۳۰ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۱ شهریور ۱۳۹۴
  • کد خبر :19158
  • بدون دیدگاه

کشتی قهرمان جهان - لاس وگاس

کشتی آزاد قهرمانی جهان:طلاهای ۳وزن دوم به آذربایجان، روسیه و آمریکا رسید

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در لاس وگاس سهم تیم ملی ایران از جدول مدال ها تنها یک برنز بود که توسط علیرضا کریمی در وزن ۸۶…

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در لاس وگاس سهم تیم ملی ایران از جدول مدال ها تنها یک برنز بود که توسط علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم بدست آمد و مدال های طلا بین کشتی‌گیران آذربایجان، روسیه و آمریکا تقسیم شد.

در پایان مسابقات روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در ۳ وزن دوم که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (جمعه) به وقت ایران در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شده بود، نفرات برتر اوزان ۶۱، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم مشخص شدند که طلاهای روز دوم به کشورهای آمریکا، روسیه و آذربایجان رسید.

علیرضا کریمی در ۸۶ به مدال برنز رسید و عباس طحان در ۹۷ کیلوگرم با شکست در دیدار رده‌بندی پنجم شد؛ این دو کشتی‌گیر موفق به کسب سهمیه المپیک شدند. بهنام احسان‌پور هم در ۶۱ کیلو حذف شد و به عنوانی بهتر از هجدمی نرسید.

بدین ترتیب تیم ایران تا پایان روز دوم با کسب ۲ مدال برنز و ۲۲ امتیاز بعد از تیم‌های آذربایجان و روسیه در رده سوم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

آذربایجان با یک مدال طلا، یک برنز و ۳۰ امتیاز اول است و روسیه با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۲۷ امتیاز در رده دوم قرار گرفته است. اوکراین و گرجستان با ۲۰ امتیاز چهارم و پنجم هستند.

رده‌بندی نفرات برتر سه وزن دوم به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم:

۱- حاجی علی‌یف (آذربایجان) ۲- نومین باتبولد (مغولستان) ۳- ولادیمیر دوبوف (بلغارستان) و واسیل شوپتار (اوکراین) ۵- ماساکازو کاموی (ژاپن) و باجرانگ (هند)… ۱۸- بهنام احسان‌پور (ایران)

۸۶ کیلوگرم:

۱- عبدالرشید سعداله‌یف (روسیه) ۲- سلیم یاشار (ترکیه) ۳- علیرضا کریمی (ایران) و ساندرو امیناشویلی (گرجستان) ۵- میهایل گانف (بلغارستان) و ماگومدگاجی خاتی‌یف (آذربایجان)

۹۷ کیلوگرم:

۱- کِیل اسنایدر (آمریکا)‌ ۲- عبدالسلام گادیسوف (روسیه) ۳- پاولو اولینیک (اوکراین) و ختاگ گازیموف (آذربایجان) ۵- عباس طحان (ایران) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)

ایران در روز نخست این مسابقات صاحب یک مدال برنز و سهمیه المپیک توسط سیداحمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم شده بود که علیرضا کریمی در ۸۶ و عباس طحان در ۹۶ کیلوگرم در روز دوم ایران را صاحب ۲ سهیمه المپیک دیگر کردند. کریمی برنز گرفت و طحان پنجم شد.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/09/wrestling-lasvegas.jpg

منبع:فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها