۶ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۱ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53690
  • ۱ دیدگاه

ویدیو/گفتگوی شنیدنی سعید عبدولی در برنامه دورهمی

برنامه دورهمی شب گذشته میزبان سعید عبدولی قهرمان کشتی فرنگی کشورمان بود.

برنامه دورهمی شب گذشته میزبان سعید عبدولی قهرمان کشتی فرنگی کشورمان بود.

کارگردان «دورهمی» به عنوان سوال اول دلیل اذیت کردن عبدولی و اعتراضات وی را جویا شد. سعید عبدولی گفت: هر سال که مسابقه دارم این اتفاقات برای من می‌افتد. در کشتی ها من باید با حریف و داور بجنگم. زمانی اعتراض می‌کنم که حق‌کشی می‌کنند. نمیتوانم بایستم و کاری نکنم؛ از طرفی هم اعتراض هایم به نتیجه نمی‌رسند.

عبدولی در ادامه اظهار داشت: قبل از شروع مسابقه با آنها برخورد خوبی دارم اما داوران کار خودشان را می‌کنند و فایده‌ای ندارد.

وی در خصوص سخت‌ترین کشتی خود عنوان کرد: المپیک لندن با کشتی گیر فرانسوی که دارنده مدال المپیک و جهانی بود، مسابقه داشتم. خیلی تمرین کرده بودم و فکر می‌کردم من برنده هستم. هرچه من فن زدم، اما داور کشتی‌گیر فرانسوی را برنده اعلام کرد.

مدیری دلیل مشکل داوران با عبدلی را سوال کرد. وی اظهار داشت: بیشتر به دلیل این است که ما فردی را در کرسی فیلا نداریم و هر مدالی که دریافت می‌کنیم، به خاطر غیرت و تعصب خودمان است. چرا که در المپیک ریو ما شاهد خرید و فروش تشک کشتی بودیم اما من و قاسمی برای مدال مان جنگیدیم.

سعید عبدولی در خصوص حریفان خود گفت: من از هیچ کدام از حریف‌هایم بدم نمی‌آید. معمولا آنها از من بدشان می‌آید، چرا که مثل کنه به آنها می‌چسبم و رهایشان نمی‌کنم (خنده).

مدیری درباره تفاوت کشتی فرنگی و آزاد سوال کرد. عبدولی پاسخ داد: کشتی فرنگی، همان طور که از نامش پیداست از فرنگ آمده اما کشتی آزاد را ما در کشور خود داریم. نمی‌خواهم کشتی گیران آزاد ناراحت بشوند اما کشتی فرنگی سخت تر است؛ چرا که فقط بالا تنه بدن درگیر است اما در کشتی آزاد همه بدن برای مسابقه درگیر می شود.

وی در خصوص رها کردن کشتی و رسیدن به خانواده خود گفت: من در ۱۸ سالگی ازدواج کردم. دو فرزند دارم و در این مدت آنها من را به عنوان پدر نمی‌شناسند؛ چراکه هر ماه سه روز کنار آنها هستم. در طی ۷ سال که ازدواج کردم، با خانواده مسافرت نرفتم. به همین خاطر قرار است دو ماهی را به آنها اختصاص بدهم .

وی در خصوص شغل دیگر خود عنوان کرد: پدرم کشاورز است و دکه میوه فروشی هم دارد. در کنار پدرم در جوانی کار می‌کردم اما اصرار داشت من ورزش خودم را ادامه بدهم. در مدت ۱۲ سالی که عضو تیم ملی هستم، خانواده‌ام زحمات زیادی کشیدند و هزینه‌هایی را متحمل شدند.

مدیری در خصوص خداحافظی عبدولی بعد از مسابقات المپیک سوال کرد. فرنگی‌کار کشورمان جواب داد: قبل از المپیک همسرم گفت، با مدال المپیک همه مقام‌ها را داری و بیا به بچه‌هایت رسیدگی کن! قرار بود بعد از این مسابقات از کشتی خداحافظی کنم اما بعد از دریافت مدال، همسرم گفت دوباره برو و مدال بیاور (خنده).

سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک، در پایان انگشتری خود را به موزه دورهمی تقدیم کرد.

گزارش از الهام قبادی

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها
  1. حمیدآریایی نوشته است:

    راجب اون جمله معروف عبدولی که داخل المپیک میگه ومهران مدیری هم سوال کرد ازش چرامطلبی ننوشتید؟؟حتی اشاره ای هم نکردید