۲ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53155
  • بدون دیدگاه

عکس جدید خداداد عزیزی در کنار پدر و دخترش

تازه ترین تصویر خداداد عزیزی بازیکن مشهدی و خاطره انگیز تیم ملی فوتبال کشورمان در کنار پدر و دخترش

تازه ترین تصویر خداداد عزیزی بازیکن مشهدی و خاطره انگیز ، اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در کنار پدر و دخترش

خداداد عزیزی در کنار پدر و دخترش

بیوگرافی خداداد عزیزی

خداداد عزیزی در اول تیر ماه سال ۱۳۵۰ در مشهد متولد شد و با گلی که آذرماه ۱۳۷۶ در ملبورن به استرالیا زد خود را در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کرد.

عزیزی در جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و جام‌ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ امارات برای تیم ملی ایران به میدان رفت. وی در سال ۱۹۹۶ به عنوان بهترین بازیکن جام‌ملت‌ها و بهترین بازیکن آسیا شناخته شد.

گلی که عزیزی در نوامبر ۱۹۹۷ و در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ به استرالیا زد و صعود ایران را به جام‌جهانی قطعی کرد، یکی از حماسی‌ترین لحظات تاریخ فوتبال ایران است.

دوران باشگاهی
عزیزی رسما فوتبال را در سال ۱۳۶۷ (۱۹۸۸) با تیم ابومسلم مشهد آغاز کرد و تا سال ۱۹۹۲ در این تیم بازی کرد. در این سال عزیزی به تیم فتح تهران پیوست تا خدمت مقدس سربازی را در این تیم پشت سر بگذراند.

پس از پایان دو سال حضور عزیزی در این تیم، تیم بهمن خداد را به خدمت گرفت. وی تا سال ۱۹۹۷ در این تیم بازی کرد. عزیزی در سال ۱۹۹۷ به صورت بازیکن قرضی چند بازی برای پرسپولیس تهران در جام باشگاه‌های آسیا انجام داد.

پس از درخشش در جام‌ملت‌های ۱۹۹۶ امارات، عزیزی در سال ۱۹۹۷ به همراه علی دایی و کریم باقری به بوندس لیگا پیوست و تا سال ۲۰۰۰ کلن بازی کرد.

عزیزی در سال ۲۰۰۰ یک فصل برای تیم سن خوزه آمریکا بازی کرد و پس از آن در سال ۲۰۰۱ به النصر امارات پیوست. عزیزی در این تیم هم یک فصل بیشتر بازی نکرد و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ در تیم پاس تهران توپ زد.

عزیزی پس از تیم پاس به آدمیرا واکر اتریش پیوست اما به دلیل مشکلاتی که با سرمربی و کادر فنی این تیم داشت هرگز در هیچ بازی رسمی این تیم به میدان نرفت.

عزیزی این بار به تیم دسته دومی عقاب تهران پیوست و آخرین قرارداد دوارن بازیگری خود را به مدت یک فصل در سال ۲۰۰۶ با راه‌آهن امضا کرد. راه‌آهن آخرین تیمی بود که عزیزی در آن به عنوان بازیکن به میدان رفت.

دوران ملی
عزیزی اولین بازی ملی خود را در سال ۱۹۹۱ و در برابر کامرون انجام داد. عزیزی در این سال از سوی حسن حبیبی و علی پروین به تیم ملی دعوت شده بود. وی در مجموع ۴۷ بار به عنوان بازیکن تیم ملی ایران به میدان رفت و ۴۷ بار برای تیم ملی گل‌زنی کرد. عزیزی در سال ۲۰۰۵ از تیم ملی خداحافظی کرد.

عزیزی پس از خداحافظی از فوتبال به عنوان مشاور مدیرعامل ابومسلم به این تیم پیوست و سال ۲۰۰۶ به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها