۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :54651
  • بدون دیدگاه

تصاویر دیدنی از نبرد تن به تن و خیابانی با داعش در کرکوک

عملیات امنیتی که از بامداد جمعه و بعد از حمله افراد مسلح داعش به تعدادی از نهادهای امنیتی و خدمات‌رسانی شهر انجام شده بود، با کشته شدن همه افراد مسلح و آزادی گروگان‌ها پایان یافت.

تالارخبر – عملیات امنیتی که از بامداد جمعه و بعد از حمله افراد مسلح داعش به تعدادی از نهادهای امنیتی و خدمات‌رسانی شهر انجام شده بود، با کشته شدن همه افراد مسلح و آزادی گروگان‌ها پایان یافت.

به گزارش فرادید، داعش روز گذشته (جمعه) با عوامل انتحاری‌، افراد مسلح و تک‌تیراندازهای خود به برخی از نهادهای حکومتی و امنیتی در مناطق غربی و شمال‌غربی کرکوک حمله کرد. مدیریت امنیت، مقر حزب اتحاد میهنی کردستان و نیروگاه برق دبس از جمله مهم‌ترین مکان‌هایی بودند که مورد حمله داعش واقع شدند.

افراد مسلح داعش در این حمله ۱۲ کارمند ازجمله چهار تکنسین ایرانی که در نیروگاه برق دبس کار می‌کردند را کشتند. در همین حال منابع امنیتی اعلام کردند نیروهای پلیس توانستند همه افرادی که از سوی داعش در برخی ساختمان‌های کرکوک گروگان گرفته شده بودند را آزاد کنند.

در این حملات ۲۶ نفر کشته شده‌اند که شامل نیروهای امنیتی آسایش و کارمندان نیروگاه برق دبس هستند. همچنین حدود ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. ۲۸ نفر از عناصر داعش که در میان آن‌ها چندین فرد انتحاری وجود دارد هم در عملیات امنیتی کشته شدند.

تصاویر دیدنی از نبرد تن به تن و خیابانی با داعش در کرکوک

تصاویر دیدنی از نبرد تن به تن و خیابانی با داعش در کرکوک

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89182_781.jpg

تصاویر دیدنی از نبرد تن به تن و خیابانی با داعش در کرکوک

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89184_625.jpg

تصاویر دیدنی از نبرد تن به تن و خیابانی با داعش در کرکوک

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89186_123.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89187_312.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89193_432.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89190_513.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89189_350.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89198_675.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89196_451.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/8/1/89194_312.jpg

پایان عملیات کرکوک با بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی

خبرگزاری ایسنا: در حالی که شورای استانداری کرکوک از پایان عملیات در این استان خبر داد، پیشمرگ‌ها پیشروی‌هایی در این استان داشته‌اند، نخست وزیر عراق نیز به منظور تحت تعقیب قرار دادن باقی‌مانده‌های داعش نیروهای بیشتری به این استان اعزام کرده است.

شورای استانداری کرکوک اعلام کرد، عملیات امنیتی که صبح جمعه در پی حمله افراد مسلح داعش به تعدادی ساختمان امنیتی و خدماتی صورت گرفت با کشته شدن تمامی افراد مسلح و آزادی گروگان‌ها خاتمه یافت.

ریبوار طالبانی، رئیس شورای استان کرکوک جمعه گفت: نیروهای امنیتی توانستند گروگان‌ها را آزاد کنند و درگیری‌ها متوقف شده است و نیروهای امنیتی در حال جست‌وجوی محله‌های مختلف برای یافتن تروریست‌ها هستند.

طالبانی آمار نهایی کشته‌های این عملیات را ۲۶ تن اعلام کرد که در میان آنها نیروهای امنیتی کرد (آسایش) و کارمندان نیروگاه برق الدبس بودند در حالی که ۵۰ تن نیز زخمی در این عملیات شدند.

این مسئول محلی گفت: ۲۸ نیروی داعش نیز که برخی انتحاری بودند در این عملیات کشته شدند.

افراد مسلح داعش از جمله عوامل انتحاری و تک تیراندازهای آن صبح جمعه حملاتی را به مقرهای دولتی و امنیتی در مناطق غرب و شمال غرب کرکوک داشتند که از جمله این مقرها ساختمان مدیریت امنیتی، مقر حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق و نیروگاه برق الدبس در شمال غرب کرکوک بود. افراد مسلح ۱۲ کارمند را کشتند که چهار تن آنها ایرانی بودند.

شبکه اسکای نیوز نیز درباره این عملیات گزارش داد، با تسلط کامل نیروهای پیشمرگ بر محله دومیز در کرکوک و آزادسازی تمامی گروگان‌ها در هتل صنوبر این عملیات خاتمه یافت.

این در حالی است که خبرگزاری اعماق وابسته به داعش مدعی شد، نیروهای این گروه توانستند بر هشت محله در شهر کرکوک تسلط یابند و مسیر ارتباطی بین شهر و بغداد را ببندند در حالی که نیروهای کرد تعدادی از داعشی‌ها را که در داخل ساختمان‌ها در شهر بودند محاصره کردند.

درگیری‌ها بین داعش و نیروهای کرد شب گذشته نیز ادامه داشت. در حالی که تجهیزاتی عصر جمعه از اربیل و سلیمانیه به کرکوک انتقال یافت و برخی از نیروها از محور خازر در نزدیکی موصل عقب‌نشینی کردند.

از سوی دیگر منابع پزشکی و رسمی عراق از کشته شدن ۱۹ تن که ۱۵ تن آنها زن بودند و در یک مجلس ختم در جنوب شهر کرکوک حضور داشتند، خبر دادند.

منابع گفتند این بمباران را یک جنگنده صورت داده است. این در حالی است که مسئولان استان کرکوک حالت فوق‌العاده تا اطلاع ثانوی و منع رفت‌وآمد در این شهر اعلام کرده‌اند.

این اتفاقات در حالی است که در جبهه موصل نیروهای عراقی بر روستای دویزات و الشک در محور جنوبی موصل تسلط یافتند.

تقریبا روز جمعه آرامش در اکثر محورهای جنگ حکم‌فرما بود در حالی که پلیس فدرال در حال پاکسازی مناطق در محور القیاره بود.

ارتش عراق نیز یک زندان داعش در روستای الحود از توابع القیاره را با ۹۰ زندانی کشف کرد. این یک روز بعد از تسلط ارتش عراق بر شهر برطلبه در شرق موصل است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها