۳۰ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۳ آذر ۱۳۹۴
  • کد خبر :29905
  • بدون دیدگاه

عکس/ سفر خانوادگی قالیباف به کربلا

محمدباقر قالیباف به همراه پسر و دو نوه‌اش +تصویر

تصویری از شهردار تهران به همراه پسر و نوه‌هایش در حرم سیدالشهدا را مشاهده می‌کنید.

محمدباقر قالیباف که به همراه خانواده‌اش در ایام اربعین به کربلای معلی سفر کرده است، تصویری از پسر و نوه‌هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

محمدباقر قالیباف به همراه پسر و دو نوه‌اش +تصویر


 

در همین زمینه بخوانید :

دیدار قالیباف با آیت‌الله سیستانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیستانی ضمن تقدیر از شهرداری تهران برای برپایی هرچه بهتر این مراسم گفت: باید در کار کربلا و نجف اهتمام لازم صورت گیرد. من هر روز همه ایرانی‌های دست اندر کار را دعا می‌کنم.

وی افزود: این جهات دینی مردم و این نظام اسلامی باعث برقراری امنیت در ایران شده و حکومت کشور را ابقا کرده و موجب ثبات دیگر کشورها نیز شده است. این در حالی است که استکبار توجه زیادی به شرق الاوسط به خصوص عراق و سوریه دارد، مسئله عراق مسئله جهان اسلام و موضوعی بین‌المللی است ما باید اول ثبات سیاسی داشته باشیم و تمام مسلمین با هم متحد باشند.

آیت‌الله سیستانی با اشاره به تلاش دشمنان برای مقابله با شیعیان تاکید کرد: هر روز عنوان جدیدی درست می‌کنند، یک روز طالبان درست می‌کنند، یک روز داعش و این روند ادامه دارد. هدف اینها نابودی عراق و سوریه است که باید تلاش کنیم که این توطئه‌ها خنثی شود.

در ابتدای این دیدار نیز گزارشی از فعالیت‌های شهرداری در حوزه‌های خدمات شهری، فرهنگی، حمل و نقل و درمانی از سوی شهردار پایتخت ارائه شد.

 

بازدید شهردار تهران از موکب امام رضا(ع)

محمدباقر قالیباف امروز به شهرهای کربلا و نجف رفت و دیداری هم با برخی از مراجع تقلید داشت.

قالیباف عصر امروز در موکب امام رضا (ع) در ۱۰ کیلومتری نجف اشرف و در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم در مورد خدماتی شهرداری تهران در کربلا و نجف گفت: خدمات ما در بخش‌های مختلف است. بخشی از آن در سه مرز چزابه، مهران و شلمچه است. در بحث استقرار واسکان و خدمات ترافیکی و حمل و نقلی که ارائه می‌دهیم. بخش دیگر سرویس‌های غذایی و خدمات بهداشتی، که هم در رفت و برگشت پیش بینی کردیم. بخشی از خدمات به حمل و نقل است.البته حمل و نقل داخل عراق به عهده خودشان است ولی با همکاری های که  با سفیر داشتیم خدمات حمل ونقلی را برای مرز مهران داشتیم.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد زوار از مرز مهران به عراق می آیند. از مرز مهران تا کوت هیچ خدمات سرویس مناسبی نیست. ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای مرز مهران گذاشتیم. جمعیت میلیونی وارد عراق شده اند و این تعداد اتوبوس برای آن‌ها کم است ولی برای ما کار زیادی است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: امسال نسبت به سال گذشته حمل و نقل به سامان‌تر بود. از دوستان سپاه هم برای خدمات حمل و نقل کمک کردند.

وی با اشاره به خدمات شهرداری تهران در شهر کربلا گفت: بهداشت و نظافت شهر کربلا از موضوعات جدی آنجاست و چند هزار نفر، کارهای بهداشتی آنجا را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به خدمات فرهنگی که انجام شده است، گفت: خدمات فرهنگی هم در موکب‌های ایران صورت گرفته است یا مثلاً عکس شهدای عراق را که میله‌ها نصب شده است و شماره های عمودهای مسیر نجف تا کربلا با همکاری تیلیغات بسیج شهرداری تهران انجام شده است.

قالیباف تاکید کرد که همه این خدماتی که شهرداری انجام داده است در مقابل کمکهای مردم مانند نمکی است در یک آش.

وی همچنین در مورد برگشت مسافران گفت: هماهنگی هایی شده است و از مردم می خواهیم که همه باهم به سمت مرز نروند تا کیفیت خدمات در برگشت بهتر باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها