۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51119
  • بدون دیدگاه

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۶

لیست پرفروش‌ترین خودروهای جهان در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۶ اعلام شد. تویوتا کرولا همچنان در صدر ایستاده اما هیوندای توسان با سرعت نور درحال نزدیک‌شدن به اوست!

لیست پرفروش‌ترین خودروهای جهان در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۶ اعلام شد. تویوتا کرولا همچنان در صدر ایستاده اما هیوندای توسان با سرعت نور درحال نزدیک‌شدن به اوست!

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در 6 ماهه نخست 2016

این روزها که در اواسط هشتیمن ماه میلادی هستیم، تمامی برندهای بین المللی نتیجه عملکردشان را در نیمه اول ۲۰۱۶ منتشر کرده‌اند. در این مدت اگرچه برخی‌ها با کاهش سودآوری روبرو شدند ولی برخی دیگر علی‌رغم تقلب و رسوایی بزرگی که سال گذشته داشتند همچنان هم سود خوبی دارند هم فروش زیادی! اما سوال اصلی اینجاست؛ در نیمه اول ۲۰۱۶ کدام خودرو بیشترین فروش را در بازار جهانی داشت؟

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در 6 ماهه نخست 2016

اگر فروش همه برندها را درکنار یکدیگر قرار دهیم به نتایج بسیار جالبی می‌رسیم؛ نتایجی که کسی حتی قادر به پیش بینی آن نبود! جدول زیر گویای این نتایج است و ۲۰ خودروی پرفروش نیمه اول ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد. (نسخه کامل این جدول را در لینک منبع خبر مشاهده کنید)

داده‌های زیر از رصد بیش از ۲۷۰۰ مدل مختلف خودرو در ۱۴۰ کشور جهان جمع‌آوری شده است. طبق این داده‌ها در نیمه نخست ۲۰۱۶ فروش جهانی خودروها به ۴۵٫۸ میلیون دستگاه رسید که ۳% بیشتر از نیمه اول ۲۰۱۵ است.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/khodro-porforosh-jadval.png

بیشترین نرخ فروش را هیوندای توسان دارد. توسانی که اواخر ۲۰۱۵ نسل جدیدش معرفی شد، نیمه اول سال گذشته ۹۴۰۰۰ فروش داشت ولی امسال به فروش ۲۸۵۰۰۰ دستگاهی رسید. این جهش بزرگ باعث شد تا توسان از قعر جدول و از رتبه ۹۶۵ به رتبه ۱۶ جهان برسد.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/2016-hyundai-tuscon-limited-side-angle-2-1500x1000.jpg

تویوتا کرولا با اینکه نسبت به سال گذشته کاهش فروش داشته است اما همچنان پرفروش‌ترین خودروی جهان است. نه تنها کرولا بلکه ۷ خودرو از ۱۰ خودروی پرفروش جهان نیز همگی کاهش فروش داشته‌اند.

درمیان ۱۰ خودروی پرفروش این لیست، فورد سریF بیشترین نرخ فروش را دارد. این آمریکایی ده‌ها سال است که در جایگاه پرفروش‌ترین پیکاپ جهان ایستاده.

تویوتا راوفور که امسال جهشی بیش از ۱۰% داشته، لقب پرفروش‌ترین شاسی بلند جهان را به خود اختصاص داده است.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/08/exterior-right-front.jpg

بزرگ‌ترین بازنده لیست ده تایی، فورد فوکس است که امسال یک پله پائین‌تر رفته و حالا چهارم است.

بعد از فورد فوکوس، تویوتا کمری و هیوندای النترا کمترین نرخ فروش را در لیست ده تایی داشته اند.

در میان ۱۰۰ خودروی پرفروش جهان، بدترین عملکرد مربوط به شورولت کروز است که بیش از ۲۱% کاهش فروش داشته. جمع‌آوری کروز از اکثر بازارهای اروپایی مهم‌ترین دلیل این موضوع است.

– کالایاب خودرو

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها