۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۲ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :55294
  • بدون دیدگاه

خودروی اسپانیایی”سئات لئون”وارد بازار ایران شد+تصاویر

شرکت کیهان موتور آرین تنها نماینده برند سئات اسپانیا در ایران افتخار دارد برای اولین بار خودروی لئون پنج درب را در کشورمان معرفی و عرضه نماید.

شرکت کیهان موتور آرین تنها نماینده برند سئات اسپانیا در ایران افتخار دارد برای اولین بار خودروی لئون پنج درب را در کشورمان معرفی و عرضه نماید.

خودروی اسپانیایی"سئات لئون"وارد بازار ایران شد

مشخصات فنی سئات لئون ۵D با دو موتور ۱۴۰۰ سی‌سی (فولکس واگن) و ۱۸۰۰ سی‌سی (آئودی) در ایران:

http://cdn.iranjib.ir/images/6zf7n4d0rwj04ar49koi.png

تجهیزات و امکانات رفاهی سئات لئون ۵D با دو موتور ۱۴۰۰ سی‌سی (فولکس واگن) و ۱۸۰۰ سی‌سی (آئودی) در ایران:

http://cdn.iranjib.ir/images/6gjnl6hp94rspu7gqr7.png

شرایط فروش سئات لئون ۵D با دو موتور ۱۴۰۰ سی‌سی (فولکس واگن) و ۱۸۰۰ سی‌سی (آئودی) در ایران:

http://cdn.iranjib.ir/images/w8l6i6wi0hnmtog4fzys.png


بیشتر بدانیم :

سئات لئون ۵D تازه وارد بازار هاچ بک های ایران

تاریخچه سئات:
سئات نام برندی از اسپانیاست که در سال ۱۹۵۰ میلادی بنیان نهاده شد. نخستین محصول تولیدی آن، مدل ۱۴۰۰ بود که در ۱۳ ماه نوامبر سال ۱۹۵۳ میلادی دیده به جهان گشود، این خودرو بر مبنای فیات ۱۴۰۰ تکوین و توسعه یافته بود. سئات به مدت سی سال یار و همکار فیات ایتالیا بود و از کمک‌های فنی آن به‌کرات بهره می‌برد و حتی به مدت ۱۶ سال پیاپی نیز – سال‌های ۱۹۵۷ الی ۱۹۷۳ میلادی – مدل ۶۰۰ از فیات را با نام سئات ۶۰۰ و به عنوان خودرویی ارزان و مردمی عرضه می‌کرد؛ اما سال ۱۹۸۲ میلادی، سال جدایی قطعی بین این دو رفیق بود؛ و دلیل این امر هم به فیات برمی‌گشت که به سبب بحران‌های مالی و افزایش قیمت جهانی بهای نفت به محافظه‌کاری روی آورده و حاضر به سرمایه‌گذاری بیشتر در سئات نبود.

پس از جدایی از فیات، متصدیان سئات در پی شریکی قوی‌پنجه بودند و ازاین‌رو به مکاتباتی چند با تویوتا، میتسوبیشی و نیسان مبادرت نمودند اما از بخت خوش، در این زمان، شخصی به نام دکتر کارل هورست هان (D.R CARL HORST HONE) ریاست فولکس‌واگن را بر عهده داشت و او نیز سخت در پی گسترش عملیات تولیدی فولکس‌واگن در ماورای مرزهای آلمان بود و این‌گونه بود که این دو به هم رسیدند و شراکت قطعی‌شان از تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۸۲ میلادی آغاز شد، تاریخی که می‌توان آن را شروعی دگرباره برای سئات در دوران مدرن دانست. نخستین مدل‌هایی هم که از فولکس در سئات به تولید رسیدند، پاسات و پولو بودند. در این میان، رفته‌رفته میزان سهام فولکس‌واگن در شرکت سئات رو به فزونی نهاد و از ۵۱ درصد در سال ۱۹۸۶ میلادی به ۹۹٫۹۹ درصد در ۱۸ ماه دسامبر سال ۱۹۹۰ میلادی افزایش یافت و بدین ترتیب سئات توانست به نخستین شعبه فرامرزی فولکس‌واگن در خارج از مام میهن بدل گردد.

سئات لئون:

برخلاف تولدو که تنها در یک گونه از بدنه به تولید می‌رسد، لئون خودرویی در کلاس C است که در سه گونه سه درب، پنج درب و استیشن تولید می‌شود. نخستین سری از آن، در سال ۱۹۹۹ میلادی وارد بازارهای جهانی شد، ولی نسل سوم و یا فعلی آن برای نخستین بار، ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی و در نمایشگاه خودروی پاریس به جهانیان معرفی شد.

نسل فعلی لئون بر مبنای پلت‌فرم MQB گروه فولکس‌واگن تکوین و توسعه یافته است. پلت‌فرمی که در نسل سوم آئودی A3، نسل هفتم فولکس‌واگن گلف و نسل سوم اشکودا اکتاویا نیز به کار می‌رود. به لحاظ ابعادی، نسخه فعلی لئون نسبت به نسل پیشین آن، به میزان ۵ سانتی‌متر کاهش طول داشته و از وزن آن نیز به میزان ۹۰ کیلوگرم کاسته شده است اما در مقابل، به فاصله بین دو محور آن معادل ۵٫۸ سانتی‌متر اضافه شده است.

ایمنی:

به لحاظ ایمنی، سئات لئون خودرویی فوق‌العاده صلب و مستحکم است و توانسته در آزمون ایمنی موسسه یوروانکاپ،۵ ستاره ایمنی را کسب نماید. ضمن اینکه، درجه ایمنی سرنشینان بزرگسال در آن معادل ۹۴ درصد است که از این لحاظ شبیه تولدو است اما رقم محافظت از کودکان در آن معادل ۹۲ درصد است، در حالی که این عدد در تولدو معادل ۸۰ درصد است.

سئات لئون ۵D در ایران:

سئات قرار است با شرکت کیهان موتور آرین و فعلاً با دو مدل لئون ۵D و تولدو وارد بازار ایران شود که مشخصات فنی و قیمت سئات لئون ۵D در مدل FR از سوی این شرکت اعلام شده است.
سئات لئون ۵D در مدل FR با دو نسخه به ایران خواهد آمد. طبق جدول اعلامی توسط کیهان موتور آرین، دو نسخه ای که برای بازار ایران در نظر گرفته شده، هر دو هاچ بک و با موتورهای ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه هستند ولی از نظر عملکردی تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند.

پیشرانه نسخه قدرتمندتر سئات لئون ۱۷۹۸ سی سی حجم دارد و به سیستم پرخوران (توربو) نیز مجهز شده است. توانایی تولید قدرت این موتور حداکثر ۱۸۰ اسب بخار در دور ۵۱۰۰ و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور در دور ۱۲۵۰ است. گیرباکس نصب شده روی این خودرو ۷ سرعته DSG ساخت فولکس واگن است و جالب است بدانید که این پیشرانه را شرکت آئودی برای سئات ساخته است.
سئات لئون در این مدل می تواند در عرض ۷٫۲ ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد و میزان مصرف سوخت آن به صورت ترکیبی ۵٫۸، شهری ۷٫۱ و خارج از جاده ۵٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر است.

خودروی اسپانیایی"سئات لئون"وارد بازار ایران شد

اما نسخه دوم از سئات لئون که از نظر ابعاد و اندازه هیچ تفاوتی با نسخه ای که هم اکنون اشاره کردیم ندارد، به پیشرانه ای مجهز شده که دقیقاً ۱۳۹۵ سی سی حجم دارد و می تواند به کمک توربوشارژر حداکثر ۱۵۰ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۲۵۰ نیوتن متر در دور ۱۵۰۰ را تولید کند. گیرباکس نصب شده روی این مدل همانند نسخه قبلی ۷ سرعته DSG فولکس واگن است و ظرف ۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر می رسد. اما فرق این نسخه با مدل قبلی در سازنده پیشرانه است. این نسخه را فولکس واگن طراحی و ساخته و تا به اینجا با دو مدل سئات لئون روبرو هستیم که یکی با موتور ۱٫۸ لیتری آئودی و دیگر با موتور ۱٫۴ لیتری فولکس واگن است. در نسخه ساخته شده توسط فولکس واگن مصرف سوخت ترکیبی ۵ لیتر در هر صد کیلومتر است.

از نظر ابعاد و اندازه این دو مدل تفاوتی با یکدیگر ندارند و سئات لئون وارد شده ۴۲۴۶ میلیمتر طول، ۱۸۱۶ میلیمتر عرض و ۱۴۵۸ میلیمتر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن ۲۶۳۷ میلیمتر است.
اما به شیرین ترین قسمت ماجرا یعنی قیمت سئات لئون می رسیم. جایی که کیهان موتور قرار است در ۱۲۰ روز کاری این خودروها را تحویل دهد. قیمت سئات لئون با موتور آئودی ۱۴۵ میلیون تومان و قیمت سئات لئون با موتور فولکس واگن ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که همین جا چند موضوع مشخص می شود. اگر کیهان موتور بتواند این قیمت ها را تا تحویل خودروها حفظ کند، باید گفت لئون به رقیبی بسیار جدی برای آلفارومئو جولیتا تبدیل می شود.

سئات لئون 5D

منبع : جوان خودرو

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها