۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :10886
  • بدون دیدگاه

ماجرای خریدار ۱۹ ساله پرسپولیس/ترفند هدایتی برای بدهی بانکی‌اش

ناظمی در اینستاگرام خود نوشت: «جوانی ۱۹ ساله با سرمایه ۲۹۰ میلیارد تومانی برای خرید پرسپولیس. مثل اینکه بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی به بانک ها ندارد. جوانان ثروتمند به نمایندگی…

ناظمی در اینستاگرام خود نوشت: «جوانی ۱۹ ساله با سرمایه ۲۹۰ میلیارد تومانی برای خرید پرسپولیس. مثل اینکه بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی به بانک ها ندارد. جوانان ثروتمند به نمایندگی از کی و کجا وارد می‌شوند؟»

البته کسی هم نمی داند دلیل این بازی ها چیست و چرا شخص حسین هدایتی باید دست به این کار بزند. کاری که می تواند محبوبیت چند ساله اش را یک شبه از بین ببرد.
http://www.tarafdari.com/sites/default/files/users/user8005/15-5-4-235317290_1.jpg
پس از  لغو ۲ مرحله از مزایده سرخابی ها، بالاخره نهم اردیبهشت این مزایده برگزار و یک هفته یعنی دیروز مشخص شد که مشتریان خرید پرسپولیس نیز پوچ از آب درآمدند تا وضعیت آینده سرخابی ها همچنان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.  هیئت واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در شرایطی روز گذشته صلاحیت خریداران پرسپولیس را رد کرد که پیش از این ۳ شرکت با رقم های مختلف برای حضور در این مزایده اعلام آمادگی کرده بودند اما هر یک از آنها به دلایل مختلف با چراغ قرمز سازمان خصوصی سازی مواجه شدند.

در این مزایده شرکت استیل‌آذین و شخص حسین هدایتی مهمترین خریداران پرسپولیس به شمار می رفتند که با مبلغ ۲۹۶ میلیارد تومان به دنبال خرید باشگاه افتاد و پاکتش را بدون کم و کاست ارائه کرد. دومین شرکت، بهنام پیشروی کیش بود که با قیمت۲۹۸ میلیارد تومان به دنبال خرید باشگاه رفت ولی چون یک مشکل مالی داشت و به جای پول نقد، چک تضمینی ارائه کرده بود، رد صلاحیت شد. در این مسیر اما شرکت بهنام پیشرو قصد داشت بدون پرداخت سپرده در مزایده شرکت کند. این شرکت در همین مرحله اول، کار را با ابهام شروع کرد و قصد داشت بدون طی روال قانونی وارد حوزه تیمداری شود که طبق قانون از لیست کنار گذاشته شد. دیگر شرکتی که برای خرید پرسپولیس پا وسط گذاشت نیز استیل آذین بود که به دلیل بدهی سنگین مالیاتی از لیست کنار رفت تا این مزایده به مرحله چهارم بکشد.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/05/hedayati.png

درباره شرکت استیل آذین که مالکیتش را حسین هدایتی برعهده دارد هیات رسیدگی به تایید صلاحیت اعلام کرد که آنها به دلیل بدهی‌های مالیاتی و بانکی قادر به شرکت در این مزایده نیستند. در این باره شنیده می شود شرکت استیل آذین که در مزایده شرکت کرده بود، همان شرکت معروف حسین هدایتی نیست.

او در اقدامی عجیب شرکت دیگری به نام استیل آذین با پسوندی جدید به نام پسرش به ثبت رسانده و با این شرکت که به نظام بانکی بدهی ندارد وارد مزایده می شود. چراکه اگر همان شرکت قدیمی استیل آذین با شخص هدایتی وارد مزایده می شد، به دلیل بدهی به بانک ها مورد تایید قرار نمی گرفت. اما سازمان خصوصی سازی در بررسی شرکت جدید به اینجا می رسد که مالک شرکت، پسر ۱۹ ساله ای است. سپس سوالی مطرح می شود که آدمی با این سن و سال ازکجا ۲۹۰ میلیارد با خود آورده که پرسپولیس را بخرد.مجموعه این عوامل و ابهامات منجر به رد صلاحیت شرکت استیل‌آذین پسر می شود.

البته این سازمان برای شرکت مذکور راه باز گذاشته شده تا احیانا با رفع نواقص موجود در مزایده بعدی شرکت کند. بنابراین اگر شرکتی که مدیریتش را حسین هدایتی برعهده دارد، خواهان ورود به باشگاهداری حرفه‌ای است باید تا فرصت اعلام شده برای شرکت در مزایده چهارم موانع قانونی را از میان برده تا دوباره در لیست رد صلاحیت شده‌ها قرار نگیرد.

منبع: طرفداری

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها