۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51725
  • بدون دیدگاه

سردار احمد غلامی در سوریه به شهادت رسید+عکس

سردار احمد غلامی از فرماندهان لشکر ۱۰ سید الشهدا(ع) و جانشین شهید «کاظم نجفی رستگار» بود که دیروز در حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری در حلب به شهادت رسید.

خبرگزاری فارس، سردار «حاج احمد غلامی» روز گذشته در منطقه‌ی عملیاتی «حلب» مجروح شد و پس از ساعاتی، در شامگاه ۹ شهریور به آرزوی دیرینه خود رسید و برای ابد روزی خور درگاه حضرت حق شد.
«حاج احمد غلامی» از در نخستین روزهای تشکیل سپاه پاسداران، به سال ۱۳۵۸ شمسی، به این نهاد پیوست و در گردانِ ۲ «پادگان ولی عصر» (عج) به نبرد با ضدانقلاب و بعدها، متجاوزین بعثی مشغول شد. پس از تشکیل «تیپ ۲۷ محمد رسول الله»(صلوات الله علیه) توسط «حاج احمد متوسلیان»، او در عملیات «فتح المبین» و «الی بیت المقدس» به عنوان یکی از فرماندهان گردان های رزمی، تکلیف جهادی خود را به انجام رساند. پس از تشکیل «تیپ سیدالشهدا»(صلوات الله علیه) توسط شهید «حاج علی موحد دانش»، «حاج احمد» با دعوت آن سردارِ شهید، به یگان مزبور ملحق شد و پس از آن که شهید «کاظم نجفی رستگار» فرماندهی «تیپ سیدالشهدا»(صلوات الله علیه) را به دست گرفت، ایشان به عنوان «قائم مقام فرماندهی تیپ» (که مدتی بعد به لشکر ارتقا پیدا کرد) منصوب شد.

«حاج احمد غلامی» در ماه های پایانی سال ۱۳۶۳ شمسی، پس از تغییر و تحولات گسترده در سازمانِ «لشکر سیدالشهدا»(صلوات الله علیه)، به هم راه جمعی از هم رزمانش در آن یگان، ماموریت یافت که «تیپ مستقل شهید بروجردی» را تشکیل دهد. این سردار شهید، تا پایانِ جنگ، فرماندهی آن تیپ مستقل را (که بعدها به تیپ ۱۱۰ خاتم الانبیاء» تغییر نام یافت) بر عهده داشت.

«حاج احمد غلامی» که سالیان پس از جنگ را در سکوتی مظلومانه و معنادار پشت سر گذاشته بود، مدتی قبل داوطلبانه در جبهه های دفاع از حرم در «عراق» و «سوریه» فعالیت جهادی خود را از سر گرفت و سرانجام، ساعاتی قبل، به فرمانده و رفیق شهیدش، «حاج کاظم نجفی رستگار» پیوست.

سردار احمد غلامی در سوریه به شهادت رسید

سردار احمد غلامی در سوریه به شهادت رسید

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/06/10/13950610000092_PhotoL.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها