۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۱ بهمن ۱۳۹۵
  • کد خبر :59821
  • بدون دیدگاه

عکس های سوگل قلاتیان در نشست خبری “ایستگاه اتمسفر”

شست پرسش و پاسخ فیلم «ایستگاه اتمسفر» در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور سوگل قلاتیان و رها خدایاری (بازیگران) و دیگر عوامل فیلم در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

شست پرسش و پاسخ فیلم «ایستگاه اتمسفر» در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور سوگل قلاتیان و رها خدایاری (بازیگران) و دیگر عوامل فیلم در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

سوگل قلاتیان در نشست خبری "ایستگاه اتمسفر"

سوگل قلاتیان

سوگل قلاتیان

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/20/5817590_231.jpg

http://iscanews.ir/media/imagereport/1395/11/20/636221128635696775_b.jpg

https://www.salamcinama.ir/public/images/usrUploader/movImg/sogolghalatianistgaheatmosfer35fajr2.jpg

http://iscanews.ir/media/imagereport/1395/11/20/636221479077165934_b.jpg

http://iscanews.ir/media/imagereport/1395/11/20/636221128561562532_b.jpg

http://iscanews.ir/media/imagereport/1395/11/20/636221479107717228_b.jpg

نشست فیلم سینمایی «ایستگاه اتمسفر» با حضور مهدی جعفری نویسنده فیلمنامه و کارگردان، حمیدرضا قربانی تدوینگر، نیما اورکی آهنگساز، رویا افشار، ژاله صامتی، سوگل قلاتیان، رها خدایاری، بابک بهشاد بازیگران پس از نمایش این فیلم در برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی جعفری عنوان کرد: «حدود ۲۰ سال است که فیلم کوتاه می سازم. این فیلم دو سال زحمت من و مهین عباس‌زاده همسرم بود که یک سینمای قصه‌گو بود و دوست داشتیم آن را ‌تجربه کنیم.»

پس از صحبت های کارگردان رویا افشار که پس از چند سال دوری از سینما در این فیلم به ایفای نقش پرداخته ضمن تشکر از اهالی رسانه گفت: «امیدوارم‌که از فیلم لذت برده باشید.»

افشار در ادامه درباره همکاری اش با جعفری و حضور در این فیلم افزود: «مهدی جعفری را از فیلم «سه ماهی» می‌شناختم. وقتی فیلمنامه را به من داد از خواندنش لذت بردم. فیلمنامه جسور، جدی و قوی بود. در ساخت و کارگردانی هم بسیار قوی ظاهر شد‌ که البته خوشحالم از این انتخاب و بازی در این فیلم.»

رویا افشار همچنین اظهار داشت: به همان نسبت که فیلمسازهای ما نسبت به گذشته جسورتر هستند،  تماشاگران نیز جسورترند و نظر شما بسیار برای ما مهم است. امروزه شکل سینمای ما از زندگی ما دور افتاده و امیدوارم که با تولید این نوع فیلم ها کمی به سمت شخصیت ها و زندگی واقعی برویم.»

ژاله صامتی دیگر بازیگر این فیلم نیز در ادامه اظهار داشت:  «دوستی من با آقای جعفری به سال‌های دور برمی‌گردد. فیلمنامه را که خواندم متوجه شدم از آن فیلمنامه‌هایی است که در آستین دارم اما به علت اینکه گروه حرفه‌ای بود، قبول کردم در آن  بازی کنم.»
حمید رضا قربانی تدوینگر این اثر سینمایی همچنین در ادامه مباحث مطرح شده در نشست عنوان کرد: «به مهدی جعفری تبریک می‌گویم که بعد از سال‌ها ساخت فیلم مستند و کوتاه، چنین فیلمی را ساخت و من یک فیلم واقعا انسانی را تدوین کردم.»

مهدی جعفری همچنین در ادامه تصریح کرد: «فیلم ما متکی به قصه است. تلاش شد که نقطه‌گذاری درستی انجام شود و ریتم مناسبی داشته باشد. در اجرا به آن شتاب ندادم و به فیلمنامه چیزی اضافه نکردم،  چون احتمالا از کاراکترها دور می‌شدیم. باید با یک برآیند به ریتم رسید که نه شتاب بیهوده داشته باشد و نه کند باشد.»

این کارگردان همچنین در پاسخ به انتقادی درباره ریتم فیلم توضیح داد: «نسخه اولیه فیلم ۱۲۰ دقیقه بود و اگر شتاب بیشتری به قصه می دادیم  فیلم الکن  می‌ماند.»

جعفری درباره حضور محسن کیایی در نقشی کاملا جدی نیز افزود: «از دو سال پیش فیلمنامه «ایستگاه اتمسفر» را به محسن کیایی داده بودم و او علاقه داشت که نقش جدی در سینما بازی کند. محسن در این فیلم علاوه بر نقش جدی، نقش اول را نیز ایفا کرد. او در فیلم‌های طنزی که بازی کرده بود، کارهای خوبی  داشت. او در خیلی از صحنه‌ها به من کمک کرد و خروجی آن نقشی شد که بر روی پرده آمد.»

این کارگردان در پایان درباره تجربه ساخت اولین فیلم سینمایی اش گفت: «فیلم اول ساختن بسیار سخت است و من از همه عوامل ممنونم که در ساخت این فیلم ‌مرا کمک‌ کردند.»

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها