۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۳ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48121
  • بدون دیدگاه

۱۰ اسم پسر و دختر که در سال ۹۵ بیشترین انتخاب را داشتند

مدیر ثبت احوال استان تهران، اسامی برتری که خانواده های تهرانی طی سه ماه اول امسال برای فرزندان خود انتخاب کرده اند را اعلام کرد.

مدیر ثبت احوال استان تهران، اسم های برتری که خانواده های تهرانی طی سه ماه اول امسال برای فرزندان خود انتخاب کرده اند را اعلام کرد.

به گزارش “تالار خبر”، محمد مهدی اعلایی در مورد فراوانی نام‌هایی که تهرانی‌ها برای فرزندان خود طی سه ماه اول سال برگزیده‌اند، افزود: امیرعلی، امیرحسین، امیرعباس، محمد طاها، علی، محمدحسین، ابوالفضل، حسین، محمد و کیان ۱۰ اسم برتر تهرانی‌ها طی سه ماه اول سال جاری بوده که برای پسران خود انتخاب کرده‌اند.

وی تاکید کرد: همچنین ماهان، محمدرضا، محمدمهدی، امیرمحمد، ایلیا، پارسا، امیررضا، علیرضا، امیرمهدی و یاسین نیز در رده‌های بعدی نامگذاری از سوی خانواده‌های تهرانی قرار گرفته‌اند.

مدیر ثبت احوال استان تهران در مورد فراوانی نام‌های دختران نیز اظهار داشت: فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، حلما، باران، یسنا، ریحانه، زینب، النا و آوا ۱۰ اسم برتری بودند که مردم پایتخت برای دختران خود برگزیدند.

به گفته اعلایی، رها، مرسانا، مهرسا، هلیا، آیلین، سارینا، بهار، محیا، هستی و الینا نیز در رده‌های بعدی نامگذاری خانواده‌ها قرار گرفته‌اند.

وی در مورد کمیته نامگذاری گفت: این کمیته هر ماه در سازمان ثبت تشکیل می‌شود و افرادی که اسامی منتخبشان در بانک اسامی سازمان ثبت احوال وجود ندارد، می‌توانند در این کمیته مطرح کنند و با حضور کارشناسان مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.

به گفته مدیر ثبت احوال استان تهران فقط درصد بسیار اندکی از اسامی که با شئونات اسلامی ایرانی ما همخوانی ندارد، مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

10 اسم پسر و دختر که در سال 95 بیشترین انتخاب را داشتند

منبع: فرادید


در همین زمینه بخوانید:

انتخاب اسم قشنگ برای کودک

حتما شما هم با افرادی ملاقات داشته اید که نام زیبایی دارند و شنیدن آن برایتان جالب بوده است. بعضی ها از نام ها به خوبی با نام فامیل فرد جفت شده اند و نشان از فکر خوب پدر و مادر او دارند. برخی ها هم بنده های خدا اسم های خوبی ندارند. یا بعضی اسم خوب دارند و اصلا با چهره و شخصیتشان جور نیست.

حالا از این ها که بگذریم، باید گفت انتخاب نام مناسب برای فرزند هم هنر می خواهد. این نیست که فقط یک اسم متفاوت انتخاب کنید و دیگر بقیه چیزها مهم نباشند. قدیم ترها اسم ها از اسامی ائمه بود یا با حرف اول نام پدر و مادر شروع می شد. تقریبا همه فرزندان نامی داشتند که یا آوای یکسان، یا حرف اول یا سه حرف آخر مشابه هم داشت. مثل فرهاد و فروغ که با فاطمه جور شده اند.

اما این روزها زوج های جوان فقط می خواهند نام عجیبی برای فرزند خود انتخاب کنند که تک باشد. هیچ کس دیگر هم آن اسم را نداشته باشد. یک‌دانه باشد. مثل تعداد فرزندان خود که عموما تک هستند.

اما متفاوت بودن نام لزوما به سود کودک نیست. معنی اسم در آینده کودک تاثیر بسیار دارد. باید نامی انتخاب کنید  که کودک در مدرسه و زندگی آینده به واسطه آن خجالت نکشد و موردتمسخر اطرافیان قرار نگیرد. به طور مثال، نام هایی همچون حرف‌ناز، خیال، سماور، طوطی، قصر، گلدان، مسکو، مریخ، مخصوص، نتیجه یا ده ها نام مشابه که در ثبت احوال استان تهران وجود دارند که اسم نیستند. این نام ها مایه خجالت فرزندان هستند و مجبور است تا ۱۸ سالگی سنگینی درد آن را به دوش بکشد تا بتواند بالاخره تغییر نام دهد.

یا برخی والدین بدون توجه نامی پسرانه برای دختر یا برعکس آن را انتخاب می کنند. انتخاب نام، تحقیق می خواهد. باید اسمی انتخاب کنید که اشتباه تلفظ نشوند و حس ناخوشایندی به کودک بدهد.

برای انتخاب نام زیبا، کتاب های متنوع و وب‌سایت های متعددی وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید.

ما نیز در ادامه تعدادی نام زیبا به تفکیک دختر و پسر نام برده ایم که شاید بپسندید.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/07/Name-List.png

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها