۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۹ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :12014
  • بدون دیدگاه

رقابت یگانه و چاووشی؛ «نگاه» «پاروی بی‌قایقِ» را می‌گیرد

فروش ۳۰۰ هزار نسخه‌ای آلبوم “نگاه” / رقابت چاووش و یگانه

“نگاه” تازه ترین آلبوم محسن یگانه خواننده جوان و پرطرفدار کشور در یک هفته ای که از تاریخ انتشارش می گذرد با استقبال زیاد علاقه‌مندان روبرو شده است و این…

“نگاه” تازه ترین آلبوم محسن یگانه خواننده جوان و پرطرفدار کشور در یک هفته ای که از تاریخ انتشارش می گذرد با استقبال زیاد علاقه‌مندان روبرو شده است و این احتمال می رود که این آلبوم رکورد پرفورش‌ترین آلبوم سال گذشته یعنی “پاروی بی‌قایق” با صدای محسن چاووشی را بشکند.

به گزارش تالارخبر به نقل از تسنیم، این روز‌ها اگر در خیابان قدم بزنید صدایی که بیش از همه از ماشین‌های در حال تردد شنیده می‌شود، صدای محسن یگانه است. اما نه آهنگ‌های آشنای او؛ بلکه قطعه‌هایی از تازه‌ترین آلبومش.

تقریبا یک هفته از انتشار آخرین اثر محسن یگانه با عنوان «نگاه» می‌گذرد. این اثر از یک طرف با فروش خوبی از سوی علاقه مندان به موسیقی مواجه شده و از طرف دیگر برخی‌ها به این آلبوم ایرادهایی وارد می‌کنند. این دسته دوم آلبوم «نگاه» را با دیگر آثار محسن یگانه مقایسه می‌کنند و معتقدند یگانه در اثر تازه‌اش حرف تازه‌ای برای گفتن نداشته است.

با این حال آلبوم «نگاه» با تیراژ اولیه ۳۰۰ هزار نسخه در بازار منتشر شده و با فروش خوبی هم مواجه شده است. در حال حاضر برخی از فروشگاه‌های فرهنگی که آلبوم محسن یگانه را می‌فروشند؛ به شرکت «پخش دنیای هنر» نسخه‌های بیشتری از این آلبوم را سفارش مجدد داده‌اند؛ چرا که آنچه در ابتدا از شرکت گرفته‌اند به فروش رفته است.

این یعنی آلبوم «نگاه» در اصطلاح reorder شده است. البته نباید این واژه reorder را با بازنشر اشتباه گرفت.
reorder به این معناست که برخی از فروشگاه‌هایی که آلبوم را می‌فروشند اعلام می‌کنند که کلیه نسخه‌هایشان به فروش رسیده و تقاضای نسخه‌های بیشتری دارند. اما در مقابل بازنشر یک آلبوم به این معناست که از تیراژ اولیه آلبوم در حدود ۸۰ درصدش به فروش برسد. در این حالت آلبوم به مرحله بازنشر می‌رسد.
در ایران اغلب آلبوم‌های موسیقی پاپ reorder می‌شوند.

تا کنون در تاریخ موسیقی ایران تنها آلبومی که سه بار بازنشر شده، آلبوم «حباب» با صدای محسن یگانه بوده است. این آلبوم را شرکت هنر اول منتشر کرد.

در حال حاضر تنها یک هفته از انتشار آخرین اثر محسن یگانه می‌گذرد و این آلبوم این روز‌ها هم به خوبی به فروش می‌رسد و با استقبال علاقه مندانِ یگانه روبه رو شده است.

برخی هم منتظرند تا چند هفته از انتشار آلبوم محسن یگانه بگذرد و سپس آمار فروش این آلبوم را با آخرین اثر محسن چاووشی «پاروی بی‌قایق» مقایسه کنند. شاید آلبوم «نگاه» بتواند از نظر میزان فروش، «پاروی بی‌قایق» را کنار بزند.

آلبوم «نگاه» در دو بسته بندی متفاوت ارائه شده است. یک بسته بندی به صورت «دی جی پک» که قیمتش ۵ هزار تومان است و یک بسته بندی هم به صورت معمولی که قیمتش ۴ هزار تومان است. در بسته بندی دی جی پک دفترچه‌ای قرار دارد که اشعار و توضیحاتی درباره آلبوم برای مخاطبان ارائه شده است.

تبلیغات آلبوم «نگاه» به گونه‌ای بوده که برایش پوسترهایی ویژه چاپ شده و استندهایی برای قرار دادن جلوی فروشگاه‌ها هم منتشر شده است.

فروش 300 هزار نسخه‌ای آلبوم "نگاه" / رقابت چاووش و یگانه

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها