۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۲ بهمن ۱۳۹۵
  • کد خبر :59139
  • بدون دیدگاه

پژمان بازغی و خانواده اش در دومین روز جشنواره فیلم فجر

روز گذشته در در دومین روز از جشنواره فجر فیلم اسرافیل با حضور پژمان بازغی (بازیگر) و همسرش مستانه مهاجر در پردیس ملت اکران شد.

روز گذشته در در دومین روز از جشنواره فجر فیلم اسرافیل با حضور پژمان بازغی (بازیگر) و همسرش مستانه مهاجر در پردیس ملت اکران شد.

پژمان بازغی و خانواده اش

پژمان بازغی و مستانه مهاجر و دخترشان

پژمان بازغی و مستانه مهاجر و دخترشان

پژمان بازغی درباره‌ی جشنواره فیلم فجر:

او پارسال در «ناهید» چنان بازی متفاوت و گرمی داشت که شاید انتظارش از او نمی‌رفت. بازغی امسال با «اسرافیل» در بخش رقابتی فجر است تا دومین همکاری‌اش با آیدا پناهنده در سینما رقم بخورد و «خانه دیگری» را در بخش چشم‌انداز دارد.

بازغی می‌تواند تهدیدی جدی برای دیگر چهره‌های درخشان جشنواره امسال در کسب سیمرغ هم باشد. این را می‌توان با نظری کوتاه بر کارنامه او دریافت.

درباره‌ی حضور پژمان بازغی در جشنواره امسال با او گفت‌وگو کردیم.

پژمان بازغی که با سه فیلم «فصل نرگس»، «اسرافیل» و«خانه دیگری» در جشنواره فجر حضور دارد، درباره آنها به «بانی فیلم» توضیح داد: من تنها کسی هستم که در جشنواره در فیلم سه خانم حضور دارم که عبارتند از خانم ها آیدا پناهنده، بهنوش صادقی و نگار آذربایجانی.

بازغی در خصوص کار در فیلم«فصل نرگس» تاکید کرد: در«فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی نقش یک معلم موسیقی را بازی می‌کنم که بدون اینکه بداند، می‌بیند خانمی او را تحت نظر دارد و بعد متوجه مسائلی می‌شود. «فصل نرگس» به گونه‌ای درباره اهدای اعضاست و فیلمی سرشار از امید و زندگی است.

او افزود: خانم آذربایجانی در کار قبلی خود یعنی «آینه‌های رو‌به‌رو» نشان دادند که با سینما غریبه نیستند و کار خودشان را با بازیگری در فیلم «نسل سوخته» آغاز کردند. ساختار فیلم متفاوت بود و قصه فیلم کمی پیچیدگی داشت و ممکن بود اگر کسی آن را بخواند، گیج شود. به نظرم آقایان هدایتی و آقایی، کست بسیار خوبی‌اند و این همکاری را دوست داشتم.

بازغی همچنین در خصوص کار در فیلم «اسرافیل» توضیح داد: «اسرافیل» دومین همکاری‌ام با خانم پناهنده در مقام کارگردان است و زمانی که پیشنهاد دادند و فیلمنامه را خواندم، با کمال میل پذیرفتم؛ چون با روحیات یکدیگر آشنا بودیم و این فیلم در واقع نوعی عاشقانه آرام است که ساختار خوب و محکمی دارد و به نظرم جزو مدعیان جشنواره خواهد بود. این اولین همکاری‌ام با خانم مهاجر در مقام تهیه کننده نیز بود. جالب است که«فصل نرگس» و «اسرافیل» را یک خانم تهیه و کارگردانی کرده است.

او درباره کار در فیلم «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی که در بخش چشم‌انداز جشنواره حضور دارد، نیز عنوان کرد: این فیلم قصه خیلی خوبی داشت و موتور قصه از زمانی خاص روشن می‌شود. نقش شخصیتی را دارم که با همسرش مشکل دارد و پدر همسرش پولی را به کسی قول می‌دهد، اما بعد از آن مشکلاتی به وجود می‌آید. به نظرم این فیلم چالش‌های بسیار خوبی دارد و موضوع آن صداقت است و روی این تأکید دارد که بهتر است تمام کارها با صداقت انجام شود. کست کار بسیار خوب و به نظرم جزو قصه‌های خوب جشنواره خواهد بود.

بازغی در پاسخ به اینکه کدام فیلم را شایسته دریافت جایزه می‌داند، عنوان کرد: هر کدام از این فیلم‌ها ویژگی‌های خودشان را دارند و می‌توانند از یک جهت خاص و تأثیرگذار باشند و لیاقت دیده شدن دارند.

این بازیگر درباره اینکه چه پیشنهادی برای جشنواره فجر امسال دارید، گفت: به نظرم جشنواره باید دبیر ثابتی داشته باشد تا بداند که شرایطش به چه شیوه‌ای است و چه چشم‌اندازی برای جشنواره در نظر گرفته. در عین احترام به بزرگانم، جشنواره از اسامی بزرگ صرف نظر کرده و به سمت حرفه‌ای شدن پیش رفته و سعی کرده فیلمسازان را با فیلم‌های خوب و موفق در جشنواره معرفی کند و بهترین اتفاق این است که فیلمساز اول و دوم نداریم.

او افزود: سال‌های گذشته فیلم‌های اول و دوم یک سیمرغ بهترین فیلم و یک دیپلم افتخار داشتند و این باعث نا امیدی فیلمسازان جوان می‌شد، اما در حال حاضر رقابت بین فیلمسازان اول و بزرگانی چون کیمیایی است و این کار را جذاب می‌کند و هر تغییری نیازمند آرامش است و امیدوارم همه خویشتندار باشند و اجازه دهند جشنواره کار خود را انجام دهد.

بازغی در پایان گفت: برای این سه بانوی بزرگوار و فیلمسازان خانم دیگری که در جشنواره کار دارند، آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم اتفاق خوبی برای این بانوان بدون دیدگاه جنسیتی دیده شود و نقطه نظراتشان دیده شود و نگاهشان در جشنواره ارزیابی شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها