۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۶ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :47717
  • بدون دیدگاه

عکس کمیاب از سرهنگ علیفر در لباس نظامی

سرهنگ علیفر که این روزها و با پخش یورو در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد سال‌ها پیش سرهنگ راهنمایی و رانندگی بوده است.

سرهنگ علیفر که این روزها و با پخش یورو در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد سال‌ها پیش سرهنگ راهنمایی و رانندگی بوده است.
علیفر به واسطه اتفاقات رخ داده در یورو مورد توجه قرار گرفته است. او سال۱۳۸۰ در منطقه ۶ راهنمایی میدان فلسطین خدمت می کرد که در تصویر زیر، علیفر را با همکارانش می بینید.

عکس کمیاب از سرهنگ علیفر در لباس نظامی

 

بیوگرافی علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) گزارشگر فوتبال

علیرضا علیفر گزارشگر فوتبال صدا و سیما متولد ۱۷ خرداد ماه ۱۳۳۲ است. او پیشتر به عنوان روزنامه‌نگار، بازیکن فوتبال، مربی فوتبال و پلیس راهنمایی و رانندگی فعالیت داشته‌است.

علیرضا علیفر در مصاحبه‌ای گفته‌است که در ۱۷ خرداد در سه‌راه امین‌حضور تهران به‌دنیا آمده‌است و به گفته خودش ۶۲ سال سن دارد. وی همچنین از نامیان ورزش باستانی تهران می‌باشد و به مرشد علی نیز شهرت دارد.

علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) دانش‌آموز دبیرستان بدر بوده و پس از شرکت در کلاس‌های خبرنگاری، در ۱۶ سالگی خبرنگار نشریه دنیای ورزش می‌شود.
بعدها در نشریات ورزشی مانند هدف و بشیر زیر نظر اردشیر لارودی و جهانگیر کوثری به روزنامه‌نگاری ادامه داد. در زمان انقلاب دانشجوی سال سوم دانشکده افسری شهربانی، جایی که از آن مدرک لیسانس در رشته علوم قضایی دریافت کرده‌است. او در دانشکده افسری هم‌دوره فیروز کریمی بود و پس از فارغ‌التحصیلی در راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مشغول به‌کار شد.
سابقه فوتبالی
علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) در تیم‌های جوانان باشگاه‌های برق تهران و تاج سابقه بازی در پست دفاع میانی دارد. او مدتی هم در باشگاه پاس تمرین کرده‌است. به گفته علیفر، او در مسابقات داخلی دانشکده افسری از ناحیه زانو مصدوم‌شده و فوتبال را کنار گذاشته‌است.
بیوگرافی علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) گزارشگر فوتبال+عکس

مدرک مربی گری
علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) پیش از سال ۱۳۷۰، مدرک مربیگری درجه ۳ فوتبال آسیا را از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کرده و پس از ۲ سال کار، مدرک درجه ۲ را اخذ کرده‌است. ۲ سال بعد مدرک درجه ۱ را از فدراسیون دریافت می‌کند.

علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر ) دو سال سرمربی تیم جوانان باشگاه دارایی بوده‌است و در سال دوم به صورت همزمان دستیار منصور امیرآصفی در تیم بزرگسالان بوده‌است. او بعداً در تیم امیدهای انتظام سرمربی می‌شود و به طور همزمان دستیار سعید آخوندی سرمربی تیم بزرگسالان باشگاه بوده‌است.
گزارشگری
علیفر در بدو تأسیس شبکه سه سیما پس از تست گزارشگری روی نوار یکی از بازی‌های لیورپول و منچستر یونایتد جذب سازمان صدا و سیما می‌شود و از راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خود را بازنشسته می‌کند.
علیرضا علیفر  در صدا و سیما در سایه گزارشگرانی مانند عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی، جواد خیابانی و پیمان یوسفی باقی مانده‌است. او در گزارش خود سبک خاصی را پی می‌گیرد و اعتقاد دارد که نباید آنچه بیننده، خودْ می‌بیند را در گزارش منعکس کرد.
گاهی جملات عجیب در گزارش خود به‌کار می‌برد.گزارش‌های علیفر سرشار از اظهارنظرهای فنی است. در مشهورترین مورد، علیفر همیشه با سیستم‌های فوتبالی با خط دفاع ۴ نفره و خطی ضدیت و مخالفت دارد. بسیاری از جمله‌های او در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته‌است و حتی برای جملات او صفحاتی وجود دارد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها