۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :10685
  • بدون دیدگاه

قیمت رسمی قبر در بهشت‌زهرای تهران

قیمت جدید قبر در بهشت زهرای تهران / از ۵۰۰ هزار تا ۲۰ میلیون تومان

طبق لایحه جدید قیمت قبر در بهشت زهرای تهران بر اساس موقعیت قبر از ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومان تعیین شد همچنین در مناطقی از بهشت زهرا (س) بارگذاری…

طبق لایحه جدید قیمت قبر در بهشت زهرای تهران بر اساس موقعیت قبر از ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومان تعیین شد همچنین در مناطقی از بهشت زهرا (س) بارگذاری دو طبقه و سه طبقه نیز انجام خواهد شد.

به گزارش تالاخبر به نقل از دنیای اقتصاد ، با تصویب لایحه ساماندهی بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س)، امسال این سازمان برای پذیرش اموات،۱۱ نوع قبر با قیمت‌های کاملا متفاوت ارائه می‌دهد که ارزان‌ترین آن معادل ۵۰۰ هزار در قبور جدید جانمایی شده و بهای گران‌ترین قبر نیز ۲۰ میلیون تومان است که در فاز اول بهشت‌ زهرا (س) جانمایی می‌شود.

شورای شهر با تصویب پیشنهادی که شهرداری تهران در این لایحه ارائه کرده بود، اجازه داده است در مناطقی از بهشت زهرا (س) بارگذاری دو طبقه و سه طبقه نیز انجام شود.

پیش‌تر، تراکم دو طبقه در بهشت‌ زهرا (س) برای دفن بستگان درجه یک، مرسوم بود اما امسال بازماندگان اموات دفن شده در گورستان پایتخت، مشروط به گذشت حداقل۳۰ سال از سن احداث قبر، می‌توانند دو طبقه اضافی در‌‌ همان قبر برای بستگان درجه یک و دو متوفی دریافت کنند که در این حالت، بهای هر طبقه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

امسال شهرداری برای دفن اموات بی‌بضاعت و بلاصاحب می‌تواند، قبر رایگان اختصاص دهد، اما چنانچه بازماندگان این اموات، درخواست ایجاد طبقه دوم برای قبر را داشته باشند باید ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. ۱۱ نوع قیمت متفاوت برای فروش قبر در گورستان تهران بسته به جانمایی قبر‌ها در قبور جدید، فاز یک و فاز دو بهشت زهرا (س) و همچنین متناسب با ظرفیت باقی مانده قطعات، تعیین شده است به این صورت که هر چقدر ظرفیت دفن کمتر می‌شود و تعداد قبرهای ایجاد شده افزایش می‌یابد، قیمت فروش قبر نیز بالا‌تر می‌رود. حداقل قیمت قبر در فاز ۲ رقمی معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده و برای فاز یک که قدیمی‌ترین منطقه گورستان محسوب می‌شود، حداقل قیمت ۱۷ میلیون تومان است. با تاکید رئیس شورای شهر تهران در جریان تصویب این لایحه، پیش فروش قبر ممنوع است.

بهشت زهرای تهران

منبع: دنیای اقتصاد

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها