۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۴ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :11751
  • بدون دیدگاه

قطعی شدن افزایش قیمت گاز / حامل های انرژی رو به گران شدن

با مصوبه جدید قیمت گاز طبیعی در سال ۹۴ افزایش خواهد می یابد. این در حالی است که روز گذشته نیز شاهد افزایش نرخ بنزین معمولی از ۷۰۰ به ۱۰۰۰…

با مصوبه جدید قیمت گاز طبیعی در سال ۹۴ افزایش خواهد می یابد. این در حالی است که روز گذشته نیز شاهد افزایش نرخ بنزین معمولی از ۷۰۰ به ۱۰۰۰ تومان و حذف نظام سهمیه بندی بنزین بودیم.

بر این اساس، برنامه افزایش قیمت گاز طبیعی در سال‌جاری قطعی شده است و به احتمال زیاد به زودی دولت در قالب مصوبه ای به طور رسمی افزایش قیمت گاز طبیعی به دستگاه‌های مختلف از جمله شرکت ملی گاز ایران را ابلاغ خواهد کرد.

تماس مهر با مسئولان شرکت ملی گاز ایران درباره جزئیات افزایش قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی و تجاری تاکنون نتیجه ای به همراه نداشته است.

در این میان، مدیرعامل شرکت ملی گاز فردا سه شنبه نشست مطبوعاتی خواهد داشت و احتمال اینکه این خبر به طور رسمی تایید و اعلام شود، نیز وجود دارد.

حمید رضا عراقی معاون وزیر نفت اردیبهشت ماه سال جاری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده قبوض گاز مشترکان در سال ۹۴، گفته بود: این مالیات طبق قانون از مشترکان دریافت شده و به سازمان مالیاتی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با بیان اینکه در تعرفه های جدید در تمامی پلکان های مصرف افزایش ۲۰ درصدی قیمت به طور یکسان اعمال شده است، اظهار کرده بود: این تغییرات جدید در تعرفه در آخرین قبوض گاز صادر شه اعمال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این تغییر تعرفه به منزله افزایش دوباره قیمت گاز در سال جاری نیست، تاکید کرده است: برای سال جاری نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد افزایش یافته است.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/05/gas.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها