۲۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۹ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50322
  • بدون دیدگاه

مدافع حرم قلابی معروف به”ابو حر”دستگیر شد+عکس

فردی معروف به «ابو حر» که به دروغ ادعای حضور و نبرد به‌عنوان مدافع حرم را داشت، به همراه ۳ فرد دیگر در مشهد دستگیر شدند.

به گزارش “تالار خبر” به نقل از سایت اویس، قاضی حیدری سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد اعلام کرد فرد معروف به ابو حر به همراه سه تن از یارانش در مشهد شناسایی و دستگیر شد.

حیدری خاطرنشان کرد: ادامه تحقیقات نشان داد این افراد با پوشیدن لباس هایی شبیه مدافعان حرم و خاطره گویی های دروغین از صحنه های جنگ در کشورهای همسایه سعی دارند اعتماد جوانان را به خود جلب کنند. این مقام قضایی با اشاره به این که ۴ تن از این افراد در مشهد دستگیر شدند تصریح کرد: برخی از آنان با«یاوه گویی» سعی می کردند نام «خاطره گویی» بر آن بنهند و از عواطف و احساسات پاک جوانان سوءاستفاده کنند.

کمی بیشتر پیرامون جریان ابو حر و یاران بدانید:

حدود یک سال قبل و پس از حضور پر رنگ ابوعزرائیل مجاهد عراقی حشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) در اینترنت؛ به یکباره با موجی از جوانانی در اینترنت روبرو شدیم که با منتشر کردن تصاویری از خود در تلگرام، اینستاگرام خودشان را مدافعان حرم حاضر در عراق معرفی کردند. و در اتفاقی باور نکردنی بسیاری از رسانه های داخلی نیز بدون تحقیق و تفحص در مورد آنان به نشر تصاویر و ویدیوهای آنان پرداختند

حدود یک سال قبل و در ایام ماه مبارک رمضان بود که ابو عزرائیل به همراه برخی از مجاهدین کتائب امام علی (ع) یکی از گردان های حشد الشعبی برای زیارت به مشهد مقدس سفر کردند. در این سفر عده ای از افرادی که سبقه حضور در برخی هیئت های مذهبی را داشتند و از حیث مالی نیز دارای تمکن مالی بودند از قبیل “ح.ر” یا همان ابو حر با ریختن طرح دوستی با ابو عزرائیل او را برای تفریح به مناطق ییلاقی مشهد از قبیل طرقبه و شاندیز بردند و این شد سرآغاز یک دوستی، پس از بازگشت ابو عزرائیل به عراق حالا نوبت این جوانان بود که به عراق سفر کنند آنها حالا دیگر با ابو عزرائیل رفیق و دوست بودند و از کانال رفاقت با او موفق شدند چند لباس کتائب امام علی (ع) را به دست آورند و با برخی از مجاهدان این گردان عکس یادگاری بگیرند. این جریان در همان ایام با راه اندازی یک صفحه در تلگرام تلاش کرد با ایجاد یک موج رسانه ای به نوعی رسانه های داخلی را مجبور نمایند تا از تصاویر آنها نیز به عنوان مجاهدان جبهه مقاومت استفاده نمایند. آنها در همان روزهای اول با مرتکب شدن اشتباهاتی از قبیل اینکه ابو عزرائیل را فرمانده کتائب امام علی و شبل الزیدی را یک رزمنده معمولی عراقی معرفی کردند {ابو عزرائیل یک مجاهد معمولی عراقی و شبل الزیدی فرمانده کتائب امام علی می باشد} ثابت کردند که هیچ ربطی به کتائب امام علی (ع) ندارند. در مرحله دوم آنها با راه اندازی صفحاتی در اینستاگرام تلاش کردند پا جا پای  ابو عزرائیل بگذارند. اتفاقی که به یک باره کاربران در اینترنت با موج خاطره گویی آنها روبرو شدند

چند نکته جالب در مورد این افراد:

آنها پیش از سفر به عراق با استفاده از کانال تلگرام مراسم خداحافظی و به نوعی گودبای پارتی در مشهد برگزار می کردند. اتفاقی که حتی تا دم پرواز نیز صورت می گرفت و سریعا نیز تصاویر و ویدیوهای مربوط به آن در تلگرام منتشر میشد!

با حضور این افراد در اینستاگرام کاربران شاهد لایک کردن صفحات و تصاویر مبتذل توسط آنها بودند. به راستی کدام مدافع حرم از میدان نبرد (طبق ادعای خود این افراد) تصویر بی حجاب یک دختر را لایک می کند!

این افراد با ادعای نبرد با داعش به عراق سفر کرده بودند اما جالب است بدانید همیشه با شروع عملیات های گسترده علیه تروریست های داعشی در عراق؛ به جای حضور در میدان نبرد برای زیارت به کربلا و نجف سفر می کردند. با آغاز عملیات فلوجه، غرب سامرا آنها به جای حضور در میدان نبرد در کاظمین و کربلا حاضر شدند تا برای طرفدارانشان دعا کنند

مدافع حرم قلابی معروف به"ابو حر"دستگیر شد+عکس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها