۲۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۶ اسفند ۱۳۹۴
  • کد خبر :40438
  • بدون دیدگاه

افزایش قیمت چند خودروی وارداتی

جدول قیمت روز خودروهای وارداتی (۱۶اسفند)

جدول قیمت انواع خودروهای وارداتی از کمپانی های نظیر تویوتا ، هیوندای و …. در روز یکشنبه ۱۶ اسفند

به گزارش “تالار خبر” به نقل از ایسنا، این هفته قیمت سوناتا یک میلیون تومان، توسان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، النترا یک میلیون تومان و یاریس هاچ‌بک معادل یک میلیون تومان افزایش یافته است.

هفته جاری قیمت باقی خودروهای وارداتی تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

به گزارش ایسنا، قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار به شرح زیر است:

خودروهای وارداتی (16اسفند)

مذاکره خودروسازان با سامورایی ها/ سرباز ژاپنی به ایران می آید

اقتصادنیوز نوشت: مدیرعامل ایران خودرو در حالی خبر از شریک ششم این شرکت داده که به گفته منابع آگاه، یکی از برندهای نیسان موتورز ژاپن گزینه موردنظر آبی های جاده مخصوص است.

آن طور که خبر می رسد، ایران خودرویی ها قصد دارند با «داتسون» به عنوان زیرمجموعه نیسان موتورز مذاکره و در صورتی که به توافق نهایی برسند، این برند به عنوان شریک ششم بزرگترین خودروساز ایران انتخاب خواهد شد.

ایران خودرو تا به امروز شراکت خود با سوزوکی موتورز، بنز و پژو را قطعی کرده و رنو و فیات نیز به احتمال زیاد شرکای چهارم و پنجم این شرکت خواهند بود و داتسون نیز احتمالا ششمین آنها.

برند تجاری داتسون که تولد آن به حدود ۸۵ سال قبل برمی گردد، در سال ۱۹۸۶ به خارج از مرزها راه یافت و همان سال نیسان موتورز تصمیم گرفت فعالیت آن را متوقف کند. این در شرایطی بود که بعدها در سال ۲۰۱۳ که داتسون در حال فراموش شدن کامل بود، نیسان موتورز تصمیم گرفت دوباره آن را احیا کند. داتسون به نوعی برند ارزان ساز نیسان موتورز به شمار می رود و از همین رو شرکت ژاپنی قصد دارد این زیرمجموعه خود را روانه بازار تشنه کشورهای در حال توسعه از جمله ایران، کند.

اتفاقا ایران خودرو نیز با در نظر گرفتن توانایی داتسون در ساخت خودروهای ارزان قیمت به سراغ این شرکت رفته و قصد دارد نقطه ضعف خود (تولید محصولات با کیفیت و در عین حال دارای قیمت پایین) را برطرف کند. به گفته کارشناسان، داتسون توانایی تولید محصولاتی در محدوده قیمتی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان را دارد و با این حساب اگر این برند با ایران خودرو به توافق نهایی برسد، آبی های جاده مخصوص می توانند برای محصولاتی مانند پژو ۴۰۵ جایگزین مناسبی پیدا کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها