۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :47964
  • بدون دیدگاه

پژوی شاسی بلند ۷۰ میلیونی در راه بازار ایران+تصاویر

با امضای قرارداد نهایی شرکت مشترک ایران خودرو- پژو «ایکاپ IKAP» از امروز به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

با امضای قرارداد نهایی شرکت مشترک ایران خودرو- پژو «ایکاپ IKAP» از امروز به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

پژو شاسی بلند 70 میلیونی در راه بازار ایران+تصاویر

بر اساس این قرارداد که به‌ امضای هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و «ژان کریستف کمارد»‌ قائم مقام مدیرعامل پژو سیتروئن رسید سه محصول پژو ۲۰۰۸‌، ۳۰۱ و ۲۰۸ تولید خواهد شد و از اسفند ماه سال جاری محصول ۲۰۰۸ به تولید انبوه می‌رسد.

پژوی شاسی بلند 70 میلیونی در راه بازار ایران+تصاویر

این خودور که قیمتی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان خوهد داشت و دو خودروی دیگر به صورت مشارکت ۵۰ -۵۰ و با آورده ۲۰۰ میلیون یورو از هر دو طرف تولید خواهد شد.

محمد‌رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن تجارت کشورمان در این جلسه گفت: “‌مذاکرات برای این همکاری پس از برجام آغاز شد و  بعد از سفر رییس جمهور به فرانسه مشارکت نامه امضا شد. پس از آن هم قرار داد و توافق نامه اصلی و ۱۹ قرار داد توافق نامه فرعی به امضا رسید.

نعمت زاده اظهار امیدواری کرد “ماه آینده نیز چنین قرار دادی را با یک شرکت آلمانی داشته باشیم و یک شرکت از ایران خودرو دیزل با یک شرکت آلمانی به نتیجه نهایی برسند”.

وی اضافه کرد: “در زمینه های خودرو و کشتی سازی قرار دادهایی را طی ماه های آینده با شرکای خارجی امضا خواهیم کرد”.

به گفته وزیر صنعت ، معدن و  تجارت “استفاده از حداکثر ظرفیت داخلی جزو الزامات این قرار داد است که با ۴۰ درصد ساخت داخل شروع می شود و به بیش از ۸۰ درصد خواهد رسید”.

پژوی شاسی بلند 70 میلیونی در راه بازار ایران+تصاویر

همچنین هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو در این مراسم از به بازار آمدن اولین محصول مشترک ایکاپ در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

وی گفت: “این قرار داد برد- برد خواهد بود و به نفع هر دو طرف و تمام مصالح و منافع ایران خودرو در این قرار داد لحاظ شده و به محصولاتی با تکنولوژی جدید و قیمت مناسب دست خواهیم یافت و قادر خواهیم بود با پلت فرمهایی که پژو در اختیار ما قرار می دهد محصولات جدیدی تولیدی کنیم”.

به گفته مدیر عامل ایران خودرو” ۳۰ در صد از محصولات تولیدی به خارج از کشور صادر خواهد شد”.

قرار است طی سه سال اول تولید این سه محصول حدود ۱۵ هزار خودرو از این شرکت تولید خواهد شد.

 


در همین زمینه بخوانید :

دستاوردهای مهم همکاری مشترک پژو و ایران خودرو برای خودروسازی ایران

به گزارش سایت خرید خودرو جوکار مشاور انجمن خودروسازان در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با ابراز امیدواری نسبت به آینده روشن این همکاری ها و آغاز فعالیت شرکت مشترک ایران خودرو و پژو گفت : هر گونه سرمایه گذاری مشترک در صنعت خودرو ایران  که منجر به انتقال دانش فنی و تکنولوژی شود قطعا نتایج عالی را برای خودروسازی ایران به همراه خواهد داشت.

داوود میرخانی رشتی گفت : با شروع فعالیت شرکت مشترک ایران خودرو و پژو مسلما شاهد ارتقاء دانش فنی قطعه سازان و مهندسان داخلی و از سویی عرضه محصولات جدید و متنوع به بازار داخل خواهیم بود.

او تصریح کرد : با آموزش و ارتقاء دانش فنی قطعه سازان داخلی قطعا قیمت تمام شده قطعات کم شده و در آخر خودروهای تولیدی با قیمتی کمتر و کیفیتی بالاتر به دست مصرف کنندگان داخلی رسیده و در جریان این همکاری مشترک علاوه بر خودروسازان ، مصرف کننده نیز از این شریط منتفع خواهند شد.

او در ادامه با اشاره به موانعی چون وجود ماشین آلات قدیمی در خطوط تولید قطعه سازان داشت : در صورتی که قطعه سازان خواهان ورود به زنجیره تامین و شبکه خدمات پس از فروش محصولات جدید شرکت پژو هستند باید به سرعت سرمایه گذاری نموده و دستگاهها و ماشین آلات تولیدی را به روز نمایند.

مشاور انجمن خودروسازان با توجه به مشکل نقدینگی قطعه سازان در این سالها گفت : قطعا قطعه سازان برای به روز رسانی خطوط تولیدی و نوسازی ماشین آلات و سرمایه گذاری در این زمینه با مشکلاتی مواجه خواهند شد اما قطعا برای دستیابی به هدف مورد نظر باید قطعه سازان به دنبال راهکارهای اساسی برای رفع موانع و ایجاد شرایط مناسب برای همکاری گسترده تر با شرکت های خارجی باشند

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها