۳۰ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53145
  • بدون دیدگاه

زیباترین پل عابر پیاده دنیا در ونکوور کانادا+تصاویر

نمایی از زیباترین پل عابر پیاده دنیا که در شهر ونکوور کانادا واقع است.

نمایی از زیباترین پل عابر پیاده دنیا که در شهر ونکوور کانادا واقع است.

زیباترین پل عابر پیاده دنیا در ونکوور کانادا+تصاویر

زیباترین پل عابر پیاده دنیا در ونکوور کانادا+تصاویر

 


بیشتر بدانیم :

شهر ونکوور کانادا

ونکوور (در انگلیسی: Vancouver) شهری واقع در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا است. این شهر بندرگاهی مهم و بزرگ‌ترین کلانشهر غرب کانادا (سومین در کل کشور) است. جمعیت ونکوور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۵۸۷٬۸۹۱ نفر و جمعیت کلان‌شهر (ونکوور و حومه) ۲٬۱۸۰٬۷۳۷ نفر بوده است. ونکوور بین خلیج بورارد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب قرار گرفته است. آب و هوای ونکوور معتدل است. میانگین حداکثر دما در گرم‌ترین ماه (اوت) به ۲۲ و میانگین حداقل هوا در سردترین ماه (ژانویه) به ۰/۵ درجه سانتی‌ گراد می‌رسد.

پیشینه
سابقه سکونت بومیان در منطقه ای که اکنون شهر ونکوور بر آن گسترش یافته است به دست کم ۹٬۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. در ۱۷۹۱ دریانوردان اسپانیایی، و در ۱۷۹۲ جورج ونکوور انگلیسی اولین کاشفان غربی بودند که آب‌های اطراف را در نوردیدند. حضور اروپاییان بر خشکی تا ۱۸۰۸، که سایمون فریزر و همراهانش در سواحل منطقه پیاده شدند، ثبت نشده‌است. جویندگان طلا در ۱۸۶۱ به نواحی دهانه رودخانه فریزر وارد شدند. کارخانه الوارسازی‌ که در ۱۸۶۳ ساخته شد آغاز نقش بنیادین صنعت چوب‌بری در شکل‌گیری شهر را رقم زد. شهرکی اطراف این کارخانه گسترش یافت که مشهور به گزتان بود (نام رسمی گرنویل در ۱۸۷۰ به آن اطلاق شد.) به زودی راه آهن سراسری کانادا به گرنویل رسید. نام گرنویل در ۶ آوریل ۱۸۸۶ تغییر داده شد و شهر ونکوور (به افتخار ناخدا جورج ونکوور) رسما تأسیس شد.

ونکوور که یک شهر بزرگ با آب‌وهوایی معتدل است، جزو چندنژادترین شهرهای جهان به حساب می‌آید. بیش از چهل درصد از جمعیتش، انگلیسی‌تبار و سی درصد فرانسوی‌ هستند. عده زیادی آلمانی، ایرانی، هلندی و اوکراینی نیز در این شهر زندگی می‌کنند.ونکوور جزو ایالت بریتیش کلمبیا در نواحی جنوب‌غربی کانادا منطقه‌ای کوهستانی است و دارای جنگل، دریاچه و دره‌های محفوظ با زمین‌های کشاورزی حاصلخیز می‌باشد. در واقع شهرهای ونکوور غربی و شمالی به وسیله خلیج برارد از اقیانوس جدا شده و مجموعه کل این دو شهر، ونکوور نامیده می‌شود. ونکوور در ساحل اقیانوس آرام واقع شده و تابستانی گرم و کاملا خشک و زمستانی با هوای ملایم و ابری و مرطوب دارد. به طور کلی هوای این منطقه معتدل بوده و میانگین حداکثر دما در گرم‌ترین ماه به ۲۲ درجه و در سردترین ماه به ۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

موقعیت ونکوور
ونکوور از شهرهای بندری مهم و بزرگ‌ترین کلان‌شهر غرب کاناداست. جمعیت ونکوور در سال ۲۰۰۷، ۵۸ هزار و ۷۹۲ نفر به انضمام جمعیت حومه این کلان‌شهر به دو میلیون و ۱۸۰ هزار و ۷۳۷ نفر رسید. بنابراین ونکوور سومین شهر پرجمعیت و بزرگ کانادا محسوب می‌شود. این شهر بین خلیج برارد از شمال و دلتای رودخانه فریزر از جنوب قرار گرفته است.

مردم ونکوور
سابقه سکونت بومیان در این منطقه به حدود نه هزار سال پیش می‌رسد. در سال ۱۷۹۱ دریانوردان اسپانیایی و در راس آنها «جورج ونکوور» انگلیسی اولین کاشفان غربی بودند که به این منطقه دست یافتند و جویندگان طلا نیز در سال ۱۸۶۱ به این ناحیه پا گذاشتند. پس از آن با تاسیس یک کارخانه الوارسازی، شهرکی برای کارگران احداث شد که «گرنویل» نام داشت و شهری که در آن، این کارخانه دایر شده بود، به همین نام منسوب شد اما بعدها به افتخار ناخدا جورج ونکوور – کاشف این ناحیه – رسما شهر به «ونکوور» تغییر نام داد.
زبان رسمی در این شهر، انگلیسی و فرانسوی است که هر دو زبان موقعیت یکسانی دارند. البته به دلیل تعداد زیاد مهاجران آسیایی در دو دهه گذشته به ویژه از کشور چین، زبان چینی سومین زبان رایج ونکوور است ولی برنامه‌های رادیو و تلویزیون بیشتر به زبان انگلیسی است. از طرفی میزان بزهکاری در این منطقه بسیار پایین و جزو مناطق امن به حساب می‌آید.
دراین شهر مردم با اینترنت مانوس شده‌اند و اکثر خریدهای خود را به صورت اینترنتی و با استفاده از مکالمات محلی رایگان انجام می‌دهند، همچنین هزینه زندگی در ونکوور بسیار کم و تورم پایین است و کارمندان از میزان حقوق بالایی برخوردار هستند به طوری که قیمت مسکن در مناطق حومه و روستایی شهر، بسیار ارزان است. همچنین سازمان ملل، کیفیت زندگی در کانادا را بالاترین کیفیت زندگی در جهان می‌داند.

امکانات شهری
راه‌های ارتباطی مناسبی در این شهر وجود دارد و خطوط هوایی امکانات خود را با ارزان‌ترین قیمت ارائه می‌دهند. میزان تراکم اتومبیل در شهر بالاست و گاهی مردم با هوای آلوده روبه‌رو می‌شوند، همچنین اتومبیل نیز نسبت به کشورهای اروپایی ارزان‌تر است.مدارس تمام‌وقت در این منطقه برای افراد از سن پنج تا شانزده سال اجباری و معمولا رایگان بوده و تعدادی از مدارس خصوصی تحت نظارت کلیسا دایر شده و تدریس در آنها به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.
به دلیل وجود مهاجرت‌های زیاد از کشورهای آسیایی مسلمان به کانادا، یک مرکز مطالعات فرهنگ اسلامی در ونکوور تاسیس شده که در این مکان کتابخانه اسلامی، محل برگزاری سخنرانی‌ها و سالن‌های متعدد برای اجرای مراسم دینی از جمله اعیاد به چشم می‌خورد.این شهر دارای بیمارستان‌ها و پزشکان مجربی است و عنوان ارائه‌دهنده بهترین خدمات اورژانس جهان را به خود اختصاص داده است. پول رایج این شهر دلار کاناداست و ساعات کار قانونی چهل ساعت در هفته می‌باشد، همچنین در بسیاری از مشاغل چه در بخش خصوصی و چه دولتی، دانستن زبان فرانسوی الزامی است.کتابخانه «وست‌ونکوور» یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های کاناداست که در آن کتاب‌های گران‌قیمت و نایاب مرجع به انواع زبان‌های مختلف دنیا یافت می‌شود. کالج «کپیلانویک» کالج معتبر دولتی در این شهر است که سالانه پانصد دانشجوی خارجی را پذیراست.پل معلق معروف شهر ونکوور، سمبل این شهر و یکی از راه‌های ارتباطی مهم بین منطقه مسکونی و تجاری این شهر است.

با توجه به میزبانی شهر ونکوور برای المپیک زمستانی ۲۰۱۰ مقام‌های عالی‌رتبه این شهر تصمیم به ساخت پلی به موازات پل قبلی گرفته‌اند که میزان رفت‌وآمد اتومبیل‌ها کاهش یابد و ترافیک سنگین ایجاد نشود.به طور کلی ونکوور یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی است. موسسه مرسر، نتیجه مقایسه کیفیت زندگی در شهرهای جهان را منتشر کرده که ونکوور با ۱۰۶ امتیاز در مقام سوم، بعد از زوریخ و ژنو قرار گرفته است.همچنین در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ به طور متوالی مقام اول را در دست داشت.

عوامل انتخاب این شهر را می‌توان شرایط و ثبات اجتماعی و سیاسی، وضع اقتصادی، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش، مسکن، حمل و نقل عمومی و در مجموع ۳۹ عامل کلیدی کیفیت زندگی ذکر کرد که این شهر همه این عوامل را داراست.

آب و هوای ونکوور

معمولا برای یک شهر کانادایی، ونکوور دارای زمستان های نسبتا معتدل با اندکی برف است. هوای سرد قطب شمال، به استثنای ونکوور، دیگر شهرهای کانادا را درمی نوردد. دلیل عدم تاثیر پذیری شهر ونکوور، مانع شدن کوه های راکی در برابر این بادهای سرد است.

نبودِ هوای سرد قطب شمال و معتدل بودن هوای ونکوور به دلیل موقعیت مکانی خاص خود که در سواحل اقیانوس آرام قرار گرفته است موجب شده است که معرفی ونکوور به عنوان گرمترین شهر در طول زمستان چندان جای تعجب نداشته باشد.
١٠روز از سال در ونکوور، عمق برف بیشتر از یک سانتی متر است در حالی که در تورنتو چنین وضعیتی را برای حدود ۶۵روز از سال شاهد هستیم.

ونکوور از جمله شهرهای مرطوب و مه آلود کانادا به حساب می آید. در عین حال شاهد هستیم که باران در زمستان هیچ گاه بند نمی آید.

در راستای جبران رطوبت زمستانی، شاهد آن هستیم که ونکوور دارای آب و هوای تابستانی بسیار خوشایند با روزهای گرم و ساعات آفتابی فراوان است.

یکی از دیگر تفاوت های شهر ونکوور با بقیه شهرهای کانادا، داشتن بهار و پاییزی واقعی است. در بیشتر شهرهای کانادا، اغلب به نظر می رسد که آب و هوای گرم تابستانی جایگزین آب و هوای منجمد زمستانی در طی چند هفته و حتی چند روز می شود.
ونکوور دارای اقلیم اقیانوسی غربی است، از این رو آب و هوایش می تواند در طول سال متغیر باشد. بادخیزی شهر ونکوور در قیاس با دیگر شهرهای کانادا، کمتر است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها