۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :54001
  • بدون دیدگاه

نشست خبری مدیران عامل ایران خودرو و پژوسیتروئن

۳ محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

صبح امروز مدیران عامل ایران خودرو و پژوسیتروئن در نشست خبری مشترک شرکت کردند و از محصولات مشترک این دو شرکت خودرو ساز رونمایی شد .

صبح امروز مدیران عامل ایران خودرو و پژو سیتروئن در نشست خبری مشترک شرکت کردند و از محصولات مشترک این دو شرکت خودرو ساز رونمایی شد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: موتور محصولات تولیدی در شرکت مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ) یورو ۶ خواهد بود، بنابراین امکان صادرات این محصولات به همه جای دنیا وجود دارد.

به گزارش ایسنا، هاشم یکه‌زارع امروز در نشست مشترک خبری با مدیر عامل پژوسیتروئن اظهار کرد: پژویی‌ها از اتفاقی که در گذشته با ترک ایران افتاده بود راضی نبودند و ما به عنوان شریک ایرانی صیانت خواهیم کرد که اتفاق قبلی نیفتد و با کمک پژو خاطره پیشین را از ذهن مردم پاک خواهیم کرد.

وی ادامه داد: شرکت مشترک ایران خودرو و پژو به نام ایکاپ شرکتی مستقل است که هنگام آغاز به کار از امکانات موجود در ایران خودرو برای تولید و خدمات پس از فروش استفاده خواهد کرد، اما به تدریج ظرف سه سال آینده که ظرفیت تولید ایکاپ به ۲۰۰ هزار دستگاه می‌رسد، کارخانه مجزا با شبکه خدمات پس از فروش مجزا برای آن ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که داخلی‌سازی خدمات خودروهای تولیدی در سال اول به ۴۰ درصد و سه سال و حداقل ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت، ادامه داد: طبق قرارداد با پژو تا ۲۵ درصد داخلی‌سازی شامل پرداخت حق رویالیتی نخواهد شد که البته مونتاژ و رنگ شامل ۲۵ درصد داخلی‌سازی محسوب نمی‌شود.

یکه‌زارع با بیان این‌که اگر فردی که قطعه‌ساز نیست مصاحبه می‌کند که ما در قرارداد پژو  حضور نداشتیم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ قطعه‌ساز توانمند داخلی در کنار ایکاپ برای خودروهای جدید در حال فعالیت هستند.

وی درباره‌ی صحبت‌های انجام شده مبنی بر قدیمی بودن خودروهای تولیدی پژو در ایران اظهار کرد: خودروی ۲۰۰۸ که اسفندماه امسال در شرکت ایکاپ به تولید می‌رسد خط تولید آن تا حدود یک ماه دیگر در خود پژو راه‌اندازی خواهد شد بنابراین محصولی کاملا جدید است ضمن آنکه هر خودروی جدیدی که در شرکت پژو تولید شود در صورت داشتن توجیه اقتصادی در ایران نیز تولید خواهد شد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به این‌که در گذشته اعلام کرده بودیم پژو دیگر شریک اصلی ایران‌خودرو نخواهد بود، بیان کرد: ما از قبل تعیین نمی‌کنیم که کدام شرکت شریک اصلی ما است یا نیست، بلکه عملکرد شرکت ها تعین می‌کند که با آنها چه‌جور رابطه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان این‌که در زمان تحریم پژو از ایران خارج شد بر کیفیت خودروهای تولیدی در ایران اثر گذاشت، خاطر نشان کرد: این‌که پژو از ایران رفت اتفاق خوبی نبود، اما این‌که ما از قطعات غیرکیفی در تولید خودروها استفاده کردیم را نمی‌توانیم به شریک خارجی ارتباط دهیم.

یکه‌زارع خاطر نشان کرد: در اطراف ایران بازار ۵۰۰ میلیونی تقاضا وجود دارد که ایران خودرو می‌خواهد ظرف ۱۰ سال آینده حضور قوی در این بازار را داشته باشد که در این زمینه یکی از شرکا نیز پژو خواهد بود.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره‌ی سهم دولت در شرکت‌های خودروسازی، اظهار کرد: هم‌اکنون سهام دولت در ایران خودرو ۱۴.۲ درصد و در سایپا ۱۷ درصد است و طبق گفته رییس جمهور دولت قصد واگذاری سهام و خصوصی‌سازی را دارد البته در آینده نیز ممکن است شرکت‌هایی مانند پژو برای خرید سهام دولت در خودروسازان داخلی اقدام کند.

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

http://cdn.isna.ir/d/2016/10/05/4/57362791.jpg

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

http://cdn.isna.ir/d/2016/10/05/4/57362794.jpg

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

http://static0.ilna.ir/thumbnail/LsIbA4I71kOO/i_qPjR7mMLhZ02nUcMUA03-35hBX5H-yKreu5zx2ciKxyUe3xZzFdj4QSBHd7Oec88ZB_gYzlXFJ84-DJdmYwGk4nU88RN381sfGVtw67dPrccCMXHCvyBLURoCG31jCl3xeVOpt9jw,/.jpg

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/07/14/139507141629213998853354.jpg

3 محصول مشترک ایران خودرو و پژو رسما رونمایی شد+تصاویر

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/07/14/139507141629247428853354.jpg

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/07/14/139507141629212278853354.jpg

http://cdn.isna.ir/d/2016/10/05/4/57362802.jpg

مدیر عامل پژوسیتروئن: به ایران غرامت دادیم

مدیر عامل پژوسیتروئن گفت: انتقال‌های بزرگی برای تامین مالی پروژه ایکاپ در ایران انجام داده‌ایم که پرداخت غرامت نیز جزو آن بوده است.

به گزارش ایسنا، کارلوس تاوارس امروز در نشست مشترک با مدیر عامل ایران خودرو، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که گذشته را پشت سر گذاشته و آینده جدیدی در ایران آغاز کنیم. در این زمینه انتقال‌های بزرگی برای تامین پروژه انجام داده‌ایم که پرداخت غرامت نیز جزو آن بوده است که البته محرمانه است.

وی با بیان این که مطمئنا اگر مشکلات گذشته حل نمی‌شد، نمی‌توانستیم همکاری جدیدی را با ایران آغاز کنیم، خاطر نشان کرد: برای ایجاد آینده بهتر دیگر نباید درباره‌ی گذشته صحبت کنیم زیرا آن مشکلات حل شده است.

مدیر عامل پژوسیتروئن ادامه داد: نیت ما این است که کیفیت، ایمنی و فناوری مناسب را در اختیار مصرف‌کنندگان خودرو در ایران بگذاریم.

تاوارس درباره‌ی این‌که مصرف‌کنندگان ایرانی به دنبال خدمات بهتر هستند، خاطر نشان کرد: ما این هدف را محقق خواهیم کرد و استانداردهای خود در تمام دنیا را در ایران پیاده‌سازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اولین گام این است که آماده تولید محصولات جدید در بازار ایران شویم همچنین به دنبال توانمندسازی قطعه‌سازان ایرانی هستیم تا بتوانیم خودروها را با قیمت رقابتی برای صادرات تولید کنیم.

مدیر عامل پژوسیتروئن در پاسخ به این پرسش که با وجود برخی مشکلات در تعاملات بانکی با ایران چگونه می‌خواهید در ایران سرمایه‌گذاری کنید، اظهار کرد: تحریم صنعت خودروسازی ایران کاملا حل شده است و می‌توان کارهای بزرگی در ایران انجام داد.

تاوارس با بیان این که تامین مالی شرکت مشترک با ایران‌خودرو از طریق سهم آورده و دیون خواهد بود، تصریح کرد: دیون از طریق شرکا و بانک‌های ایرانی تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ی احتمال تولید مستقل محصولات پژو در ایران، ادامه داد: سهم بازار پژو در ایران بالا بوده و اولویت اول ما این است که برای ارتقاء کیفیت خودروهای موجود خود در ایران که حدود چهار میلیون دستگاه است اقدام کنیم.

مدیر عامل پژوسیتروئن ادامه داد: اولویت دوم ما این است که مطمئن شویم در شرکت مشترک با ایران خودرو خودرهای جدید با کیفیت و ایمنی بهتر تولید خواهد شد.

تاوارس درباره‌ی ترک ایران از سوی این شرکت در زمان تحریم‌ها گفت: شرکت ما قربانی تحریم‌ها بود و جلوی ما را گرفتند که با ایران همکاری نداشته باشیم و اگر از آن قوانین پیروی نمی‌کردیم پیامدهای وخیمی برای ما داشت.

وی با بیان این‌که در آن زمان ما مشکلات مالی زیادی داشته و نمی‌خواستیم به دلیل دور زدن تحریم‌ها مشکلات مالی ما بیشتر شود، خاطر نشان کرد: حضور ما در ایران به معنای این است که تمام حرف‌ها با دوستانمان در دنیا زده شده و در کنار ایران در اروپا و آمریکا نیز حضور خواهیم داشت. ما تمام گام‌های لازم برای حضور در ایران از جمله اقدامات قانونی را انجام داده‌ایم.

مدیر عامل پژوسیتروئن درباره‌ی احتمال تولید خودروهای ارزان‌قیمت از سوی پژو در ایران گفت: در بازار ایران تقاضا برای خودروهای ارزان قابل توجه است که در این زمینه نیز فعالیت خواهیم کرد.

تاوارس درباره احتمال خرید سهام شرکت‌های خودروسازی از سوی پژو نیز اظهار کرد: آینده را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم، اما هر شرایطی که برای ما و ایران خودرو و شرکایمان برد برد باشد به آن عمل خواهیم کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها