۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۸ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :54981
  • بدون دیدگاه

عکس های نیکی کریمی در نمایشگاه کامبیز درمبخش

نیکی کریمی روز گذشته از نمایشگاه کامبیز درمبخش هنرمند تجسمى ایرانى که نشان شوالیه فرانسه را دارد دیدن کرد.

نیکی کریمی روز گذشته از نمایشگاه کامبیز درمبخش هنرمند تجسمى ایرانى که نشان شوالیه فرانسه را دارد دیدن کرد.

نیکی کریمی در نمایشگاه کامبیز درمبخش

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/10/Niki-karimi-Namayeshgah-1.jpg

داستان‏های دیدنی کامبیز درم‏بخش

کامبیز درم‌بخش «داستان‏های دیدنی» را به‏زودی از سوی انتشارات «دنیای‌اقتصاد» منتشر می‏کند. این کاریکاتوریست گفت: قرار است «داستان‏های دیدنی» به‏زودی منتشر شود. «داستان‏ها دیدنی» شامل طرح‌هایی است که در گذشته تحت عنوان «فیلم کوتاه کاغذی» در «نگاه نو» منتشر می‏شد. فاز دوم این طرح نیز در «همشهری داستان» به چاپ می‏رسید.

آثار موجود در این کتاب، گزیده‏ای از چهار‌و‌نیم سال کار است و جواد مجابی مقدمه این کتاب را نوشته است. «داستان‏های دیدنی» ۲۰۸ صفحه دارد و قرار است از سوی انتشارات دنیای اقتصاد در ۱۱۰۰ نسخه به صورت رنگی و سیاه و سفید منتشر شود. این هنرمند بیش از ۳۲ نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده و در ۳۰ نمایشگاه جمعی داخلی و خارجی حضور داشته‏است. او برنده جایزه از بزرگ‌ترین و معتبرترین مسابقات بین‏المللی کاریکاتور ژاپن، آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، ترکیه، برزیل، یوگسلاوی و چند جایزه بین‏المللی جنبی دیگر و داور مدعو چند نمایشگاه بزرگ بین‏المللی کاریکاتور بوده است. او همچنین نشان شوالیه را از دولت فرانسه در آبان سال ۱۳۹۳ دریافت کرد. بسیاری از آثار درم‏بخش به موزه‏های معتبر دنیا راه پیدا کرده از جمله در موزه هنرهای معاصر تهران، موزه کاریکاتور بازل سوئیس، موزه کاریکاتور گابروو بلغارستان، موزه هیروشیما ژاپن، موزه ضد جنگ یوگسلاوی، موزه کاریکاتور اسلامبول ترکیه، موزه کاریکاتور ورشو لهستان و مجموعه شهرداری فرانکفورت آلمان.

تاکنون کتاب‏های متعددی در زمینه تصویرسازی و کاریکاتور از او چاپ و منتشر شده‏است. ازجمله: بدون شرح، دفتر خاطرات فرشته‏ها، کتاب کامبیز (درایتالیا منتشر شد)، کتاب‏های مشترک طنزاندیشان امروز ایران، طنزاندیشان امروز ایران در خارج از کشور، میازار موری که دانه‏کش است، المپیک خنده، سمفونی خطوط، اگر داوینچی مرا دیده بود و چند اثر دیگر. درم‌بخش فعالیت‏هایی در زمینه تبلیغات (طراحی روی جلد کتاب)، تصویرگری کتاب کودک، پوستر، فیلم کوتاه، کارت پستال، تقویم و مشابه آنها دارد و از سال ۱۳۸۶ به بعد وارد عرصه انیمیشن‏سازی نیز شده است. او همراه با پسرش رامین در این زمینه فعال است و نتیجه این همکاری، ساخت چند فیلم انیمیشن کوتاه از جمله مجموعه «دلقک‏ها» است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها