۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :11491
  • بدون دیدگاه

مسابقات جهانی تکواندو-روسیه

پیروزی مقتدرانه خدابخشی در فینال / سومی طلا برای کاروان ایران

مهدی خدابخشی نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم تیم ملی با شکست حریفی از انگلیس سومین مدال طلای کاروان تیم ملی تکواندو را به دست آورد. آخرین روز از بیست و دومین…

مهدی خدابخشی نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم تیم ملی با شکست حریفی از انگلیس سومین مدال طلای کاروان تیم ملی تکواندو را به دست آورد.

آخرین روز از بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان، با پیگیری وزن ۸۰- کیلوگرم مردان در ورزشگاه “تراکتور” شهر چلیابینسک روسیه پیگیری و به پایان رسید.

خدابخشی پس از یک دور استراحت به مصاف “نیکولاس تزلوس” رفت که در پایان با نتیجه ۵بر ۳ به برتری رسید، در ادامه با “الیویرا بیلا” از برزیل رقابت کرد که با نتیجه ۸ بر یک برنده از شیاپ چانگ خارج شد و در ادامه و برای راهیابی به نیمه نهایی با “استیون لوپز” امریکایی مبارزه کرد.

خدابخشی با نتیجه ۱۳ بر یک لوپز را شکست داد. وی با این پیروزی راهی مرحله نیمه نهایی شد و برای راهیابی به فینال رقابت‌های وزن ششم باید با برنده دیدار آلمان و کانادا مبارزه کند.

نماینده وزن ششم تیم ملی کشورمان که صبح امروز با سه پیروزی متوالی به مرحله نیمه نهایی رسیده بود در این مرحله به مصاف “طاهر گولیک” قهرمان آلمانی دوره قبل مسابقات جهانی رفت و با ارائه یک مبارزه برتر حریف خود را  ۸ بر شش  شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت.

خدابخشی برای کسب مدال طلا با “دامون سانسون” از انگلستان مبارزه کرد. این دیدار با نتیجه ۱۶ بر ۳ به پایان رسید.

این انگلیسی در مرحله نیمه نهایی برابر “آرون کوک” دیگر هموطن خود که مدتی پیش تغییر تابعیت داد و به تیم ملی مولداوی پیوست، در یک مبارزه سخت و نفسگیر در راند چهارم با امتیاز طلایی پیروز و راهی فینال شد.تیم ملی ایران با کسب یک مدال طلای فرزان عاشور‌زاده و یک طلای مسعود حجی زواره و یک طلای مهدی خدابخشی و یک برنز ابوالفضل یعقوبی در بخش مردان و یک برنز کیمیا علیزاده به کار خود در این رقابت‌ها به کسب هوان قهرمانی پایان داد.

خدابخشی

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها