۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۹ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48414
  • بدون دیدگاه

جزئیات و تصاویر کشف بزرگترین محموله هروئین در گمرک

گمرک ایران از کشف ۵۳۶ کیلو و ۷۹۵ گرم هرویین جاسازی شده در داخل یک محموله ترانزیتی خبر داد.

مأموران گمرک لطف آباد موفق شدند از یک محموله ترانزیتی، بیش از ۵۳۶ کیلو گرم هروئین کشف کنند. این محموله بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین کشف مواد مخدر توسط مأموران گمرک طی سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود.

محموله مزبور در یک دستگاه تریلی قرمز رنگ ولوو که بار مبل، میز و صندلی داشته، جاسازی شده و راننده تریلی نیز از توابع کشور ترکیه است.

بر اساس این گزارش به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، کشنده‌ای که این میزان هرویین را حمل می‌کرد تحت مالکیت یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی قرقیزستانی بوده که با پلاک این کشور تردد و محموله یادشده را از مبدا ترکیه حمل می‌کرد و قرار بود پس از تحویل محموله در عشق‌آباد به سمت قزاقستان ادامه مسیر بدهد.

ماموران گمرک لطف‌آباد استان گلستان، با استفاده از سامانه جامع گمرکی و بدون دخالت عامل انسانی، کامیون را به ایکس‌ری هدایت می‌کنند و پس از عبور دادن این کشنده تریلی چادری از ایکس‌ری کانتینری و بررسی تصاویر اسکن شده، به قسمت ابتدای تریلر چادری کشویی و پشت کابین راننده مشکوک شده و خودرو را برای انجام کنترل‌های بیشتر به بخش ارزیابی فیزیکی هدایت می‌کنند.

در همین حین و پیش از فک پلمب، راننده تریلی به رییس بخش ایکس‌ری گمرک لطف‌آباد رشوه ۱۰ هزار دلاری پیشنهاد می‌کند تا وی از کنترل بیشتر این محموله چشم‌پوشی کند.

مامور گمرک با رد رشوه دستور می‌دهد موضوع پیشنهاد رشوه صورتجلسه و محموله داخل تریلر فک پلمب شود و به‌طور کامل مورد بازرسی فیزیکی قرار گیرد.

ماموران گمرک هنگام بررسی بار داخل تریلر مشاهده می‌کنند که در همان قسمتی که ایکس‌ری نشان داده، یک محفظه اضافی تعبیه شده است. با برش محفظه تعداد ۵۲۵ بسته مواد مخدر از نوع هرویین هر کدام به وزن یک کیلو و ۱۶ گرم و در مجموع به وزن ۵۳۶ کیلو و ۷۹۵ گرم کشف می‌شود.

جزئیات و تصاویر کشف بزرگترین محموله هروئین در گمرک

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها