۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۳ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :55341
  • بدون دیدگاه

سقوط مرگبار پسر ۱۵ ساله در چاهک آسانسور در تهران+تصاویر

روز گذشته در آپارتمانی در بزرگراه شهید همت یک پسر نوجوان ۱۵ ساله از طبقه پنجم این مجتمع به انتهای چاهک آسانسور سقوط کرد.

ساعت ۱۱:۰۴ روز گذشته در یکی از مجتمع های مسکونی ۲۰ طبقه، انتهای بزرگراه شهید همت؛ به دلیل نامشخصی یک پسر نوجوان ۱۵ ساله از طبقه پنجم این مجتمع به انتهای چاهک آسانسور سقوط کرد.

به گزارش تالارخبر: به علت قطع شدن برق، کابین آسانسور بین طبقات چهارم و پنجم متوقف شده بود که آتش نشانان بلافاصله پس از ایمن سازی محل حادثه، پسر نوجوان را با استفاده از تجهیزات ویژه نجات از داخل چاهک خارج کرده و وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.

متأسفانه پس از معاینات اولیه از سوی عوامل اورژانس، مشخص شد پسر نوجوان براثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده است.

سقوط مرگبار پسر 15 ساله در چاهک آسانسور در تهران+تصاویر

سقوط مرگبار پسر 15 ساله در چاهک آسانسور در تهران+تصاویر


در همین زمینه بخوانید :

وجود یک میلیون دستگاه آسانسور فاقد استاندارد

خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمدرضا زهره وندی در مصاحبه با رادیو اقتصاد از وجود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دستگاه آسانسور دارای استاندارد و ۹۰۰ تا یک میلیون دستگاه آسانسور فاقد استاندارد در کشور خبر داد و افزود: استاندارد آسانسور از سال ۱۳۸۰ در ایران اجباری شده است.

وی همچنین با بیان اینکه از این سال به بعد آسانسورهای منصوبه در کشور از حیث کیفیت و ایمنی روند رو به رشدی داشته است، اظهارداشت: برای اصلاح و سامان بخشی آسانسورهای فاقد استاندارد در اماکن مسکونی و عمومی نیاز به عزم ملی است.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران درباره مشکلات آسانسورهای فاقد استاندارد گفت: آسانسورها باید از جهت تمامی موارد مشمول استاندارد اجباری باشند.

وی افزود: استاندارد آسانسور از سال ۱۳۸۰ به بعد اجرایی شده و تمامی دستگاه‌های منصوبه از این تاریخ به بعد مشمول استاندارد و از ایمنی کافی برخوردارند.

زهره وندی اظهار داشت: هر صنعتی علاوه بر داشتن مدیران متبحر نیاز به بدنه قوی اجرایی دارد، در صنعت آسانسور و پله‌برقی ایران هم برای اجرای آسانسور نیاز به نصاب‌های متبحر و کارآزموده است.

وی با اشاره به اینکه از ملزمات صدور گواهی استاندارد برای آسانسورها داشتن قراردادهای سرویس و نگهداری یکساله با شرکت های طراحی و مونتاژ دارای مجوز است، گفت: خدمات پس از فروش و سرویس و نگهداری موجب افزایش طول عمر آسانسورها، راهبری صحیح و کم خطر بودن این وسیله نقلیه می شود.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران با بیان اینکه آسانسور وسیله حمل و نقل عمودی است، تصریح کرد: استاندارد و ایمن بودن آسانسورها حوادث و مشکلات را به حداقل می‌رساند.

وی در ادامه ضمن تاکید به اهمیت موضوع استاندارد آسانسورها بیان داشت: این موضوع با جان مردم در ارتباط است و کم‌کاری در این زمینه می‌تواند پیامدهای ناگواری به همراه داشته باشد.

زهره وندی اظهار داشت: نقش استاندارد و اهمیت جایگاه این مهم امروزه بر هیچ فردی پوشیده نیست و نباید نسبت به اهمیت استاندارد بی‌تفاوت بود.

وی همچنین بر لزوم استانداردسازی آسانسورها با رویکرد بازرسی ادواری تاکید کرد و گفت: آسانسورها باید به موقع سرویس و نگهداری شوند.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران یادآورشد: آسانسورها نیازمند نگهداری و تعمیر به موقع هستند که اگر اینگونه نباشد این وسیله نقلیه عمومی در اماکن مسکونی و عمومی مثل دانشگاهها، بیمارستانها، وزارتخانه ها و غیره می‌تواند به یک عامل خطرناک و مرگ‌آور تبدیل شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها