۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۸ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :52916
  • بدون دیدگاه

مرسدس از”رودستر AMG GT”سوپراسپرت خود رونمایی کرد+تصاویر

مرسدس بنز سرانجام مدل رودستر AMG GT خود را پیش از نمایشگاه پاریس معرفی کرد.

مرسدس بنز سرانجام مدل رودستر AMG GT خود را پیش از نمایشگاه پاریس معرفی کرد. این خودرو در دو نوع GT و GT C ارائه شده است که هر دو از پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توربو استفاده می‌کنند.

مرسدس بنز رودستر AMG GT

به گزارش خبرآنلاین، موتور در AMG GT رودستر ۴۷۰ اسب بخار قدرت و ۶۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که ۱۳ اسب بخار قدرت و ۳۰ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به AMG GT کوپه دارد.

البته این افزایش قدرت تأثیری چندانی در عملکرد این نسخه نداشته است و این یعنی شتاب صفرتا ۹۶ کیلومتر AMG GT رودستر همانند همتای کوپه‌اش همان ۳٫۹ ثانیه باقی‌مانده است.

در سوی دیگر AMG GT C رودستر قرار دارد که قدرتمندتر  از نمونهٔ قبلی است.

این خودرو ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد که افزایش ۴۷ اسب بخاری قدرت و ۳۱ نیوتن متر گشتاور را نسبت به AMG GT S کوپه نشان می‌دهد اما شتاب صفرتا ۹۶ کیلومتر آن مانند نمونهٔ قبلی، بازهم مشابه همان زمان ۳٫۷ ثانیه‌ایAMG GT S است.

مرسدس بنز رودستر AMG GT
http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/6/28/81913_223.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/6/28/81914_561.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/6/28/81915_302.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/6/28/81916_544.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/6/28/81918_794.jpg

مرسدس بنز رودستر AMG GT

 


در همین زمینه بخوانید :

راندن بنز و BMW باعث سرطان می شود

نتایج یک پژوهش جدید نشان داده که رانندگان خودروهای بنز” و بی‌.ام‌.و” دو برابر بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان و آب مروارید هستند.

محققان موسسه بینایی بوکسر واچلر در لس‌آنجلس با استفاده از نورسنج قابل حمل پرتوی فرابنفش دریافتند که شیشه‌های جانبی برخی مدل‌های خودروهای بنز و بی‌.ام‌.و کمتر از ۶۰ درصد این پرتوها را مسدود می‌کنند.

چندین دهه تحقیق نشان داده که مواجهه طولانی‌مدت با نور فرابنفش حتی در روزهای ابری بطور چشمگیری خطر آسیب به چشم فرد یا ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

اگرچه شیشه جلوی خودرو تا ۹۸ درصد از رانندگان در برابر این پرتوها محافظت می‌کند، اما این میزان محافظت در شیشه‌های جانبی خودروها بطور چشمگیری متفاوت است.

آزمایشات بر روی ۲۹ خودروی ۱۹ سازنده اتومبیل نشان داد که خودروهای لکسوس بهترین محافظت را ارائه کرده و شیشه‌های جانبی آن بین ۹۲ تا ۹۶ درصد از مواجهه با پرتوی فرابنفش جلوگیری می‌کنند.

بدترین خودرو از این لحاظ، بنز E550 بود که تنها ۴۴ درصد پرتوهای فرابنفش را در شیشه‌های جانبی مسدود می‌کرد. برخی از مدل‌های جدید بی‌ام‌و نیز تنها به ارائه محافظت ۵۵ درصدی در شیشه‌های جانبی می‌پردازند اما این میزان در شیشه جلو تا ۹۶ درصد است.

خودروی پورشه توربو S نیز با وجود محافظت ۹۶ درصد در شیشه‌های جلو،‌ تنها ۵۶ درصد از اشعه فرابنفش را در شیشه‌های کناری مسدود می‌کرد. شیشه‌های جانبی خودروی آئودی نیز تنها جلوی ۶۴ درصد نور فرابنفش را می‌گرفت.

تحقیقات پیشین نشان داده بود که قرار گرفتن یک سمت صورت در برابر نور فرابنفش می‌تواند خطر ابتلا به آب مروارید و سرطان را در آن ناحیه افزایش دهد. محققان همچنین دریافتند که تیره بودن شیشه‌ها باعث نمی‌شود که حفاظت بیشتری در برابر این نور ارائه شود زیرا تنها جلوی نور مرئی را می‌گیرد.

منبع: وب سایت کلیک

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها