۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۵ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50597
  • بدون دیدگاه

عبدولی بالاخره به مدال المپیک دست یافت+تصاویر

سعید عبدولی با برد ۵ بر ۲ مقابل باسکی مجارستانی مدال برنز المپیک ریو را از آن خود کرد.

کشتی طوفانی سعید عبدولی برای کسب مدال برنز ۳ امتیاز پی در پی را همان ثانیه های ابتدایی داشت. یک خاک به همراه خارج شدن پای پیتر باسکی این امتیازات را برای ایران داشت. عبدولی فنون را یکی پی از دیگر می زد اما سوبلس باسکی اختلاف را به حداقل رساند تا کشتی ۳ بر ۲ شود. وقت اول با همین امتیاز به اتمام رسید تا عبدولی شانس بیشتری برای حضور روی سکو داشته باشد.

عبدولی بالاخره به مدال المپیک دست یافت+تصاویر

حمله های پی در پی عبدولی فرنگی کار مجار را مجبور به ادامه کار در گارد دفاعی داشت و همین مساله اخطارهایی پی در پی را برای باسکی همراه می آورد اما فرنگی کار ایرانی مبارزه را در سرپا دنبال می کرد تا اینکه در یکی از حملات خود پای باسکی را از تشک خارج کرد تا به همراه یک اخطار دیگر امتیازات ۵ بر ۲ به سود عبدولی شود.
پیکار دو کشتی گیر برای کسب مدال برنز در نهایت با همان امتیاز ۵ بر ۲ به سود عبدولی به پایان رسید تا صورت زخمی اولین مدال کشتی ایران را به دست بیاورد.

گفتنی است، رومن ولاسوف فرنگی کار نامدار روسیه در دیدار فینال وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ریو با پیروزی برابر حریف دانمارکی، دومین مدال طلای المپیکی خود را بدست آورد.

عبدولی بالاخره به مدال المپیک دست یافت+تصاویر

 


در همین زمینه بخوانید :

عبدولی :منظورم خداحافظی همیشگی از کشتی نیست

به گزارش “تالارخبر” و به نقل از تسنیم، سعید عبدولی پس از کسب مدال برنز بازی‎های المپیک ۲۰۱۶، اظهار داشت: خوشحالم که پس از آن همه حق‌خوری امروز مدال المپیک را گرفتم. هیچ وقت این حس خوشحالی را نداشته‌ام.

وی با بیان اینکه «خوشحالم روسفید به ایران برمی‎گردم»، گفت: مدالم را به خانواده‎ام تقدیم می‌کنم. خیلی وقت است که در کشتی هستم. از سال ۸۴ در تیم‎های ملی کشتی هستم و فرصتی زیادی برای اینکه در کنار همسر و فرزندانم باشم، در اختیار نداشتم. بهتر است از این به بعد بیشتر به خانواده‌ام برسم.

دارنده مدال برنز المپیک در رشته کشتی فرنگی افزود: کشتی بس است! البته منظورم خداحافظی همیشگی از این رشته نیست و ممکن است دلتنگ شوم و مجدداً به سمت آن برگردم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها