۲۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :49654
  • بدون دیدگاه

کشف محموله ۳۰ میلیاردی گوشی قاچاق در کرمانشاه +عکس

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: محموله قاچاق یک هزار و ۲۹۰ دستگاه موبایل در کرمانشاه کشف شد.

به گزارش “تالار خبر” به نقل از پاک پرس، سردار منوچهر امان الهی صبح امروز یکشنبه در نشست خبری، اظهار داشت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فعالیت باند قاچاق موبایل از مناطق مرزی استان و شهرهای مرزی کشور، مامورین نیروی انتظامی بررسی هایی را اینجام و یک محموله یک هزار و ۲۹۰ عددی گوشی قاچاق به ارزش ریالی ۳۰ میلیارد ریال کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه انتظامی استان امسال برخورد با کالای قاچاق را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون از نظر ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
سردار امان الهی گفت: همچنین امسال محموله های دیگری شامل تجهیزات گیرنده ماهواره، مواد غذایی و البسه در سطح استان کشف شده است.

وی با برشمردن ابعاد مختلف قاچاق کالا افزود: دستگاه های مختلفی در این راستا مسئولیت دارند و البته بحث قاچاق در مرزها نیز مطرح بوده؛ همچنین خلاءهایی از نظر هماهنگی بین بخشی، نگاه به قاچاق، تفاوت در اقدام و عمل نیز در کنار هجمه هایی که از بیرون و درون مرزهای کشور تهدید گر است وجود دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با وجود مسائل مذکور و محدودیتهای موجود اقدامات قابل توجهی در امر کشفیات قاچاق انجام شده است.

سردار امان الهی از کشفیات ۸۰ درصدی کالای قاچاق خبر داد و گفت: برای اقدامات بیشتر لازم است همه دستگاه های مربوطه به عرصه مبارزه با کالای قاچاق به طور فعال تری ورود کنند تا در بحث مجازات نیز شدت عمل بیشتری به خرج داده شود.

وی افزود: در حوزه وضع برخی از مقررات جاری مشکلاتی مطرح است که ریشه در گذشته دارد و لازم است به منظور اثر بخشی بیشتر در این امر مطالعه بیشتری انجام و تجدید نظر صورت و برنامه ای مدون تهیه شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه درباره مجموع کشفیات کالای قاچاق از ابتدای سال تاکنون عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون سه محموله عمده کالای قاچاق در استان کشف شده که ارزش ریالی آن به ۱۱ میلیارد تومان می رسد.

وی افزود: بحث قاچاق به اقتصاد داخلی کشور لطمه می زند و منافع آن تنها برای افراد معدودی است.

کشف محموله 30 میلیاردی گوشی قاچاق در کرمانشاه +عکس

 


در همین زمینه بخوانید :

 انواع گوشی قاچاق تا ۲ ماه آینده زنگ می‌خورد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اتمام مراحل آزمایشی طرح ثبت و شناسه دارکردن گوشی های تلفن همراه ،گوشی های قاچاق تا ۲ ماه آینده زنگ می خورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قاسم خورشیدی با اشاره به تدابیر انجام شده برای ثبت وشناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه افزود: این طرح در قالب تکلیف قانونی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آذر ماه سال گذشته با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

وی افزود: در همین جهت سامانه ای برای ثبت تمامی شماره سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی که از طریق گمرک به طور قانونی وارد کشور شده است طراحی شده است و این اطلاعات هم اکنون برای بارگذاری و استفاده در طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه آماده است.

خورشیدی افزود: در مرحله بعد سازمان تنظیم مقررات طرح ازمایشی بارگذاری سیستم را باید از ابتدای مرداد امسال اغاز می کرد که این بخش از کار به دلیل برخی مشکلات نرم افزاری به تعویق افتاده است که این مشکلات بعد از طی دوره ازمایشی حداکثر طی یکی دو ماه اینده برطرف خواهد شد .

وی اجرای این طرح را تکلیف قانونی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان و تاکید کرد: در جریان اجرای این طرح هیچ مشکلی برای ارائه خدمت به گوشی های تلفن همرایی که هم اکنون از مجموعه اپراتورهای تلفن همراه سه گانه کشور خدمات دریافت می کنند به وجود نخواهد امد و بلافاصله بعد از بارگذاری نرم افزار شناسه دار خواهد شد و ثبت شده تلقی می شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: این طرح صرفا در برگیرنده گوشی های جدیدی است که برای نخستین بار ازجانب یکی از سیم کارتهای مربوط به شبکه های تلفن همراه اعم از سیم کارت، دیتا یا اعتباری و سیم کارتهای اعتباری بخواهد خدمات دریافت کنند.
وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل مراحل ازمایشی طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه طی دو ماه آینده گوشی های تلفن همراه قاچاق امکان دریافت خدمات ازهیچ یک از شبکه های اپراتور تلفن همراه کشور را نداشته باشد.

خورشیدی از کشف بیش از ۷۵ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق طی سه ماه گذشته خبر داد و گفت: این امار با احتساب تجهیزات مختلف رایانه ای اعم از لب تاب و تبلت به بیش از ۳۵۰ هزار دستگاه می رسد.

وی با تاکید بر استمرار روند برخورد با پدیده قاچاق گوشی تلفن همراه گفت: مقابله با واردت و عرضه گوشی های تلفن همراه قاچاق همواره یکی از اولویتهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و هست.

وی خاطرنشان کرد: کشف محموله ای حاوی ۳۲ هزار گوشی تلفن همراه قاچاق در یک لنج در سواحل نخل تقی و همچنین کشف ۷۰۰ دستگاه گوشی در یک خودروی سواری و کشف و ضبط ۷۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق در دو واحد صنفی در تهران از جمله کشفیات انجام شده است .

خورشیدی با اشاره به اقدامات نهادهای نظارتی در جمع اوری برخی از برندهای گوشی تلفن همراه فاقد نمایندگی در داخل کشور و اعتراض برخی از صنوف مبنی بر اسیب رسیدن به کالاهای انها گفت: رویه ای که در جمع آوری کالای قاچاق مانند گوشی تلفن همراه به آن آسیب وارد شود وجود ندارد و اگر کسی از این بابت ضرر و زیانی به کالایش وارد شده می تواند به مرجع قضایی شکایت و استیفای حق کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها