۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۷ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :55565
  • بدون دیدگاه

ویدیو دیدنی از تکنیک ناب علی کریمی به مناسبت روز تولدش

ویدیو جذاب از حرکات تکنیکی و گل های علی کریمی در باشگاه های پرسپولیس ، بایرن مونیخ ، تراکتورسازی و تیم ملی ایران به مناسبت تولد ۳۸ سالگی اش

امروز ۱۷ آبان ماه مصادف است با روز تولد علی کریمی اسطوره تکرار نشدنی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس . به همین مناسبت ویدیو جذاب از حرکات تکنیکی کریمی را برای شما بینندگان آماده کرده ای که در زیر می توانید مشاهده کنید .

کارنامه ورزشی علی کریمی/ جادوگر ۳۸ ساله شد

علی کریمی روز ۱۷ آبان ۱۳۵۷ بدنیا آمده است و به همین مناسبت به بررسی کارنامه ورزشی او پرداخته ایم.

به گزارش هوادار، جنبه های زندگی فردی و اخلاقی فوتبالیست محبوب کشورمان آنقئر زیاد است که تصمیم گرفتیم در این مقاله ، تنها به سرگذشت ورزشی او بپردازیم.

فتح تهران (۷۵-۷۷)
اولین تیم حرفه ای کریمی، فتح تهران بود که کریمی ضمن سپری کردن دوران سربازی اش در این تیم، بطور جدی به فوتبال وارد شد. کریمی در این تیم دسته دومی روزهای خوبی داشت و در دومین سال حضورش نیز فتح تا یک قدمی حضور در لیگ آزادگان پیش آمد، اما در نهایت موفق به صعود نشد. کریمی در مسابقات فوتسال نیز برای فتح بازی می کرد و با این تیم قهرمان جام رمضان ۷۶ شد و در بازی فینال ۳ گل به استقلال زد.

پرسپولیس تهران (۷۷- ۸۰)
علی کریمی در تابستان سال ۷۷ به پرسپولیس پیوست و در همان اولین روزهای حضورش در پرسپولیس به تیم ملی امید دعوت شد. بعد از اتفاقاتی که در اردوی تیم ملی امید در ویتنام افتاد، کریمی از سوی AFC یک سال محروم شد. در بازگشت مجدد به پرسپولیس پس از یک سال، روز به روز درخشش بیشتری از خود نشان داد تا بالاخره چشم مسولان باشگاه الاهلی امارات را گرفت. کریمی طی ۳ سال حضور در پرسپولیس، ۴۲ بازی در لیگ، ۲ بازی در جام حذفی و ۱۳ بازی در جام باشگاه‌های آسیا انجام داد و در مجموع ۵۷ بازی ۱۶ گل زد. او با سرخپوشان دو بار قهرمان لیگ آزادگان شد.

الاهلی دوبی (۸۰-۸۴)
جادوگر فوتبال ایران در خردادماه ۸۰ به الاهلی پیوست، در حالی که قبل از آن از تیم هایی مثل پروجیا ایتالیا و اتلتیکومادرید پیشنهاد داشت. او در الاهلی تک ستاره تیمش شد و بارها با حرکات تکنیکی و گل هایش هواداران الاهلی و دوستدارنش را به وجد آورد. کریمی در الاهلی طی چهار فصل ۶۹ بازی در لیگ انجام داد و ۴۵ گل به ثمر رساند و در فصل ۰۴-۲۰۰۳ آقای گل لیگ امارات شد. در جام حذفی نیز طی ۳۰ بازی ۲۹ گل زد و دو بار در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ با این تیم قهرمان جام حذفی امارات شد در حالیکه ستاره تیمش در دو بازی فینال مقابل تیم های الجزیره و الشعب بود. کریمی در سال ۲۰۰۴ کاپیتانی الاهلی را نیز تجربه کرد و در مجموع ۱۱۶ بازی رسمی برای این تیم ۸۱ گل زد که رکورد فوق العاده ای بود.

بایرن مونیخ (۸۴-۸۶)
در اردیبهشت ماه ۸۴ خبر پیوستن او به بایرن مونیخ منتشر شد در حالیکه خیلی ها بر این باور بودند او در فوتبال سخت آلمان موفق نخواهد شد. کریمی از همان اولین بازی رسمی بایرن در جام اتحادیه در ترکیب تیم قرار گرفت و به تدریج در طول فصل عملکرد خوبی از خود نشان داد تا قراردادش به طور اتوماتیک تمدید شد. اما در اسفندماه همان سال بود که مصدوم شد و حدود دو ماهی از تمرینات دور بود. بلافاصله بعد از پایان فصل نیز به اردوی تیم ملی رفت و در جام جهانی ۲۰۰۶ حضور یافت. کریمی در فصل دوم حضورش در بایرن به مانند فصل اول نتوانست درخشان ظاهر شود و بیشتر نیمکت نشین بود. او در بایرن ۳۳ بار در بوندس لیگا، ۵ بار در لیگ قهرمانان و ۴ بازی نیز در جام حذفی و اتحادیه به میدان رفت و ۴ گل نیز زد که یکی از گل‌هایش مقابل راپیدوین در لیگ قهرمانان اروپا بود. کریمی با بایرن قهرمانی بوندس لیگا و جام حذفی آلمان در فصل ۰۶-۲۰۰۵را نیز تجربه کرد.

نادی القطر (۸۶-۸۷)
در تابستان سال ۸۶ جادوگر از آلمان راهی قطر شد و با یک قرارداد دو ساله ۲/۳ میلیون پوندی به تیم القطر پیوست که سال ها قبل از بازیکنان ایرانی استفاده کرده بود.کریمی با این قرارداد یکی از گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال قطر تا آن زمان شد. او یک فصل متوسطی را با القطر سپری کرد و در ۲۶ بازی لیگ و ۴ بازی جام حذفی و جام ولیعهد برای این تیم بازی کرد و در مجموع طی ۳۰ بازی ۶ گل به ثمر رساند. القطر تیمی بود که کریمی در آن جامی را نتوانست بدست بیاورد.

السیلیه قطر (۸۷)
علی کریمی برای سال دوم قرارداش به تیم السیلیه منتقل شد، اما در این تیم هیچ بازی رسمی انجام نداد و فقط در اردوی آلمان طی دو بازی دوستانه پیراهن این تیم را پوشید. به دلیل عدم تمایل او به زندگی در قطر، جادوگر به دنبال راهی برای خروج از این وضعیت بود تا اینکه پیشنهاد پرسپولیس به دست او رسید.

پرسپولیس تهران (۸۷-۸۸)
کریمی در شهریورماه ۸۷ به پرسپولیس پیوست و پس از ۷ سال دوباره پیراهن شماره ۸ سرخپوشان را بر تن کرد. باشگاه پرسپولیس برای انتقال او ۳۱۰ هزار دلار بابت رضایتنامه اش به قطری ها پرداخت کرد. او در اولین روزهای حضورش در بازی مقابل ابومسلم هت تریک کرد و در ادامه در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بازی های خوبی را برای این تیم انجام داد. کریمی در مجموع طی ۲۱ بازی لیگ برتر، ۶ بازی لیگ قهرمانان و یک بازی جام حذفی ۷ گل برای پرسپولیس زد.

استیل آذین تهران (۸۸-۸۹)
بعد از کش و قوس های فراوان در فصل نقل و انتقالات، کریمی در آخرین روز به تیم تازه لیگ برتری شده استیل آذین پیوست . کریمی در اولین سال حضور استیل آذین در لیگ برتر و به خصوص در نیم فصل اول ستاره تیمش بود و در ۲۸ بازی ۱۴ گل زد و یکی از گلزنان برتر فصل شد. او در بازی مقابل پرسپولیس در دور رفت خوش درخشید و ۲ گل تیمش را ساخت تا استیل آذین ۲-۱ پرسپولیس را ببرد و در آخرین لحظات بازی نیز از زمین اخراج شد. فصل دوم حضور کریمی در استیل آذین اما با حاشیه هایی همراه بود تا اینکه او ترجیح داد قراردادش را فسخ و دوباره راهی خارج از کشور شود. او در زمستان ۸۹ از سوی باشگاه الاهلی برای دیدار دوستانه مقابل میلان ایتالیا دعوت شد و در آن بازی با شماره ۸۸ الاهلی به میدان رفت. کریمی در مجموع ۴۳ بازی برای استیل آذین در لیگ برتر و جام حذفی انجام داد و ۱۵ گل نیز به ثمر رساند.

شالکه آلمان (۸۹-۹۰)
کریمی پس از ۵/۳ سال در زمستان ۸۹ دوباره به آلمان و بوندس لیگا بازگشت و این بار مقصد او تیم شالکه بود که توسط فیلیکس ماگات رهبری می شد. اما چند روز بعد از حضور کریمی در این تیم، ماگات به دلیل نتایج ضعیف اخراج شد و سرمربی جدید نیز تمایل زیادی به استفاده از کریمی نداشت. علی کریمی در مجموع فقط دو بار برای این تیم بازی کرد و قهرمانی جام حذفی ۲۰۱۱ آلمان را نیز در کارنامه اش ثبت کرد.

پرسپولیس تهران (۹۰-۹۲)
علی کریمی بلافاصله بعد از بازگشت از آلمان با پرسپولیس به توافق رسید و قرارداد خود را امضا کرد. او در فصل ۹۰-۹۱ لیگ برتر ۳۷ بار در مسابقات رسمی برای پرسپولیس به میدان رفت و با زدن ۱۴ گل بهترین گلزن فصل پرسپولیس لقب گرفت. اما فصل دوم حضورش با حاشیه همراه بود و مانوئل ژوزه پرتغالی او را برای چندین هفته از تیم اخراج کرد. او در این فصل البته با مصدومیت هم روبرو شده بود و فقط ۱۲ بازی در لیگ برتر انجام داد و پس از فینال جام حذفی که با شکست پرسپولیس مقابل سپاهان همراه بود اعلام خداحافظی کرد.

تراکتورسازی تبریز (۹۲-۹۳)
کریمی در خرداد ماه ۹۲ به تراکتورسازی تبریز پیوست و آخرین فصل حضورش در فوتبال را در تبریز سپری کرد. او در ۳۵ بازی رسمی برای تراکتور ۵ گل زد و با این تیم قهرمان جام حذفی ایران شد.

تیم ملی (۱۳۷۷- ۱۳۹۳)
کریمی بعد از انجام چهارمین بازی و اولین گل خود برای پرسپولیس به تیم ملی دعوت شد. او از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۱ به مدت ۱۵ سال عضو تیم ملی بود و در مسابقات متعددی برای ایران به میدان رفت. کریمی ۱۲۷ بازی ملی انجام داد و با ۳۸ گل زده چهارمین گلزن تاریخ تیم ملی است. جام جهانی ۲۰۰۶، حضور در جام ملت های آسیا ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ و بازی های آسیایی ۱۹۹۸ مهم ترین تورنمنت هایی است که کریمی در آن حضور داشته است.

افتخارات علی کریمی

ملی:
حضور در جام جهانی ۲۰۰۶/ قهرمانی در بازی های آسیایی ۱۹۹۸/ سومی جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا/ قهرمانی جام بین قاره ای ۲۰۰۳/ قهرمانی جام غرب آسیا ۲۰۰۴

باشگاهی:
قهرمانی لیگ ایران با پرسپولیس ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸، قهرمانی جام حذفی ایران با پرسپولیس ۱۳۷۸/ قهرمانی جام حذفی امارات با الاهلی ۱۳۸۱ و ۱۳۸۳/ قهرمانی بوندس لیگا با بایرن مونیخ ۰۶-۲۰۰۵/ قهرمانی جام حذفی آلمان با بایرن مونیخ و شالکه ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱/ قهرمانی جام حذفی ۱۳۹۲ با تراکتورسازی

شخصی:
بهترین بازیکن سال آسیا ۲۰۰۳/ آقای گل جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا/ آقای گل لیگ امارات ۰۴-۲۰۰۳/ بهترین بازیکن جام غرب آسیا ۲۰۰۴/ دو بار عنوان بهترین بازیکن ماه آسیا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها