۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۸ بهمن ۱۳۹۵
  • کد خبر :59537
  • بدون دیدگاه

عکس های پگاه آهنگرانی در نشست خبری فیلم”سارا و آیدا”

نشست پرسش و پاسخ «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری با حضور عوامل این فیلم روز گذشته در سالن سعدى برج میلاد برگزار شد.

نشست پرسش و پاسخ «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری با حضور پکاه آهنگرانی ، غزل شاکری و دیگر عوامل این فیلم روز گذشته در سالن سعدى برج میلاد برگزار شد.

پگاه آهنگرانی در نشست خبری فیلم"سارا و آیدا"

پگاه آهنگرانی در نشست خبری فیلم"سارا و آیدا"

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی در نشست خبری فیلم"سارا و آیدا

پگاه آهنگرانی در نشست خبری فیلم"سارا و آیدا

http://img8.irna.ir/1395/13951117/3400304/n3400304-5643885.jpg

http://img8.irna.ir/1395/13951117/3400304/n3400304-5643877.jpg

 نشست بی‌رمق فیلم «سارا و آیدا» و اعتراض عجیب پگاه آهنگرانی

بی‌رمقی فیلم «سارا و آیدا» کار مازیار میری به نشست پرسش و پاسخ آن نیز سرایت کرد و این جلسه در مدت زمانی کوتاه و با کمترین حجم سوالات خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست پرسش و پاسخ «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری با حضور عوامل این فیلم در سالن سعدى برج میلاد برگزار شد.

در این نشست، مازیار میرى (تهیه کننده و کارگردان)، مصطفى زمانى، غزل شاکرى، پگاه آهنگرانی و شیرین یزدان بخش (بازیگران)، همایون اسعدیان (مجرى طرح)، امیر عربى (فیلمنامه نویس)، احمد مرادپور (تدوینگر)، شیوا رشیدیان (طراح صحنه و لباس) حضور داشتند.

مازیار میری در ابتدای این جلسه و پیرو صحبت‌های چندی پیش عباس جدیدی درباره هنرمندان گفت: «امروز قبل از اینکه بخواهم برای نمایش فیلم به برج میلاد بیایم از مدیر تولید فیلمم درخواست کردم تا یک بز شاخدار گیر بیاورد. هر چه گشتیم گفتند اعضای شورای شهر آنقدر فعال شدند که دیگر شاخی وجود ندارد. واقعیت اینکه ما می‌خواستیم کمپین بز شاخدار را راه بیاندازیم، نکته مهم دیگری هم می‌خواهم بگویم درباره تصویری است که از روز اول جشنواره در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ تصویری از بهزاد فراهانی که پشت در بسته ایستاده بود و مسئولان او را به داخل سالن راه نداده بودند و گفته بودند شما را نمی‌شناسیم. من تا امروز دلم نمی‌خواست به کاخ جشنواره بیایم زیرا همه ما بهزاد فراهانی و خانواده هنرمندش را می‌شناسیم. حالا اگر مسئولان جدید اینجا او را نمی‌شناسند اتفاق عجیبی نیست.»

نکته جالب در این نشست، سکوت بیشتر خبرنگاران بود، پس از تاکید چند باره گبرلو، مجری نشست بر سوال پرسیدن خبرنگاران و سکوت جلسه، پگاه آهنگرانی بازیگر نقش آیدا در این فیلم با اعتراض به خبرنگاران گفت که واقعا چرا سوال نمی‌پرسید و من اگر به جای شما بودم کلی سوال از آقای میری داشتم که این صحبت آهنگرانی نیز با واکنش اصحاب رسانه مواجه شد.

یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه نیز پس از صحبت های آهنگرانی گفت این فیلم چندین قدم از آثار مازیار میری عقب‌تر است و شاید چون نتوانسته توجه مخاطبان را جلب کند، کسی هم سوالی نمی‌پرسد. هرچند در ادامه مباحثی بین خبرنگاران و سازندگان این اثر سینمایی شکل گرفت، اما هیچ‌کدام باعث نشد یخ این جلسه آب شود.

در ادامه، مازیار میری در پاسخ به انتقادی مبنى بر درنیامدن شخصیت‌های مرد قصه، گفت: «من کسانی را که فکر می‌کردم برای شخصیت‌ها بهترین گزینه هستند، انتخاب کردم. با توجه به اینکه بار اصلى فیلم به عهده خانم‌ها بود، کار بازیگران مرد بسیار سخت می‌شد. آقاى چنگیزیان کاراکتری سخت و به شدت منطقی را در این فیلم داشت که به نظر من توانست آن نقش را در بیاورد.»

او در پاسخ به انتقادی دیگر درباره پایان بندی فیلم نیز اظهار داشت: «ما دو پایان برای فیلم، فیلمبرداری کردیم. یکی اینکه سارا پای کاری که انجام داده بیایستد و دیگری اینکه امضا کند و همه چیز بر گردن آیدا بیفتد. به این دلیل که علاقه‌مندم باید پای کارهایی که می‌کنیم بایستیم، این پایان را برای فیلم انتخاب کردم. ما الان در زمانه‌ای هستیم که برخی مسئولان کشور ما پای مسائل نمی‌مانند و هیچ چیز را به گردن نمی‌گیرند. به همین دلیل گروه فیلم‌سازی ما نتیجه گرفت که انتهای فیلم را با اعتراف سارا به پایان برساند تا امیدی در مردم ما ایجاد شود.»

میری همچنین افزود: «شاید واقعیت جامعه ما چیز دیگری باشد، اما ما به این نتیجه رسیدیم که می‌توان نقطه امیدی را إیجاد کرد و به این دلیل این پایان را بهتر دانستیم. البته شرایط جامعه ما جدا از فیلمسازان ما نیست. بی اخلاقی در جامعه نهادینه شده است. سینمای ایران تلاش می‌کند شرایط را تغییر دهد و در میان همه این بی‌اخلاقی‌ها، امیدی را به جامعه تزریق کند.»

در ادامه این نشست، همایون اسعدیان در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره فیلم، گفت: «ساخت فیلم مثل پرتاب نیزه می‌ماند که ما نمی‌دانیم نیزه کجا پایین می‌آید. باور من بر این است که ما فیلم آبرومندی ساختیم. به ما گفته شد پایان داستان را عوض کنیم که خوشایند باشد اما ما این کار را نکردیم. در جامعه‌ای که همه چیز سیر نزولی دارد و به اندازه کافی نا امیدی وجود دارد، اجازه دهید که ما در سینما ناامیدى را رشد ندهیم. هر فیلمی در زمان خودش معنی می دهد و این فیلم هم متعلق به امروز است، ما نمی گوییم ده سال دیگر متوجه فیلم ما خواهید شد. من فیلمم را می‌سازم و شما انتقادتان را بکنید.»

امیرعربى، فیلمنامه نویس «سارا و آیدا» هم در انتقاد به اینکه حادثه درون فیلم برآمده از قصه نیست و تحمیل شده است، گفت: «فیلمنامه نویس ها و درام نویس ها از اینکه حادثه را در گره گشایی بیاورند، منع شده‌اند. مهم شکل ورود به حادثه و خروجش است. در فیلمى که زیرمتن جبر و اختیار دارد، گنجاندن چنین حادثه‌ای ایرادی ندارد.»

عربی درباره شخصیت پردازی‌های فیلم نیز تصریح کرد: «تعریف من از شخصیت پردازی درست، این است که نقاط منفی شخصیت در خدمت درام داستان باشد. ما دنبال حرف بزرگ زدن نبودیم، می خواستیم یک داستان کلاسیک داستان گو را روایت کنیم که البته نوشتن روی کاغد چیز قابل پیش بینی نیست.»

در ادامه، غزل شاکری نیز درباره نقشش در فیلم و حادثه فیلم توضیح داد: «سارا بر اساس مشکلات دیگرى، وارد ماجراهایی می‌شود. ویژگی این داستان برای ما همان حادثه‌ای بود که منجر به مرگ دوستش شد و یک اشتباه باعث اتفاقات زیادى شد.»

در پایان این جلسه، مصطفی زمانى نیز درباره نقش سعید و منفی بودنش گفت: «رابطه آیدا و سعید کاملا سطحی است و در فیلم این رابطه سطحی کاملا مشخص است. آقای میزی تنها از من می‌خواست که خودم باشم.»

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها