۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۵ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :54265
  • بدون دیدگاه

با تلاش اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان؛

دستگیری ۱۱ نفر در انهدام شبکه مدلینگ و ابتذال در زاهدان+عکس

شبکه سازمان‌یافته مدلینگ و ابتذال در زهدان با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان شناسایی شد.

به گزارش تالار خبر ، به‌ نقل از روابط‌عمومی اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان، شبکه سازمان یافته مدلینگ و ابتذال در زهدان با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان شناسایی شد و ۱۱ نفر از عوامل آن دستگیر شدند.

دستگیری 11 نفر در انهدام شبکه مدلینگ و ابتذال در زاهدان+عکس

این افراد با تولید عکس‌های مستهجن، رواج مدلینگ و ایجاد آتلیه‌های زیرزمینی و انتشار عکس‌های آن در فضای مجازی، در پی رواج فحشا و ابتذال در سیستان و بلوچستان به‌عنوان جوان‌ترین استان کشور بودند.

بر اساس این گزارش افراد دستگیر شده علاوه بر سیستان و بلوچستان در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی نیز فعالیت می‌کردند.

به گزارش روابط‌عمومی اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان، علاوه بر دستگیری این مهره‌های کلیدی و پلمب ۳ باب آتلیه زیرزمینی، تعدادی از افرادی که ناخواسته در دام این شبکه افتاده بودند، احضار و ارشاد شدند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/10/Modeling-Zahedan-1.jpg

 


در همین زمینه بخوانید :

دستگیری ۶ سرشاخه”شبکه مدلینگ” مشهد

سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی و یکی از ۱۷ نماینده استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره لزوم برخورد با سرشبکه های گروههای ترویج دهنده مظاهر ناهنجاری در مشهد مقدس اظهار داشت: در استان خراسان رضوی باید به نوعی حرکت کنیم که ساحت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) تحت شعاع قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی منور به نور حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) است و طبعا شرایط و حساسیت های خاص فرهنگی خودش را نیز دارا می باشد تاکید کرد: همانگونه که مردم مشهدالرضا مطالبه دارند، با ناهنجاری های فرهنگی استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مقدس مشهد، باید با یک قدرت و صلابت ایده آل از سوی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برخورد شود.

قاضی زاده هاشمی در پایان با با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر گسترش افراد و فعالیت های برخی از فرقه های ضاله در مشهد مقدس و مناطق حاشیه ای این شهر اظهار کرد: در سالیان اخیر ما بعضا مهاجرت هایی در حاشیه مشهد از سایر نقاط داریم که دستگاههای نظارتی می توانند در زمینه کنترل این مهاجرت ها اقدام کنند.

بر اساس گزارش میزان، جانشین سرپرست دادسرای مشهد گفت: ۶ نفر از گردانندگان اصلی شبکه‎های سازمان یافته مدلینگ دستگیر و ۱۷ نفر به دادسرا احضار شدند.

«مهدی خدابخشی» جانشین سرپرست دادسرای مشهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از برخورد با شبکه‎ها و مروجین مدلینگ خبر داد و گفت: در راستای مقابله با فعالیت غیرقانونی و غیراخلاقی مدیران صفحات مجازی و همچنین مروجان مدلینگ در مشهد که با سوء استفاده از شبکه‏‎های اجتماعی موبایلی به صورت گسترده اقدام به انتشار تصاویر مستهجن و مبتذل در این فضا می‌کنند دستورات قضایی صادر شد.( ۱۳ مهرماه ۹۵)

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها