۲۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۷ مهر ۱۳۹۴
  • کد خبر :24175
  • بدون دیدگاه

قتل در ژاپن، شکایت در تهران؛ ۱۴ سال بعد!

خفه کردن متصدی پمپ بنزین جلوی چشمان همسر

در بازجویی ها با اعتراف به قتل به ماموران گفت: با دوستم مقتول را کشتیم، چون او به همسرم نظر خوبی نداشت و می خواست مرا هم به قتل برساند.

به گزارش تالار خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دهم فروردین سال ۹۰ ماموران پلیس در جریان کشف جسد یک مرد در کانال آب در صفادشت قرار گرفتند که بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با آغاز تحقیقات مشخص شد که چند روز قبل خانواده این مرد میانسال اعلام فقدانی کرده بودند. همچنین تجسس ها نشان داد که این فرد خفه شده است. بنابراین تلاش برای شناسایی عامل این قتل آغاز شد.

در ادامه مشخص شد که قاتل با خودروی تاکسی مقتول به پمپ بنزینی در صفادشت رفته و به خاطر نداشتن پول، مدارک شناسایی خودش را تحویل متصدی پمپ بنزین داده است.

ماموران پلیس با بررسی مدارک شناسایی این مرد، متوجه شدند که وی سابقه دار است. بنابراین تلاش برای دستگیری این مرد آغاز شد و در نهایت پس از گذشت سه سال در حالیکه متهم به خاطر سرقت مسلحانه به زندان افتاده بود، همراه همدستش شناسایی شد.

وی در بازجویی ها با اعتراف به قتل به ماموران گفت: با دوستم مقتول را کشتیم، چون او به همسرم نظر خوبی نداشت و می خواست مرا هم به قتل برساند. همسرم درخواست طلاق داده بود و من هم می ترسیدم که اگر همسرم را طلاق ندهم مقتول به سراغم می آید و مرا می کشد. برای همین روز حادثه با دوستم و همسرم سوار خودروی مقتول شدیم و در راه من جلوی چشمان همسرم او را با سیم خفه کردم. وقتی سیم پاره شد، دوستم دست و پای مقتول را گرفت و من با دست او را خفه کردم و جسدش را به رودخانه انداختم.

با اعتراف این مرد همدست او هم دستگیر شد ولی گفت که در قتل هیچ نقشی نداشته و به اجبار متهم تنها شاهد قتل بوده است.

با این اظهارات پرونده این دو متهم برای رسیدگی به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. این دو نفر صبح دیروز در این شعبه محاکمه شدند و اظهارات قبلی خود را تکرار کردند. در پایان نیز هیات قضایی متهم ردیف اول را به قصاص و متهم ردیف دوم را هم به زندان محکوم کردند.


در همین زمینه بخوانید:

قتل در ژاپن، شکایت در تهران؛ ۱۴ سال بعد!

همشهری آنلاین نوشت: بعداز گذشت ۱۴ سال از قتل جوان ایرانی در ژاپن، خانواده مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی تهران خواستار دستگیری و قصاص قاتل شدند.

اوایل سال ۲۰۰۱میلادی (سال ۸۰)، پلیس ژاپن در جریان درگیری مرگبار ۲جوان ایرانی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد این دو جوان ۲۷ ساله یک سال قبل برای کار از تهران به ژاپن سفر کرده بودند اما در این کشور دچار اختلاف شده و در نهایت این جنایت شکل گرفته بود. در جریان تحقیقات پلیس، قاتل دستگیر شد و همان سال در دادگاه جنایی ژاپن به ۱۵سال زندان محکوم شد.

پس از گذشت ۱۴سال، ‌متهم حالا در آستانه آزادی قرار گرفته و در چنین شرایطی خانواده مقتول هفته گذشته به دادسرای جنایی تهران رفتند و از قاتل پسرشان شکایت کردند. به گفته آنها، بعد از گذشت ۱۴سال، حالا که قرار است قاتل از زندان آزاد و به ایران بازگردانده شود، آنها می‌خواهند که وی طبق قوانین ایران محاکمه شود. با شکایت خانواده مقتول، قاضی سعید احمدبیگی به اینترپل دستور داده تا چنانچه گزارشی از ماجرای جنایت وجود دارد در اختیار پلیس آگاهی پایتخت قرار گیرد.

از سویی پلیس آگاهی نیز ماموریت یافته تا گزارش معاینه جسد مقتول که ۱۴سال قبل از ژاپن به ایران فرستاده شده بود را به دادسرا ارائه دهد تا ابعاد پنهان ماجرا آشکار شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها