۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۲ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51795
  • بدون دیدگاه

پیروزی شیرین ایران برابر قطر در جهنم آزادی+ویدیو

تیم ملی فوتبال ایران نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در شرایطی با پیروزی به پایان برد که نمایش خوبی نداشت اما در وقت های اضافه به دو گل رسید و پیروز شد.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۲۱ امروز پنجشنبه در حضور بیش از ۸۰ هزار تماشاگر آغاز شد که این بازی در پایان با برتری ۲ بر صفر ایران به پایان رسید. رضا قوچان نژاد(۹۴) و علیرضا جهانبخش (۱۰۰) برای ایران گل زدند.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، احسان حاج‌صفی، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، اشکان دژاگه(۶۸ وحید امیری)، سردار آزمون(۸۳ کریم انصاریفرد) و مهدی طارمی(۷۶ رضا قوچان نژاد) به میدان رفت.

گزارش کامل دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر را در زیر می خوانید:

* دقیقه ۴ : حملات ابتدایی ایران بدون هدف و احساسی بود و خطری روی دروازه قطر ایجاد نشد. این در حالی بود که تماشاگران خواستار زدن گل اول به قطر بودند.

* دقیقه ۸ : قطری ها در اولین اقدام برای حمله توپ را پشت مدافعان ایران ارسال کردند که علیرضا بیرانوند با خروج از دروازه این توپ را مهار کرد.

* دقیقه ۱۱ : تیم ملی فوتبال قطر صاحب نخستین موقعیت جدی خود شد که ضربه سوریا را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه ۱۵ : بازی تیم ملی ایران همچنان سردرگم و بی برنامه بود و شاهد کار تاکتیکی خاصی نبودیم. این در حالی است که قطری ها حملات خطرناک تری را انجام دادند.

* دقیقه ۲۱: تیم ملی فوتبال قطر توسط سباستین سوریا به گل رسید اما کمک داور او را در موقعیت آفساید تشخیص داد و گل را مردود کرد.

* دقیقه ۲۵ : اشکان دژاگه سعی داشت از جناح راست ایران را صاحب یک موقعیت کند که توپ او به حاجی صفی نرسید و بازهم حملات ایران بی نتیجه ماند.

* دقیقه ۲۹ : حرکت مهدی طارمی باعث توقف در بازی شد. وی در این صحنه پایش را بیش از اندازه بلند کرد که به صورت بازیکن قطر برخورد و وی را نقش بر زمین کرد.

* دقیقه ۳۱ : بالاخره ایران صاحب یک موقعیت خوب شد که علیرضا جهانبخش پس از عبور از یک بازیکن و وارد شدن به داخل محوطه جریمه توپ را به بالای دروازه زد.

* دقیقه ۳۵ : قطری ها صاحب یک ضربه کرنر شدند که توپ ارسالی را بیرانوند نتوانست مهار کند اما مدافعان به موقع رسیدند و توپ را دفع کردند.

* دقیقه ۳۸ : تیم ملی ایران که برنامه ای برای حمله به دروازه قطر نداشت در ضد حملات اسیر حریف می شد. در یکی از این صحنه ها دژاگه خطای شدیدی را روی سوریا انجام داد و کارت زرد گرفت.

* دقیقه ۴۵ : بازیکنان ایران در ادامه بازی سردرگم خود حمله ای را روی دروازه قطر انجام دادند اما بازهم ثمری نداشت. در این نیمه بازیکنان ایران نمایش ضعیفی داشتند و نتوانستند صاحب موقعیت گل جدی شوند.

* دقیقه ۴۷: ایران نیمه دوم را هم با نیت حمله به سمت دروازه قطر آغاز کرد اما بازیکنان این تیم برای ورود به محوطه جریمه مشکل داشتند و برنامه ای برای این کار نداشتند.

* دقیقه ۵۰ : قطری ها در حملات خطرناک عمل کردند و موقعیت های بهتری نسبت به ایران ایجاد کردند. این درحالی بود که تیم ایران همچنان بی رمق بود و پراشتباه.

* دقیقه ۵۲ : ایران صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را علیرضا جهانبخش روی دروازه ارسال کرد اما توپ از عرض زمین بیرون رفت و ثمری برای تیم ملی نداشت.

* دقیقه ۵۸ : قطری ها در ادامه حملاتشان صاحب یک کرنر شدند که این ضربه را مدافعان ایران دفع کردند.

* دقیقه ۶۰ : سردار آزمون با گرفتن توپ به سمت دروازه قطر حرکت کرد و تا پشت محوطه جریمه هم خوب رفت اما نتوانست موقعیت جدی را ایجاد کند و توپ به بیرون رفت.

* دقیقه ۶۳ : اشکان دژاگه هم مثل سایر بازیکنان ایران در ارسال روی دروازه قطر کم دقت بود و توپ او با فاصله زیادی به بیرون رفت.

* دقیقه ۶۵ : بازیکنان قطر پشت محوطه جریمه روی احسان حاجی صفی خطا کردند که این ضربه را اشکان دژاگه روی دروازه ارسال کرد و در یک رفت و برگشت به کرنر تبدیل شد.

* دقیقه ۶۸ : اشکان دژاگه به دلیل مصدومیت جای خود را به وحید امیری داد. در این دقایق ایران کمی بهتر شد و تماشاگران درخواست رسیدن به گل داشتند.

* دقیقه ۷۳ : تیم ملی ایران صاحب یک ضربه کرنر شد که توپ ارسالی آندرانیک تیموریان قبل از اینکه ثمری داشته باشد با خطای بازیکنان ایران بر روی بازیکنان حریف همراه شد.

* دقیقه ۷۶ : رضا قوچان نژاد به جای مهدی طارمی وارد زمین شد.

* دقیقه ۷۷ : ضربه «خوخی» با اختلاف بسیار نزدیکی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. بعد از این صحنه احسان حاجی صفی با بازیکنان حریف درگیر شد.

* دقیقه ۸۳: کریم انصاریفرد به جای سردار آزمون وارد بازی شد.

* دقیقه ۸۷ : ایران در معدود موقعیت های خوبش می توانست دروازه قطر را باز کند اما ضربه کریم انصاریفرد به سمت دروازه نرفت و یک اوت کنار زمین بدست آمد.

* دقیقه ۸۹ : پژمان منتظری به خاطر متوقف کردن مهاجم حریف کارت زرد دریافت کرد. رامین رضاییان هم دقایقی قبل کارت زرد گرفت.

* دقیقه ۹۴: اشتباه دروازه بان تیم ملی قطر موقعیت را در اختیار ایران قرار داد تا به گل برسد. ابتدا کریم انصاریفرد توپی که دروازه بان قطر به سینه اش کوبیده بود را جلو برد و با پاس عرضی به قوچان نژاد او را در موقعیت گل قرار داد تا وی دروازه را باز کند.

پس از این گل بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند و وسعت این درگیری آنقدر زیاد بود که کادر فنی و نیمکت نشینان دو تیم هم وارد زمین شدند. این درگیری دقایق زیادی از بازی را که در وقت اضافه بود تلف کرد.

جواد نکونام نیز که اولین حضور رسمی خود به عنوان مربی را تجربه می کرد پس از این اتفاقات اخراج شد.

* درحالی که بازی بعد از جنجال بازیکنان روال عادی اش را پی گرفت، علیرضا جهانبخش در یک حرکت خوب و انفرادی با ضربه ای محکم برای بار دوم دروازه حریف را باز کرد.این گل در دقیقه ۱۰۰ به ثمر رسید و بازی تا چند دقیقه بعد هم ادامه پیدا کرد.

ویدیو خلاصه بازی ایران و قطر


حاشیه‌نگاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر

تیم ملی فوتیال ایران در استادیوم آزادی میزبان قطر است. این دیدار با حاشیه‌هیا فراوانی همراه بود.

به گزارش ایسنا،‌ مهدی تاج، علیرضا اسدی، محمود شیعی، ساکت، هدایت ممبینی به همراه تعدادی از مقامات فوتبال قطر پیش از شروع بازی در استادیوم حاضر شده بودند و از جایگاه VVIP این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.

علی پروین هم در جایگاه VIP حاضر بود.

در دقایقی پیش از آغاز بازی کارلوس کی‌روش در میان تشویق بی امان هواداران وارد ورزشگاه شد.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز از دقایق ابتدایی بازی برای تماشای دیدار تیم‌های ملی ایران و قطر وارد ورزشگاه آزادی شد.

سرود تیم ملی قطر، در میان سوت های هواداران ایران پخش شد.

در زمان پخش سرود ملی ایران، همه ورزشگاه سرود را همخوانی کردند. همچنین روبه روی جایگاه ویژه بزرگ ترین پرچم ایران به اهتزاز در آمد.

دروازه‌بان قطر در طول بازی چند بار وقت‌کشی کرد. البته این اقدام او با سوت هواداران ایران همراه بود.

کارلوس کی‌روش با هیجان خاصی از کنار زمین نظاره‌گر بازی است. او چندین بار با فریادهایی نکات فنی را به شاگردانش گوشزد می‌کرد. البته روی یکی دو صحنه هم جواد نکونام به کنار زمین آمد تا نکاتی را به بازیکنان بگوید.

افشین پیروانی چندین بار به سمت داور رفت و به او اعتراض کرد. دلیل اعتراض پیروانی مشخص نبود.

دیدار دو تیم ایران و قطر در حالی در ورزشگاه آزادی آغاز شد که چهره‌هایی معروفی مانند برانکو و دستیارانش، محمود خوردبین، گرشاسبی، رضا افتخاری، پندار توفیقی نیز در جایگاه مهمانان ویژه حضور داشتند.

سرمربی پرسپولیس و مدیرعامل استقلال با حضور در ورزشگاه آزادی کنار همدیگر نشسته‌اند. همچنین اعضای تیم ملی جوانان و هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز از این بازی دیدن کردند.
از کشور قطر نیز رییس فدراسیون فوتبال این کشور، رییس کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی ٢٠٢٢، سفیر این کشور و چند تن چهره های بلند بالای دیگر در جایگاه vvip حاضر شدند.
سعید آقایی، مدافع چپ ملی پوش تراکتورسازی نیز که تا روز گذشته در اردوی تیم ملی حاضر بود و برای این بازی در فهرست ٢٣ نفره قرار نگرفت، در ورزشگاه حاضر شد.
در طول تمام دقایق نیمه نخست این دیدار تماشاگران به صورت مداوم تیم ملی ایران را تشویق کردند، به طوری که مسئولان قطری مشغول فیلم برداری از این صحنه ها بودند.
علیرضا بیرانوند پس از واکنش خوب به شوت مهاجم اروگوئه‌ای الاصل قطر با تشویق هواداران مواجه شد و به ابراز احساسات آن ها پاسخ داد.
کارلوس کی روش هم از دیگر کسانی بود که در دقایق زیادی از بازی توسط هواداران تشویق شد.
سرمربی تیم ملی قطر از ابتدای بازی از کنار محوطه فنی تیمش تکان نخورد و نکاتی را از نزدیک به شاگردانش گوشزد می کرد.
بر خلاف کارینو، کی روش با آرامش به نیمکت ایران تکیه داده بود و کار شاگردانش را تماشا می کرد.
هواداران ایرانی پس از اینکه مهاجم قطری در موقعیت آفساید اقدم به شوت زنی و باز کردن دروازه ایران کرد، اعتراض کردند اما داور نسبت به این موضوع بی اهمیت بود.
یاد هادی نوروزی، بازیکن فقید پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران هم در دقیقه ٢۴ با تشویق هواداران زنده نگه داشته شد.

کارلوس کی روش و اعضای کادر فنی چندین بار نسبت به عملکرد داور اعتراض کردند. اعضای کادر فنی هم چند بار از جای خود برخاستند تا نسبت به عملکرد داور، به داور چهارم اعتراض کنند.

شدت عصبانیت کی‌روش به خاطر عملکرد داور به حدی بود که روی یک صحنه، بطری آبی که در دست داشت را به زمین کوبید.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی دیدار ایران و قطر، اضطراب و اعتراض هواداران به داور هم بیشتر شد.

با توجه به صندلی گذاری طبقه دوم ورزشگاه آزادی و استقبال چشم گیر هواداران از دیدار تیم های ملی ایران و قطر، تعداد زیادی از هواداران به دلیل کمبود صندلی به صورت ایستاده این بازی را تماشا می کنند.
با آغاز نیمه دوم تعدادی از بازیکنان تیم ملی ایران با حضور در پشت دروازه خودی، اقدام به گرم کردن بدن های خود کردند تا درصورت صلاحدید کادرفنی وارد زمین شوند.
پس از تعلل دروازه‌بان تیم ملی قطر در شروع مجدد بازی، سردار آزمون و کادرفنی تیم ملی نسبت به این موضوع به داور متذکر شدند و هواداران حاضر در ورزشگاه هم به اعتراض کردن پرداختند.
پس از ایجاد وقفه کوتاهی در بازی به دلیل مصدومیت بازیکن ایران، افشین پیروانی به سمت داور چهارم رفت و با او به صحبت پرداخت.
بعد از دقیقه ۵۵ بازی، کی‌روش و دستیار اولش اوسیانو کروز به مدت زیادی با هم گفت‌وگو می‌کردند.
از دقیقه ۶۵ به بعد این دیدار هواداران مضطرب ایرانی که از تشویق های خود کم کرده بودند، از جای خود برخواستند و با روشن کردن موبایل های خود تیم ملی را با شدت زیادی تشویق کردند و خواستار گلزنی تیم ملی شدند.

پس ضربه سر نه چندان با دقت جلال حسینی، کی روش نسبت به عملکرد شاگردش واکنش منفی نشان داد.

قطری ها در اواخر بازی که دیدند توانسته‌اند با کسب تساوی به نتیجه دلخواه‌شان دست یابند اقدام به ایجاد تنش در بازی و عصبانی کردن بازیکنان ایران کردند.

پس از اعلام خط روی جهانبخش در نزدیکی کرنر قطر، این‌بار نوبت به قطری ها رسید تا به تصمیم داور اعتراض کنند.

در اواخر بازی باز هم کی‌روش نسبت به عمکلرد داور معترض شد و داور هم نسبت به عصبانیت او واکنش نشان داد.

در پایان ۹۰ دقیقه دو تیم به گلی دست نیافتند اما در وقت‌های اضافه ملی‌پوشان ایران توانستند به دو گل برسند. پس از گل اول درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم رخ داد که در نتیجه آن جواد نکونام از روی نیمکت ایران اخراج شد.

 


کی‌روش: فوتبال ایران تکلیف خود را با این مربیان روشن کند!

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در نشست خبری دیدار پس از بازی تیم ملی مورد تشویق خبرنگاران قرار گرفت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری به شرح زیر است:

ارزیابی از بازی؟
بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و شاهد یک بازی بسیار پرفشار تاکتیکی میان دو تیم بودیم. بسیار شفاف و قابل درک بود که قطر در نیمه اول می خواست از نقاط ضعف ما استفاده کند به همین دلیل نیمه اول دشواری را پشت سر گذاشتیم. به معنای واقعی بازی صفر صفر بود زیرا هر دو تیم یکدیگر را خنثی می کردند. در نیمه دوم سعی کردیم بازی را بازتر کنیم و فشار بیشتری به حریف وارد کنیم اما در نیمه دوم شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم اما در نیمه دوم واقعا بهتر بودیم. این تیم ملی قطر تیمی بسیار بسیار خوب است زیرا نظم و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد. برای برد در این بازی احتیاج داشتیم تا با تمرکز کامل به حریف تا آخرین لحظه فشار بیاوریم و تیم قطر را مجبور به عقب نشینی کنیم. برای بار آخر می گویم که در این دیدار برابر قطر حمله برای ما بسیار دشوار بود زیرا آنها تیمی منظم بودند اما با توجه به انگیزه ای که داشتیم و تعویض هایی که انجام دادیم و فشار بیشتری به آنها آوردیم باعث شدیم تا در دقایق آخر اشتباه کنند. فکر می کنم گلی که ما به ثمر رساندیم حقیقت بازی را بر ملا کرد و اگر یک تیم استحقاق برد داشت، قطعا تیم ایران بود. گل دوم، گلی طبیعی بود زیرا قطر چیزی برای از دست دادن نداشت و به دنبال تساوی بودند.

اتفاقات پایان بازی؟
اتفاقاتی که رخ داد، اتفاقاتی طبیعی و فوتبالی بود. ما می خواستیم جشن بگیریم و طبیعی بود که قطری ها از گل دقایق پایانی عصبانی باشند. به هیچ عنوان نباید توجه زیادی به اتفاقات پایانی بازی داشت زیرا این اتفاقات کاملا احساسی بود. برای ما این برد شروع بسیار خوبی بود زیرا می خواستیم در بازی اول سه امتیاز را کسب کنیم. در درجه اول باید به تیم قطر تبریک بگویم و همینطور بازیکنان آنها به دلیل عملکردی که داشتند ولی باید به بازیکنان تیم ملی تبریک ویژه ای گفت زیرا درون زمین عملکرد فوق العاده ای داشتند.

بازی سخت با چین؟
من می خواهم یک هشدار به خبرنگاران و حاضران در این نشست بدهم. اگر فکر می کنید بازی با قطر دشوار بود، بازی با چین سخت تر خواهد بود. امروز روزی بود که ژاپن شکست خورد و ازبکستان به سختی روسیه را برد. کره که با سه گل از حریف خود جلو بود، دو گل دریافت کرد و ما در کل باید بگویم، گروه بسیار دشواری داریم. با احترام باید بگویم به استثتنا تیم سوریه، دیگر تیم های این گروه شانس زیادی برای صعود دارند. ما بازی های دشواری داریم و ۳۰ امتیاز پیش روی ما است. امشب از برد برابر قطر لذت می بریم و خود را از فردا برای بازی برابر چین آماده خواهیم کرد.

شناخت از چین؟
ما احترام زیادی برای رقبا قائل هستیم و بازی چین در جام ملتهای استرالیا را پیگیری کردم. پیشرفت بسیاری فوتبال چین داشته و دولت در فوتبال سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. مطمئنا بازی دشواری برابر چین خواهیم داشت زیرا تیم بسیار خوبی هستند و در دیدارهایی که از آنها دیدم ما مطمئنا برابر تیم با انگیزه و سریع چین بازی سختی داریم.

مشکل در دفاع چپ؟
اگر شما به من مهرداد پولادی و بازی های تدارکاتی بهتری بدهید، مطمئنا راهکارهای بیشتری خواهیم داشت. اگر یک بازیکن با ۸۵ بازی ملی دارید که هنوز مرتکب اشتباه می شود، تصور کنید یک بازیکن جوان چه اشتباهاتی خواهد کرد. چه ضمانتی هست که یک بازیکن بدون بازی ملی، بتواند در این بازی سخت مقاومت کند؟ در برنامه های بعدی تیم ملی رسانه ها بهتر است از ما حمایت کند. منتظر هستم تا آن آقا بیرون بیاید و از هواداران فوتبال ایران معذرت خواهی کند.

هشدار کی روش به فوتبال ایران
اما مهمتر از مطلب چین، باید به رسانه های ایرانی یک مطلب مهم را بگویم. در ایران ما دوست داریم که با آتش بازی کنیم. ما با آتش بازی کردیم وقتی در مراحل آماده سازی تیم ملی آن اتفاقات رخ داد و آن افرادی که آتش به مسیر آماده سازی تیم ملی زدند، هنوز هستند. آنها به مسیر آماده سازی تیم ملی لطمه زدند و نمی توانیم با همین روند ادامه دهیم. زیرا یکی از این روزها تیم ملی ایران و هواداران لطمه آن را خواهند خورد. ما تا نوامبر ۲۰۱۶ در پنج بازی به میدان می رویم و تا اندازه تکلیف صعود و سقوط ما مشخص می شود. تا فروردین ۲۱ امتیاز را پشت سر می گذاریم که در آنجا تکلیف ما روشن خواهد شد. امیدوارم مسئولان فوتبال ایران یک بار برای همیشه تکلیف این افراد را روشن کنم. می دانید راجع به چه افرادی صحبت می کنم و یک بار باید این موضوع مشخص شود. ما امروز قطر را نبردیم و تنها برابر آنها نباختیم. یک بار برای همیشه باید به این اتفاقات نگاه کرد. امروز ما شاهد این بازی بودیم و از باخت برابر قطر فرار کردیم زیرا به برنامه های ما لطمه وارد شده بود. همه افراد فوتبال باید با نظم به تیم ملی و فوتبال ایران کمک کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها