۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۷ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :49556
  • بدون دیدگاه

عکس بهداد سلیمی و همسرش قبل از اعزام به المپیک

تازه ترین تصویر بهداد سلیمی در کنار همسر (آلما نصرتی) و دخترشان قبل از اعزام به مسابقات المپیک ریو

تازه ترین تصویر بهداد سلیمی در کنار همسر (آلما نصرتی) و دخترشان قبل از اعزام به مسابقات المپیک ریو

عکس بهداد سلیمی و همسرش قبل از اعزام به المپیک

 

* بهداد سلیمی را بهتر بشناسیم:

وزنه بردار فوق سنگین، متولد۱۷ آذر ۱۳۶۸ در قائم‌شهر. بهداد سلیمی یکی از پرافتخارترین وزنه برداران یک دهه اخیر وزنه برداری دنیاست که ضمن کسب ۹ مدال طلا در رقابتهای المپیک، جهانی و آسیایی، ۲ بار هم عنوان قویترین مرد جهان را به خود اختصاص داده است. از بهداد سلیمی به عنوان شانس اول کاروان ورزش کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ نام برده می شد، اما آسیب دیدگی سال گذشته او شوکی بزرگ به ورزش ایران وارد کرد. بهداد در اوج آمادگی و در حالی که برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ تمرین می کرد به یک باره زیر وزنه سنگین ۲۶۰ کیلویی از ناحیه رباط صلیبی پای چپ دچار آسیب دیدگی شد تا حضورش در المپیک در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

اما قوی ترین مرد جهان با این حال دست از تلاش برنداشت و پس از انجام عمل جراحی و گذراندن دوره های درمانی دوباره دست به وزنه شد تا خود را به المپیک برساند. بهداد اگرچه هنوز با روزهای خوب فاصله دارد اما هر روز بر کیلوهای تمرینی اضافه می کند تا در مدت زمان باقیمانده تا المپیک بتواند بار دیگر به مدعی نخست کسب مدال طلا تبدیل شود. بهداد سلیمی اگر بتواند به این افتخار بزرگ دست پیدا کند سومین ورزشکار تاریخ ایران لقب خواهد گرفت که دو نشان طلای المپیک در کلکسیون افتخاراتش خواهد داشت. با این حال برای مردم ایران که بارها با افتخارآفرینی های این ورزشکار شادی کردند، آنچه بیش از طلای المپیک اهمیت دارد سلامتی بهداد سلیمی است.
رقابت اصلی در این وزن بین بهداد سلیمی، لاشا تالاخادزه از گرجستان (قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵) خواهد بود. مرت سیم از استونی(نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵) نیز از دیگر مدعیان این وزن است. روسلان آلبگف و الکسی لوچف روس که از بهترین های این دسته هستند به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ آنها در ریو حضور نخواهند داشت.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها