آیلان) افزایش آگاهی عمومی درباره بحران پناهجویان سوری، عراقی و به طور کلی موضوع پناهجویان به منظور یافتن راه حلی برای آن بود.

در سال ۲۰۰۰ میلادی، محمد جمال الدوره – کودک ۱۲ ساله فلسطینی – به وسیله شلیک نظامیان صهیونیست به شهادت رسید. پدر محمد کوشید او را از شلیک نظامیان صهیونیست حفظ کند. تصویر پیکر بی‌جان محمد الدوره تبدیل به یک یادمان جهانی شد.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/new310541.jpg
شربت گولا، کودک ۱۳ ساله افغان
در سال ۱۹۸۵، نشریه نشنال جئوگرافیک عکسی از شربت گولا، کودک ۱۳ ساله افغان منتشر کرد. این عکس تصویری کودک رنج کشیده از سال‌ها جنگ در افغانستان را نشان می‌داد. اگر چه شربت تنها یک کودک بود اما چشم‌های سبز او گیرایی خاصی داشت که بیننده را درگیر خود می‌کرد. چهره رنج کشیده این کودک افغان، نماینده کودکان بسیاری بود که در افغانستان به سختی زندگی می‌کردند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/6313621198720349070.jpg
کودک سودانی و کرکس
در سال ۱۹۹۳، کوین کارتر – عکاس خبری – عکسی دردناک از کودک سودانی گرفت. او کرکسی را مشاهده کرد که به کودکی که درحال گرسنگی شدید بر روی خاک رها شده بود، نزدیک شد. خانواده این کودک برای دریافت کمک‌های غذایی به مرکز کمک‌های سازمان ملل رفته بودند. تصاویر این کودک به سرعت در جهان منتشر شد و به نمادی از قحطی و خودخواهی جهانی برای وقوع چنین رویدادی تبدیل شد. کارتر کرکس را دور کرد و به خانه خود در آفریقای جنوبی بازگشت. او در کشورش به دلیل نجات ندادن آن کودک مورد انتقاد قرار گرفت. کارتر در سال بعد خودکشی کرد.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/146641.jpg
فرار عریان کودکان در جنگ ویتنام
اما معروفترین تصویر جنگی که هنوز هم تاثرانگیز است مربوط به تصویری است که در جنگ ۱۹۷۲ ویتنام منتشر شد. این تصویر تعدادی از کودکان را نشان می‌دهد که پس از حمله با بمب‌های آتش‌زا به شهر، به صورت عریان در حال فرار در خیابان هستند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/150618170814-napalm-girl-vietnam-exlarge-169.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها