۲ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳۰ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50946
  • بدون دیدگاه

عکس جالب از اتاق کیمیا علیزاده بانوی تکواندوکار ایران

در تصویری که از اتاق این قهرمان ایران با حضور پدرش منتشرشده است مدال‌های پرتعداد علیزاده در کنار عروسک‌های پرشمارش قابل‌مشاهده است.

کیمیا علیزاده تکواندوکار۱۸ ساله ایران که دربازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ موفق شد عنوان اولین زن ایرانی مدال‌آور المپیک را به خود اختصاص دهد سبک زندگی مانند میلیون‌ها دختر دارد.

او که در وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد اولین زن ایرانی است که در تاریخ ایران دربازی‌های المپیک، برنده مدال شد و علاوه بر این با هیجده سال سن جوان‌ترین مدال‌آور تاریخ ایران در المپیک هم لقب گرفته است.

در تصویری که از اتاق این قهرمان ایران با حضور پدرش منتشرشده است مدال‌های پرتعداد علیزاده در کنار عروسک‌های پرشمارش قابل‌مشاهده است.

عکس جالب از اتاق کیمیا علیزاده بانوی تکواندوکار ایران


بیوگرافی کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده ، تکواندوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ایران پیش از اینکه تولد ۱۸ سالگی‌اش را جشن بگیرد، فراتر از ظرفیت‌های تکواندوی ایران رفت. او به قدری در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه درخشید و پیشرفت رو به جلویی داشت که قبل از آن هیچ یک از بانوان تکواندوکار نتوانسته بود چنین مسیری را طیکند.

علیزاده  در نخستین حضورش در مسابقات جهانی تنوانست به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. و از آن مهمتر کسب مدال بزنز جهانی.

مدالی که پیش از آن در تاریخ تکواندوی ایران اتفاق نیفتاده بود و در همین مسابقات روسیه هم ۵ تکواندوکار بانوی ایران حذف شدند و فقط علیزاده ماند تا روز آخر. تا روزی که نام خود را جاودانه کند و البته این اتفاق زمانی افتاد که خودش انتظارش را می‌کشید. کیمیا علیزاده با سن کم خود در تکواندوی ایران ورزشکاری شناخته شده است.

او پیش از اینها خودش را در مسابقات داخلی نشان داده و به همین دلیل چندسالی است که مورد توجه مربیان تیم ملی است. او خیلی زود پدیده تکواندو لقب گرفت و مربیان تیم ملی روی مدال‌آوری‌اش در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون حساب کرده بود. از علیزاده که آن موقع در وزن منهای ۶۲ کیلوگرمشرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی‌های کاروان ورزشی ایران یاد می‌شد. او به کره‌جنوبی هم سفر کرد اما بدون اینکه در مسابقه‌ای شرکت کند، تنها نظاره‌گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود. زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت‌ها را ندادند. خودش، مسوولان تکواندو و به طور کلی مسوولان ورزش کشور شوکه شدند. اما اتفاقی بود که رخداد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق قانون او به دلیل نرسیدن به سن ۱۷ سالگی از بازی‌های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسوولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی‌های آسیایی بازدارد. او اما ناامید نشد و در مسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی‌سابقه بود.

کیمیا علیزاده با کسب مدل برنز مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ اولین بانوی ایرانی شد که موفق با کسب مدل از آورزگاه المپیک شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها