۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۹ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :12037
  • بدون دیدگاه

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد

چرا جوانان امروز از سربازی زده شده اند؟

متأسفانه جوانان امروز سربازی را کار بی منفعتی دانسته و سعی در شانه خالی کردن از آن دارند و به طرق مختلف به دنبال معافیت و خرید از خدمت هستند….

متأسفانه جوانان امروز سربازی را کار بی منفعتی دانسته و سعی در شانه خالی کردن از آن دارند و به طرق مختلف به دنبال معافیت و خرید از خدمت هستند.

به گزارش تالارخبر به نقل از تسنیم، محمود گلزاری در اختتامیه هفتمین همایش جوان سرباز با اشاره به ارتقای شأن سربازان پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی سرباز و سربازی را متحول کرد به طوری که معنویت حاکم بر فضای ۸ سال دفاع مقدس تنها در صدر اسلام قابل مشاهده بود.

وی ادامه داد: این معنویت در میان سربازان کشورمان در حالی است که سایر کشورهای دنیا برای تشویق سربازان به خدمت در ارگان‌های نظامی، از تفریحات خاصی استفاده می‌کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شواهد موجود نشان می‌دهد که ۲۰ درصد از سربازان آمریکایی حاضر در جنگ عراق پس از بازگشت به کشورشان یا خودکشی کرده و یا قصد خودکشی داشتند و این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که سربازان آمریکایی از تمامی امکانات برخوردار بودند.

گلزاری با مقایسه جانفشانی گردان کمیل و هنزله و سربازان دیگر کشورهای دنیا، جوانان ایران را پاک ترین، مقاوم‌ترین و باهوش‌ترین سربازان دنیا عنوان کرد.

وی در ادامه سخنانش با طرح این سوال که چرا سربازان امروز از سربازی زده شده اند اظهار داشت: متأسفانه جوانان امروز سربازی را کار بی منفعتی دانسته و سعی در شانه خالی کردن از آن دارند و به طرق مختلف به دنبال معافیت و خرید از خدمت هستند این درحالی است که دوره خدمت سربازی می‌تواند دوره سازندگی و معنویت باشد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: من به عنوان یک کارشناس معتقدم اگر نیروهای مسلح به درستی به وظایف خود در طول خدمت سربازی سربازان عمل کنند قادر به اصلاح بسیاری از مشکلات تربیتی جوانان که در خانواده‌ها و مدارس شکل گرفته هستیم.

گلزاری افزود: باید به این سوال پاسخ داد که چرا سربازی از چشم جوانان کشور افتاده و امروز دید شهیدان باکری و صیاد شیرازی در قبال خدمت سربازی وجود ندارند.

وی در پایان از اعلام آمادگی وزارت ورزش وجوانان برای حمایت از سربازان نخبه و برگزیدگان ۷ جشنواره اخیر خبر داد.

چرا جوانان امروز از سربازی زده شده اند؟

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها