۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :52037
  • بدون دیدگاه

قهرمانی باشگاه های زنان آسیا

۲۰ تصویر از مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

تیم بانوان بانک سرمایه در نخستین دیدار خود در رقابت های قهرمانی باشگاه های زنان آسیا ۳ بر ۱ تیم ۲۵ آوریل نماینده کره شمالی را شکست داد.

تیم والیبال بانوان بانک سرمایه در نخستین دیدار خود در رقابت های قهرمانی باشگاه های زنان آسیا ۳ بر ۱ تیم ۲۵ آوریل نماینده کره شمالی را شکست داد.

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/89Y6726-1000x667.jpg

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

مسابقه والیبال بانوان ایران و کره شمالی

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1040-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1079-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/89Y6802-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1152-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1193-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1218-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1211-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1351-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1417-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1440-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1463-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1529-1000x667.jpg

http://iranvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/09/IMG_14761-1000x667.jpg

آغاز طوفانی بانوان بانک سرمایه ایران در باشگاه های آسیا

تیم والیبال بانوان بانک سرمایه ایران نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا را با پیروزی آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال ایران، تیم ملی والیبال بانوان ایران که در قالب تیم بانک سرمایه در هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کرده است اولین دیدار خود در این مسابقات را با پیروزی آغاز کرد.

شاگردان مایدا چیچیچ در این دیدار و در حالی که نمایش بسیار قابل قبولی از خود ارائه دادند در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به یک پیروزی شیرین دست پیدا کردند تا آغاز خوبی در مسابقات باشگاه های آسیا داشته باشند.

مایدا چیچیچ در این دیدار شبنم علیخانی، مائده برهانی، مهسا صابری، نکار کیانی، زینب گیوه، سودابه باقر پور و فرنوش شیخی را برای شروع بازی به میدان فرستاد.

در ابتدای ست نخست این دیدار دو تیم نمایش پایاپای داشتند و یک به یک امتیاز کسب می‌کردند. بازیکنان دو تیم در حالی که کره شمالی ۸ بر ۷ پیش افتاده بود راهی اولین وقت استراحت فنی این ست و این دیدار شدند. امتیاز هشتم ایران را مائده برهانی کسب کرد تا دو تیم ۸ بر ۸ مساوی شوند.

ایران ۱۰ بر ۸ از حریف عقب افتاده بود که مایدا دست به تعویض زد و ندا چملانیان را جایگزین مائده برهانی کرد. دو امتیاز دیگر برای کره شمالی منجر شد تا مایدا تقاضای وقت استراحت کرده و نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند.

در ادامه ست نخست بازیکنان تیم بانک سرمایه توانستند با هماهنگی خوبی بازی را ادامه دهند. بازیکنان کره شمالی در مقابل بسیاری از نقشه‌های تیم ایران ناکام می‌ماندند.با این حال این تیم کره شمالی بود که کماکان از ایران پیش بود. نتیجه بازی ۱۹ بر ۱۵ به سود تیم کره شمالی در جریان بود.

تعویض بعدی مایدا جانشین کردن مهسا کدخدا به جای مهسا صابری بود. دفاع خوب شبنم علیخانی امتیاز ۱۶ را برای ایران بدست آورد.  نتیجه بازی ۲۲ بر ۱۶ کماکان به سود تیم ۲۵ آوریل کره جنوبی بود. دو سرویس خوب از شبنم علیخانی اختلاف امتیاز را به عدد ۲ رساند تا سرمربی تیم کره شمالی مجاب به گرفتن وقت استراحت شود. دو دفاع عالی از بازیکنان ایران نتیجه را ۲۲ بر ۲۲ مساوی کرد. ایران ۲۴ بر ۲۳ از حریفش عقب افتاده بود که این بار مایدا تقاضای وقت استراحت کرد. در نهایت و در حالی که شاگردان مایدا نمایش قابل قبولی داشتند این ست را با نتیجه نزدیک ۲۸ بر ۲۶ به حریف واگذار کردند.

ست دوم در حالی آغاز شد که بانک سرمایه انگیزه زیادی برای جبران شکست ست اول داشت. بازیکنان ایران آغاز خوبی در این ست داشتند و در همان ابتدا ۳ بر یک پیش افتادند. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران راهی اولین وقت استراحت فنی این ست شدند. در ادامه اما این بازیکنان تیم کره بودند که توانستند بار دیگر با استفاده از بازیکنان ایران نتیجه را به سود خود تغییر دهند و اختلاف امتیاز خوبی با تیم ایران ایجاد کنند.

باز هم اما شاگردان مایدا با نمایش خوب و هماهنگ نتیجه را در امتیاز ۱۷ به تساوی کشاندند هر چند این تیم کره بود که زودتر از ایران به امتیاز ۱۸ رسید. در ادامه امتیازها یک به یک بین دو تیم تقسیم می‌شد در نهایت این تیم ایران بود که ۲۶ بر ۲۴ برنده ست دوم شد. تا نتیجه یک بر یک مساوی شود.

ست سوم هم از همان ابتدا با برتری شاگردان مایدا آغاز شد. بازیکنان ایران با حملات منظم و برنامه ریزی شده موجب شده بودند که بازیکنان کره شمالی در دفاع موفق عمل نکنند. ایران در هر دو وقت استراحت فنی نسبت به حریف برتری داشت در نخستین وقت استراحت با نتیجه ۸ بر ۴ و در دومین وقت استراحت برتری با نتیجه ۱۶ بر ۹ به سود ایران بود.

بازیکنان ایران ۱۸ بر ۱۰ از حریف پیش افتاده بودند. دو امتیاز پیاپی از تیم کره شمالی نتیجه را ۱۸ بر ۱۲ کرد. امتیاز ۱۳ حریف ایران هم روی اشتباه بازیکن ایران بدست آمد تا اختلاف پوئن دو تیم به عدد ۵ برسد. در ادامه باز هم کره‌ای‌ها امتیاز بدست آوردند تا در امتیاز ۱۸ بر ۱۵ مایدا تقاضای وقت استراحت کند.  سودابه باقر زاده امتیاز نوزدهم را برای تیم بانک سرمایه کسب کرد. این امتیاز منجر شد سرمربی کره شمالی تقاضای وقت استراحت کند.

پس از این وقت استراحت امتیاز ۲۰ هم روی سرویس خوب یاران ایران بدست آمد.دفاع خوب یاران کره شمالی نتیجه را ۱۶ بر ۲۰ کرد. در آن طرف میدان دفاع خوب شیخی و چملانیان نتیجه را ۲۱ بر ۱۶ کرد. در ادامه تیم والیبال بانک سرمایه همچنان توانست برتری خود را حفظ کند و در نهایت ۲۵ بر ۲۰ برنده این ست شد.

شاگردان مایدا چیچیچ که برای پیروزی در این دیدار تنها به کسب برد در ست چهارم نیاز داشتند، با انرژی وارد زمین شدند و در این ست هم همچون دو ست دوم و سوم آغاز خوبی داشتند و در همان ابتدا برتری خود را به حریف دیکته کردند. کره ۷ بر ۴ از ایران عقب افتاده بود که سرمربی این تیم تقاضای وقت استراحت کرد.

دو تیم در امتیاز ۸ بر ۵ به اولین وقت استراحت فنی ست چهارم رفتند. دو تیم نمایش پایاپایی داشتند اما در نهایت این تیم ایران بود که ۲۵ بر ۲۰ این ست را هم برد تا در نهایت ۳ بر یک برنده این دیدار شود.

بدین ترتیب شاگردان مایدا چیچیچ در تیم ملی والیبال بانوان که در قالب تیم بانک سرمایه به عنوان نماینده والیبال کشورمان در رقابت های قهرمانی باشگاه های آسیا شرکت کرده اند، در نخستین دیدار خود در این رقابت ها مقابل نماینده کره شمالی که آن هم از مربی خارجی به نام مورو از صربستان بهره می برد، سه بر یک پیروز شدند تا نخستین روز این مسابقات را با پیروزی سپری کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها