۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53088
  • بدون دیدگاه

فیفا تحت تأثیر نمایش اخلاقی فوتسالیست‌ها

حرکت زیبا و استثنائی فوتسالیست ها در پایان بازی برزیل

سایت فیفا به ستایش بازیکنان ایران پرداخت .

این لحظه تاریخی که مربوط به خداحافظی فالکائو ستاره درخشان و یکی از مهمترین های تاریخ این رشته ورزشی است، روی سایت فیفا این طور بازتاب یافته است؛ “کلاس خالص”! این عبارات همه کإرهایی را که فالکائو برای فوتسال انجام داده است را توضیح می دهد؛ والبته وقتی فوتسالیست های ایران به قدردانی از رکورددار گلزنی پرداختند و این صحنه استثنایی را ایجاد کردند. ایرانی ها می توانستند به رختکن رفته و جشن برد بزرگشان مقابل برزیل را ادامه دهند ولی این کار متوقف شد تا لحظه خداحافظی فالکائو از دنیای فوتسال جاودانه شود.”

حرکت زیبا و استثنائی فوتسالیست های در پایان بازی برزیل
طبیعی است که ما این لحظه ها را از یاد نخواهیم برد. وقتی که در حین جشن برای مهمترین نتیجه تاریخ فوتسال چشم مان برای خداحافظی بزرگترین تاریخ تر شد.

 


در همین زمینه بخونید :

دومین فالکائوی تاریخ ساز، مغلوب ایران شد

فوتسال ایران در شهریور ماه سال ۱۳۵۱ برابر برزیل در بازی های المپیک ۱۹۷۲ مونیخ ۱-۰ برنده شد. البته در آن دوران تیم های حرفه ای فوتبال مجاز به استفاده از بازیکنان آماتور در بازی ها بودند ،با این حال برد برابر برزیلی که در همان جام هم عالی کار کرده بود یک فتح تاریخی بود.

در مسابقه ای که برابر برزیل در رایتسبون برگزار شد ایران بدون ستارگانی چون ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی، حسین کلانی، ابتدا یک ضربه پنالتی از دست داد و سپس توسط مجید حلوایی گل برد را زد.

درست است که ایران برابر برزیل آماتور برنده می شد اما در همین تیم برزیل جوانی بازی می کرد که بعدها از بهترین های تاریخ برزیل وا ز وزرای ورزش این کشور شد.

 پائولو روبرتو فالکائو
در همان بازی نام دیرسیو از دیگر ملی پوشان برجسته برزیل دهه ۷۰ و۸۰ می درخشد…در دیدار دیگری هم که ایران در بهار سال ۵۵، در بازی افتتاحیه استادیوم تختی برگزار کرد. با حریف ۲-۲ کرد، جونیور و ادینهو از مردان بزرگ برزیل جام های جهانی ۸۲ و۸۶ در میدان حضور داشتند.

تشابه نام ۲ فالکائوی مغلوب برابر ایران از جذابیت های  مهم دنیای تاریخ و آمار است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها