۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51143
  • بدون دیدگاه

عکس/اولین بنز شاسی بلند GL63 در ایران رویت شد

ورود موقت یک دستگاه مرسدس بنز GL63 AMG به ایران.

ورود موقت یک دستگاه مرسدس بنز GL63 AMG به ایران.

 اولین بنز شاسی بلند GL63 در ایران رویت شد

 

 بررسی مرسدس بنز GL63

مرسدس بنز GL63 با داشتن یک موتور ۵٫۵ لیتری ۸ سیلندر خورجینی مجهز به توربوشارژر دوگانه، ۵۵۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ بزرگ ترین و سنگین ترین مدل این خودرو ۴٫۸ ثانیه تخمین زده شده و به همین دلیل این SUV، سریع ترین خودرو شاسی بلند با ۳ ردیف صندلی و ظرفیت ۷ سرنشین در آمریکا است. وزن این شاسی بلند مجهز به سیستم چهار چرخ محرک، ۲,۶۳۶ کیلوگرم و سریع تر از پورشه کایمن (Cayman) به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می کند. اگرچه این خودرو، خودرویی کامل و بدون عیب نیست اما می توان از آن به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی یاد کرد.

طراحی GL AMG جدید، در مقایسه با مرسدس بنز M-Class، کادیلاک اسکالاد و اینفینیتی QX از همه نظر چشمگیرتر و زیباتر است. لازم به ذکر است که در کلاس شاسی بلندهای دارای ۳ ردیف صندلی، تنها آئودی Q7، در مقایسه با مبلغ پرداختی، عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.

اگرچه موتور ۶٫۲ لیتری AMG V8 نیروی بیش تری تولید می کند، اما موتور ۵٫۵ لیتری مجهز به توربوشارژر دوگانه این خودرو نیز عملکرد خوبی دارد. عملکرد دقیق سیستم انتقال قدرت GL63، در دور موتور پایین نیز حداکثر نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد.

مرسدس بنز GL 63 از نظر سواری و هندلینگ نیز، در مقایسه با AMG معمولی، راحت تر و بهتر است و این امر از سیستم تعلیق قابل تنظیم و فرمان الکتریکی این خودرو نشات می گیرد. همان طور که اشاره شد GL 63 از نظر رعایت اصول ارگونومی، یکی از دو خودرو شاسی بلند برتر با ظرفیت ۷ سرنشین است که اگرچه به پای  رنج روور اسپرت جدید نمی رسد، اما راحتی و آسایش بیشتری را برای سرنشینان فراهم می آورد.

گفتنی است طراحی داخلی این خودرو که توسط کمپانی Mercedes’ Designo انجام شده، بسیار زیبا است. راحتی صندلی ها و فضای پای مناسب برای سرنشینان ردیف های دوم و سوم، به ویژه در سفرهای طولانی مدت، قابل توجه است. صندلی های ردیف سوم تنها با لمس یک دکمه، باز و بسته می شوند. صندلی های ردیف دوم نیز، حتی در صورت باز بودن پشت سری ها، به راحتی جمع می شوند. در مجموع می توان گفت که GL63 با قیمتی بالغ بر ۱۲۰,۰۰۰ دلار و مصرف سوخت ۱۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰کیلومتر، یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند موجود می باشد.

منبع: http://1car.ir/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها