۶ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۸ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :54930
  • بدون دیدگاه

عکس/سلفی سید محمد موسوی با خواهرش در آبان ماه

تصویر جدید از سلفی سید محمد موسوی مدافع تیم ملی والیبال با خواهرش در آبان ماه و روزهای پاییز که در فضای مجازی منتشر شده است.

تالار خبر – تصویر جدید از سلفی سید محمد موسوی مدافع تیم ملی والیبال با خواهرش در آبان ماه و روزهای پاییز که در فضای مجازی منتشر شده است.

سلفی سید محمد موسوی با خواهرش در آبان ماه

 


پسران محبوب والیبال؛ با سید محمد موسوی بیشتر آشنا شوید

محمد موسوی در خانواده ای به دنیا آمد که پدر آن خانواده معلم ورزش بود. از همان دوران کودکی پدر سید بزرگترین مشوق وی در راه رسیدن به موفقیت های ورزشی بود. او از همان دوران کودکی و زمانی که در دوران ابتدایی درس می خواند رشته والیبال را به عنوان رشته اصلی خود انتخاب کرده و تمرینات خود را به صورت کاملا جدی آغاز کرد. اولین مسابقه رسمی که موسوی در رشته والیبال تجربه کرد مربوط به زمانی بود که وی تنها ۱۱ سال داشت، سید و هم تیمی هایش در سال ۱۳۷۷ در قالب تیم خوزستان در رقابت های والیبال دانش آموزی ایران در شهر رامسر شرکت کردند اما موفق به کسب مقام در این رقابت ها نشدند. یکی از مهمترین دغدغه های موسوی و پدرش قد او بود و برنامه هر روز این پدر و پسر سنجیدن قد او در قسمتی از حیاط بود که پدرش با مدرج کردن آن قسمت هر روز پیشرفت رشد قد پسرش را اندازه گیری می کرد. اولین باشگاهی که موسوی به صورت حرفه ای به عضویت آن در آمد، باشگاه لوله سازی اهواز بود وی سپس به تیم پتروشیمی بندر امام پیوست و با درخشش در این تیم راهی تیم قدرتمند پیکان شده و آرام آرام خود را به عنوان یک ستاره در والیبال ایران معرفی کرد.

عرصه ملی:

کلید رشد بین المللی والیبال ایران از رقابت های قهرمانی زیر ۲۱ ساله های جهان زده شد، در این رقابت ها ملی پوشان جوان ایرانی موفق شدند با قرار گرفتن در رده سوم دنیا همه نگاه ها را به سمت خود معطوف کنند، یکی از ملی پوشانی که در آن دوره نقش بسزایی در کسب نتایج درخشان این تیم دوست داشتنی داشت کسی نبود جز سید مهد موسوی؛ وی پیش از این نیز به همراه تیم ملی جوانان ایران موفق به کسب مدال طلای آسیا در سال ۲۰۰۶ شده بود قبل تر از آن نیز در لباس تیم ملی نوجوانان با همان نسل طلایی نقره آسیا را کسب کرده بود. پس از این موفقیت ها آرام آرم شاهد حضور سید در تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران بودیم. مسابقات لیگ جهانی سال ۲۰۱۳ و انتخابی المپیک ۲۰۱۲ را می توانیم اوج دوران ملی موسوی بنامیم.

افتخاری بزرگ در انتخابی المپیک لندن

تیم ملی والیبال ایران در رقابت های در انتخابی المپیک لندن که در توکیوی ژاپن برگزار شد عملکرد قابل قبولی نداشت و موفق به کسب سهمیه المپیک نشد اما سید محمد موسوی با انتخاب به عنوان دومین مدافع میانی بازی ها، تورنمنتی موفق را برای خود رقم زد.

محبوب میان اقشار مختلف جامعه

سید محمدی موسوی را می توان به جرات یکی از محبوب ترین ورزشکاران ایران نامید. وی به واسطه بازی های درخشانش در عرصه ملی و باشگاهی و نیز شخصیت جالبی که دارد همواره مورد توجه رسانه ها بوده و از محبوبیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. برای پی بردن به محبوبیت سید کافی است سری به هتل محل اقامت تیم های باشگاهی وی در شهرستان ها بزنید.

افتتاح یک رستوران به نام چیچو

موسوی در کنار والیبال در کار تجارت نیز کم کم وارد عمل شده و اقدام به افتتاح یک رستوران کرده است. وی اواخر سال گذشته با حضور اهالی والیبال رستوران خود را واقع در پاسداران تهران افتتاح کرد. سید هر از گاهی خودش نیز در این رستوران حضور یافته و با هوادارانش دیدار می کند.

سرد شدن از تیم ملی!

سید محمد موسوی در سال ۹۳ از فدراسیون والیبال و اسلوبودان کواچ سرمربی وقت تیم ملی والیبال درخواست کرد که تیم ملی را در بازی های جهانی همراهی نکند وی دلیل این کار خود را خستگی ناشی از فشردگی بازی ها و سرد شدن از تیم ملی دانست که این اتفاق انتقادات زیادی را از سید به دنبال داشت.

آیا سید اصالتی عراقی دارد؟!

به دلیل پسوند عراقی در نام فامیلی موسوی مدت ها همه فکر می کردند که این بازیکن تیم ملی والیبال اصالتا عراقی می‌باشد و حتی در این باب رسانه‌های عربی به این قضیه دامن زدند تا اینکه وی با بیان اینکه اصالت او اراکی بوده و به سبب مشکلات به دزفول مهاجرت کرده و به جای پسوند اراکی عراقی به او اطلاق شده است به تمامی این شایعات خاتمه بخشید.

سید یک منچستری دو آتیشه است

سید محمد موسوی را می توانیم یک منچستری دو آتیشه بدانیم. وی بارها در محافل فوتبالی به این موضوع اشاره کرده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها