۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۸ آذر ۱۳۹۵
  • کد خبر :56589
  • بدون دیدگاه

گلزنی آزمون، جهانبخش و انصاریفرد در شب رویایی لژیونرها+ویدیو

پانیونیوس با همکاری دو ملی پوش ایرانی خود برابر پاناتینایکوس به گل رسید ولی در لحظات آخر پیروزی را از دست داد و فقط صاحب یک امتیاز شد.

سردار آزمون ، علیرضا جهانبخش ، کریم انصاریفرد و مسعود شجاعی ۴ لژیونر ایرانی شاغل در لیگ های روسیه ، هلند و یونان با گل زدن و پاس گل دادن در بازی های امشب سهم زیادی در موفقیت تیم خود داشتند.

گلزنی‌های بی‌پایان آزمون برای روستوف

در بازی ماقبل پایانی هفته پانزدهم لیگ یک روسیه، روستوف که سردار آزمون را از ابتدا در ترکیب داشت از ساعت ۱۷ امروز در ورزشگاه شماره دو المپیک میزبان آنژی ماخاچ‌کالا بود.

آزمون که در چهار بازی اخیر روستوف یک گل در لیگ روسیه برابر آرسنال تولا و دو گل در لیگ قهرمانان اروپا برابر اتلتیکو مادرید و بایرن مونیخ به ثمر رسانده بود امروز هم به روند خوب خود ادامه داد و دقیقه ۴۱ پس از یک و دو سریع با دیمیتری پولوز، با فریب دادن مدافع مقابلش و شوت پای راست زمینی نخستین گل روستوف را زد.

در دقیقه ۶۴ آزمون جای خود را به آندری پریپلیتا داد ولی روستوف توانست یک گل دیگر در دقیقه ۷۹ توسط الساندرو گاتسکان بزند و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی برسد.

روستوف از دقیقه ۸۰ با اخراج گاتسکان زننده گل دوم خود ۱۰ نفره به بازی ادامه داد؛ ضمن اینکه سعید عزت‌اللهی دیگر ملی پوش ایرانیِ روستوف فرصت حضور در میدان پیدا نکرد.

یاران آزمون و عزت‌اللهی با این پیروزی ۲۴ امتیازی شدند و موقتا به رده پنجم جدول لیگ یک روسیه صعود کردند ولی آنژی ماخاچ‌کالا ۱۷ امتیازی و تیم دهم جدول باقی ماند.

گل استثنایی و درخشش جهانبخش فقط در ۹ دقیقه

در روز آخر بازی‌های هفته چهاردهم لیگ اردیویسه هلند تیم‌های آلکمار و هراکلس از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آفاس به مصاف هم رفتند که علیرضا جهانبخش برای نخستین بار در این فصل روی نیکمت قرار گرفته بود.

یاران جهانبخش که به دنبال پیروزی پس از دو تساوی پیاپی بودند در دقیقه ۵ توسط رابرت موهرن به گل رسیدند ولی نمایش سراسر هجومی آنها ادامه پیدا کرد و دو گل دیگر در دقایق ۲۱ و ۲۵ توسط ووت وگورست به ثمر رساندند و می‌توانستد تعداد گل‌هایشان را با پنالتی‌ای که دقیقه ۴۵ به دست آمده بود به عدد ۴ برسانند که وگورست نتوانست هت‌تریک کند.

هفت دقیقه پس از شروع نیمه دوم هراکلس صاحب ضربه پنالتی شد که ساموئل آرمنتروس آن را تبدیل به گل کرد ولی آلکمار در دقیقه ۷۳ توسط دابنی دوس سانتوس نخستین تعویضی خود به گل چهارم رسید.

جهانبخش در دقیقه ۸۳ این مسابقه جانشین موهرن زننده گل اول آلکمار شد و در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده پنجمین گل تیمش را با حرکت در عرض از سمت راست زمین به پشت محوطه جریمه و شوت تماشاییِ روی پا به کنج دروازه به ثمر رساند تا آلکمار به بهترین برد این فصل دست پیدا کند.

باتوجه به شکست یک بر صفر هیرنفین مقابل آژاکس، آلکمار با این پیروزی ۲۴ امتیازی شد و به رده چهارم جدول لیگ اردویسه صعود کرد و هراکلس نیز با ۱۵ امتیاز در جایگاه یازدهم باقی ماند.

تکمیل درخشش لژیونرها با انصاری‌فرد و شجاعی

بازی‌های هفته نهم سوپرلیگ یونان دنبال شد که در آخرین مسابقه امشب پانیونیوس در حضور مسعود شجاعی و کریم انصاری‌فرد دو بازیکن ایرانی‌اش در ترکیب اولیه، از ساعت ۲۱ در ورزشگاه نئااسمیرنی پذیرای پاناتینایکوس بود.

نیمه اول این مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما در نیمه دوم پانیونیوس که به دنبال پیروزی و بازگشت به جمع تیم‌های بالای جدول بود نمایش هجومی‌ای گرفت و با پاس در عمق تماشایی شجاعی و فرار انصاری‌فرد از روی خط آفساید و عبور او از اودیسیاس ولاچودیموس دروازه‌بان پاناتینایکوس در دقیقه ۷۱ به گل رسید.

انصاری‌فرد که با درخشش مقابل پاناتینایکوس تعداد گل‌های خود در سوپرلیگ یونان را به عدد ۴ رساند، در دقیقه ۸۰ با دیوید انگوگ تعویض شد.

درحالی که بازی با نتیجه یک بر صفر رو به پایان بود پاناتینایکوس در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده توسط لوکاس ویلافانز آرژانتینی به گل تساوی دست یافت و بازی را با نتیجه یک بر یک تمام کرد.

شجاعی تا پایان بازی در ترکیب تیمش حضور داشت.

پانیونیوس که در صورت پیروزی در مسابقه امشب به رده سوم جدول صعود می‌کرد، با این تساوی ۱۴ امتیازی شد و همچنان تیم پنجم جدول سوپرلیگ یونان باقی ماند ولی پاناتینایکوس با کسب پانزدهمین امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به آ. اِک. آتن به رده سوم رسید.

علیرضا جهانبخش نیز در لیگ اردیویسه هلند مقابل هراکلس پنجمین گل تیمش را به ثمر رساند و سردار آزمون نیز گل اول روستوف روسیه را برابر آنژی ماخاچ‌کالا زد که حالا گلزنی انصاری‌فرد و پاس گل شجاعی، شب درخشان لژیونرهای ایران را کامل کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها