۲۶ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۸ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :47857
  • بدون دیدگاه

کشف نوزاد ۳ روزه در قبرستان زاهدان +عکس

نوزاد ۳ روزه‌ای که در قبرستان زاهدان رها شده بود با کمک یک زوج از مرگ نجات یافت.

نوزاد ۳ روزه‌ای که در قبرستان زاهدان رها شده بود با کمک یک زوج از مرگ نجات یافت.

باشگاه خبرنگاران ؛ این نوزاد چهارم تیر امسال از سوی یک زن و شوهر درحالی در قبرستان پیدا شد که بر اثر گرمای هوا در آستانه مرگ بود. اما پس از تحویل به پایگاه اورژانس بخش کورین زاهدان با کمک امدادگران احیا شد.

سراوانی، مدیر کل بهزیستی سیستان وبلوچستان در این خصوص اظهارداشت: از این دست کودکان که در خیابان یا گوشه‌ای از شهر در سبد، پارچه یا پتو به حال خود رها شده‌اند متأسفانه زیاد پیدا می‌شود که توسط مقام قضایی به بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

کشف نوزاد 3 روزه در قبرستان زاهدان +عکس

اخبار تکمیلی :

سرنوشت کودک رها شده در زاهدان

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون سومین بچه رها شده در سیستان و بلوچستان تحویل بهزیستی شد.

محمدرضا سراوانی اظهار داشت:بچه رها شده در یکی از قبرستانهای استان سیستان و بلوچستان به بهزیستی تحویل داده شد.

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این بچه های رها شده پس از انجام مراحل قانونی تحویل بهزیستی می‌شوند افزود: تا قبل از سال ۹۴ سالیانه به طور میانگین حدود ۷۰ بچه نوزاد و خردسال در خیابان رها‌سازی می‌شدند و در سال ۹۴  نوزادان رها شده در سیستان و بلوچستان به تعداد ۴۰ نفر رسید که بهزیستی استان برحسب وظیفه از آنها نگهداری می‌کند.

سراوانی افزود: از ابتدای امسال تا کنون این سومین نوزادی بود که رها‌سازی شده و تحت مراقبت بهزیستی قرار دارد و در دو سال اخیر با راهنمای و ارشاد علما این کار کاهش پیدا کرده است.
منبع: خبرگزاری تسنیم

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها