۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۶ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48710
  • بدون دیدگاه

“عمر الشیشانی”وزیر جنگ داعش به درک واصل شد+عکس

خبرگزاری اعماق وابسته به داعش با اعلام خبر به هلاکت رسیدن الشیشانی، مرگ این عضو بلند پایه داعش را تایید کرده است.

به گزارش “تالار خبر” به نقل از رویترز، یک خبرگزاری نزدیک به گروه تروریستی داعش از کشته شدن «عمر الشیشانی» از سرکردگان ارشد و وزیر جنگ این گروه تروریستی در جریان درگیری ها با ارتش عراق در شهر «الشرقاط» در استان نینوا خبر داده است.

شبکه المیادین نیز اعلام کرد که داعش کشته شدن «عمر الشیشانی» از سرکردگان ارشد خود را در درگیری های الشرقاط در جنوب موصل عراق تایید کرده است.

"عمر الشیشانی"وزیر جنگ داعش به درک واصل شد+عکس

عمر الشیشانی کیست ؟

ترکان تیمورازویچ باتیراشویلی مشهور به عمر الشیشانی از رهبران گروه تروریستی داعش است که به دنبال کشته شدن ابوعبدالرحمان البیلاوی الانباری، بعنوان فرمانده نظامی داعش برگزیده شده است. وی تا پیش از پیوستن به داعش رهبر گروه “جیش المهاجرین و الانصار” بود که بسیاری از اعضای آن پیکارجویان اهل شمال قفقاز هستند و از پیوستن سه گروه تکفیری “جیش المحمد، کتائب خطاب و کتائب المهاجرین” شکل گرفته است .

خانواده عمر شیشانی در منطقه‌ای فقیرنشین در چچن در روستای بیرکیانی در دره پانکیسی گرجستان (زیستگاه چچن های گرجستان)، در همسایگی گرجستان زندگی می‌کنند. عمر؛ شش سال پیش ارتش گرجستان را به دلایل پزشکی ترک کرد. تیمور باتیراشویلی پدر عمر، گفته است که پسرش با تربیت مسیحی بزرگ شده و به این دلیل به اسلام افراطی روی آورده که نتوانسته کار دیگری پیدا کند. وی معتقد است پسرش توسط روحانیون مسلمان تندرو در این منطقه، شست‌وشوی مغزی شده است.

http://pelakpress.com/wp-content/uploads/2015/12/pelak953.jpg

پدر ترکان؛ «تیمور باتراشویلی» در مصاحبه با شبکه اسکای گفت که طرخان بارها راهنمایی گروه‌های شبه نظامی چچنی را به عهده داشت. حتی گزارش‌هایی وجود دارد که طرخان ۱۴ ساله در کنار گروه «روسلان گالِیف»، با شورشیان طرفدار روسیه در آبخازیا جنگیده است.

او بعد از پایان تحصیلات دبیرستان، به ارتش گرجستان پیوست. جایی که در آن به درجه سرگروهبانی ارتقا یافت. استعداد نظامی بالا و مهارت در کار کردن با انواع اسلحه و نقشه‌خوانی باعث شد که به واحد تازه تاسیس اطلاعات ارتش گرجستان (اشپتسناز) ملحق شود. نکته قابل ملاحظه این که اعضای این واحد توسط مربیان زبده اطلاعاتی آمریکایی و بریتانیایی تعلیم دیده‌اند تا در جنگ‌های احتمالی با روسیه به کار ارتش این کشور بیایند. در جنگ ۲۰۰۸ روسیه با گرجستان بر سر اوستیای جنوبی، او در خط مقدم جبهه حضور داشت. وظیفه او در نبرد تسخینوالی (مرکز اوستیای جنوبی) گزارش گرای تانک‌ها و ستون‌های پیاده ارتش روسیه به توپخانه ارتش گرجستان بود.

http://pelakpress.com/wp-content/uploads/2015/12/1404161_263.jpg

ابوعمر از اتباع چچن، در مارس ۲۰۱۲ از مرز ترکیه وارد سوریه شد و در جبهه شمالی این کشور با ارتش سوریه وارد جنگ شد. همانطور که گفته شد وی سرکرده گروه تروریستی موسوم به “ارتش مهاجرین و انصار” بود که در همان آغاز درگیری ها، راه خود را از ارتش آزاد جدا کرد، زیرا چنان که بارها گفته بود به شعارهای آن اطمینان نداشت. ابوعمر پس از تشکیل گروهگ تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که از دل لشکر موسوم به مهاجرین و انصار شکل گرفت، ضمن بیعت با سرکرده آنان موسوم به ابوبکر البغدادی خودش را منتسب به این گروه دانست.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها