۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۶ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50769
  • بدون دیدگاه

کاریکاتور/ شکست حمید سوریان در المپیک

کاریکاتورزیبای شهاب جعفر نژاد درباره حمید سوریان و شکست او در المپیک

کاریکاتورزیبای شهاب جعفر نژاد درباره حمید سوریان و شکست او در المپیک

کاریکاتور/ شکست حمید سوریان در المپیک


نجیب و پهلوان؛ «حمید سوریان»

وقتی حرف از نجابت و پهلوانی در ورزش و کشتی می‌شود، بی‌اختیار نام نابغه کشتی ایران حمید سوریان بر یادها و خاطره ها نقش می‌بندد.

وقتی حرف از پر افتخارترین کشتی‌گیر ایران و جهان می‌شود، بی‌اختیار همه اهالی گوش  شکسته‌ها به احترام حمید سوریان می‌ایستند.

قهرمان جوانان آسیا (۲۰۰۵)، قهرمان جوانان جهان (۲۰۰۵)، قهرمان آسیا (۲۰۰۸)، قهرمان المپیک لندن (۲۰۱۲) و قهرمان بزرگسالان جهان در شش دوره (۲۰۰۵ – ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ – ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴) افتخار بسیار بزرگی است که از جوان نجیب و دوست داشتنی ایران زمین، حمید سوریان سر زده است.

به اهتزاز در آوردن پرچم میهن عزیزمان و نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی در سالهای یاد شده، در میادین مختلف جهانی، افتخاری بوده که سند آن به نام چهره محبوب و پهلوان ، حمید سوریان زده شده است. هفت مدال جهان و المپیک حمید سوریان در یاد مردم ایران خواهد ماند،  اما مهربانی و نجابت این نابغه کشتی در دلها و قلب مردم شریف ایران جای دارد.

تو برای ما همیشه قهرمان باقی می‌مانی حمید سوریان، و پرچمت در یاد و دل مردم ایران همیشه بالاست. دل پاک و نجیب پهلوان حمید سوریان نه تنها بوی طلا که بوی نجابت و غیرت جوان ایرانی می‌دهد و این دل پاک از بلندترین سکوی جهانی و المپیک که هیچ، از حافظه و خاطره ملت بزرگ بالا رفته است؛ همان بالا بمان که جای حقیقی تو، دلهای مردم ایران است.

در وبلاگ شخصی‌ات گشتی زدم و چه صمیمی دیدم؛ سالی که بزرگتر شده‌ام، سالی که به خدا نزدیک تر شده ام. سالی است که فهمیده‌ام، هیچ شادی و غمی ماندگار نیست. سالی که تجربه اندوخته‌ای و گاهی مخفیانه اشک ریختی و گاهی بلند خندیده‌ای و گاهی سکوت را بهترین پاسخ به طعنه ها دیدی.

سالی که نجابت را معنای حقیقی بخشیدی و خودت عنوان کردی که از همه آنهایی که دلت را شکستند دلگیر نیستی و هنوز دوستشان داری. چقدر زیبا دریافتی که نه از کف و سوت ها و هوراها در این سال‌ها ذوق زده هستی و هیچکدام، دلیل نمی شود که دست خدا را رها کنی…

و با تو زمزمه می کنم این مناجات خالصانه‌ات را که:

خدایا برای تمام لحظاتی که تو با من بودی و من بی تو؛ مرا ببخش.

حمید سوریان عزیز

حضور پهلوانانه تو در میدان های ورزشی برای ما این پیام را داشت که تاریخ تولد و مرگ یک انسان، همه زندگی او نیست. آنچه معنای زندگی انسان است، این مفهوم بوده که از لحظه تولد تا لحظه مرگ، شخصیت، روحیه، جوانمردی، صفا، منش، معرفت و اخلاق و انسانیت است که معتبرترین مدارج تحصیل و مدال های جهانی را بر سینه او جلوه می‌دهد.

رسم قدردانی و جوانمردی حکم می‌کند که قدر و منزلت حمید سوریان را بیش از گذشته بدانیم و حالا حالا ها امثال او باید در کشتی و ورزش ایران بدرخشند. خواه در میدان مبارزه خواه در میدان تجربه و پرورش استعدادهای جوان و خواه در امور اجرایی ورزش و خاصه ورزش پهلوانی کشتی.

اصغر آبخضر / خبرگزاری فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها