۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۵ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :47679
  • بدون دیدگاه

“منوچهر شجاعی”محیط بان پارک بمو به شهادت رسید +عکس

منوچهر شجاعی ، محیط بان پارک ملی بمو که بعد از ظهر امروز هدف گلوله شکارچیان متخلف قرار گرفت، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

باشگاه خبرنگاران جوان،دقایقی پیش منوچهر شجاعی ، محیط بان پارک ملی بمو که بعد از ظهر امروز هدف گلوله شکارچیان متخلف قرار گرفت، به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

منوچهر شجاعی

بر اساس این گزارش، وی سومین محیط بانی است که در ۴۸ ساعت اخیر توسط تیر اندازی مستقیم شکارچیان شهید شده است.

منوچهر شجاعی با پیگیری های مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس و اعزام هلی کوپتر، به بیمارستانى در شیراز منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تلاش ها برای نجاتش جوابگو نبود.

گفتنی است ضاربین وی دستگیر شده اند.

شایان ذکر است،روز گذشته نیز محیط بانان هرمزگانی به نام های پرویز هرمزی و محمد دهقانی در منطقه حفاظت شده گنو در درگیری مسلحانه با پدر و پسر شکارچی به شهادت رسیدند که عصر امروز با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کل کشور این دو شخص شناسایی و به جرم خود اعتراف کرده اند.

"منوچهر شجاعی"محیط بان پارک بمو به شهادت رسید +عکس

 


در همین زمینه بخوانید :

پدر و پسر قاتل دو محیط بان هرمزگانی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کل کشور گفت:از زمان شهادت دو محیط بان پرویز هرمزی و محمد دهقانی، نیروی انتظامی، نیروی پیشگیری و امنیت کل استان وارده عمل شده و در کمتر از ۲۴ ساعت پدر و پسری که ماموران نیروی مسلح ما را به شهادت رسانده بودند دستگیر شدند .

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کل کشور افزود :هم اکنون این پدر و پسر شکارچی متخلف و قاتل محیط بانان هرمزگانی در بازجویی به سر می برند .

خیلدار در خصوص حکم این افراد اذعان داشت :حکم قتل نفس اعدام است و حتی اگر خانواده محیط بانان رضایت دهند، به دلیل اینکه این افراد ماموران نیروی مسلح را به شهادت رسانده اند، باید پاسخگو باشند .

وی در ادامه بیان داشت :ساعاتی قبل قاتلان در محل وقوع شهادت دو محیط بان هرمزگانی دستگیر شدند و به جرم ارتکابی خود اعتراف کردند و تحقیقات از آن‌ها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است،بعد از ظهر امروز نیز منوچهر شجاعی ، محیط بان پارک ملی بمو هدف گلوله شکارچیان متخلف قرار گرفت که با پیگیری های مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس و اعزام هلی کوپتر، به بیمارستانى در شیراز منتقل شد و هم اکنون تحت عمل جراحی قرار دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها