۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۴ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :11754
  • بدون دیدگاه

کاهش میزان کالری مصرفی با این ۷ روش ساده

۷ روش بسیار مفید و البته ساده برای کاهش میزان کالری مصرفی برای کسانی که به توازن وزن و انرژی خود اهمیت می دهند. آیا می‌دانستید که بدون رژیم‌های مشکل…

۷ روش بسیار مفید و البته ساده برای کاهش میزان کالری مصرفی برای کسانی که به توازن وزن و انرژی خود اهمیت می دهند.

آیا می‌دانستید که بدون رژیم‌های مشکل هم می‌توان میزان کالری مصرفی را کم کرد؟ یک فرد عادی که به وزنش اهمیت نمی‌دهد هرسال تقریباً نیم تا یک کیلوگرم به وزنش اضافه می‌شود. اگر هر روز فقط ۱۰۰ کالری کمتر جذب کنید، از ورزش غافل نشده و در نهایت این ۷ مورد را رعایت کنید، جلوگیری از این روند کار راحتی خواهد بود.

۱. پرتحرک باشید

اصلا مهم نیست که در خانه هستید یا در محل کار، باید روند سوخت کالری را نگه‌دارید! ماشین را کمی دورتر از مقصد پارک کرده و به جای آسانسور از پله استفاده کنید. در زمان استراحت هم کمی حرکت اسکات یا شنا انجام دهید. جارو یا گردگیری در منزل را به عنوان حرکتی ورزشی برای شانه و عضله‌های پشت بازو انجام داده و از سوزاندن کالری لذت ببرید.

۲. اول سالاد بخورید

اگر وعده‌ غذایی را با سالاد شروع کنید، غذای کمتری میل کرده، در نتیجه کالری کمتری دریافت می‌کنید. خوردن سالاد یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای کاهش کالری مصرفی است زیرا اشتهای شما را کم می‌کند؛ اما ابتدا از سالم بودن سالاد و پایین بودن میزان چربی آن اطمینان حاصل کنید. برای داشتن سالادی دلپذیر و سالم کمی پنیر کم‌چرب و مقداری خشکبار به آن اضافه کنید. می‌توانید سالاد کاهو با جعفری و گشنیز را امتحان کنید.

۳. هرروز یک عدد سیب میل کنید

سیب سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قوی، ویتامین c و پکتین است؛ همانطور که می‌دانید پکتین چربی سوزی طبیعی می‌باشد. خوردن یک عدد سیب در روز به عنوان میان‌وعده یکی از مؤثرترین و ساده‌ترین روش‌های کاهش کالری مصرفی است.

۴. آب بنوشید

گاهی اوقات افراد تشنگی را با گرسنگی اشتباه گرفته و به‌جای نوشیدن آب با خوردن غذا تشنگی‌شان را رفع می‌کنند. همیشه سعی کنید مدتی قبل از غذا خوردن (نه دقیقاً قبل از آن) آب بنوشید. با نوشیدن آب احساس سیری بیشتری کرده و در حین ورزش درد و گرفتگی عضلانی نسبتاً کمتری خواهید داشت. بدانید که با تأمین آب بدن، کالری مصرفی‌تان را ناخودآگاه کاهش می‌دهید. ۷ روش برای افزایش میزان آب دریافتی بدن را از دست ندهید.

۵. در رستوران پیش‌غذا سفارش دهید

از آن‌جا که مقدار غذا در رستوران دوبرابر یک پرس معمولی است، توصیه می‌شود که پیش‌غذا سفارش دهید. وفادار ماندن به رژیم در رستوران بسیار مشکل است امّا می‌توانید با سفارش پیش‌غذا به جای غذای اصلی، خود را از عذاب وجدان بعد از آن خلاص کنید. مثلاً سالاد یا سوپ سفارش دهید. با این کار هم به رژیم‌تان وفادار مانده‌اید و هم از لحاظ مالی صرفه‌جویی کرده‌اید.

۶. ورزش کنید و لبخند بزنید

لبخند زدن باعث می شود در طول روز انرژی مثبت داشته باشید. آیا تا به‌حال ورزشکاران را با لبخندهای گاه و بی‌گاهشان دیده‌اید؟ فردی که به‌طور منظم ورزش می‌کند، موجب افزایش انرژی مثبت خود می‌شود. سوزاندن کالری احساس شادی را بعد از ورزش در فرد ایجاد می‌کند. از آسان‌ترین ورزش‌ها، پیاده‌رویست و بهتر است بدانیم چگونه می‌توانیم کالری بیشتری را با پیاده‌روی بسوزانیم. شاد باشید، لبخند بزنید و ببینید که ورزش کردن می‌تواند چقدر آسان ‌باشد!

۷. مثبت بیندیشید

به موفق‌ترین افراد جهان نگاه کنید؛ آن‌ها همیشه خوش‌بین بوده و در هرچیز منفی نکات مثبت را درمی‌یابند. مثبت‌نگر باشید و به کمک این نگرش خوب به هدف کاهش وزن خود نزدیک‌تر شوید. علاوه بر این، طرز فکر مثبت کاهش کالری را برای فرد آسان‌تر می‌کند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/05/calory.jpg

منبع: گراف مدیا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها