۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳۰ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48954
  • بدون دیدگاه

جزئیات تلخ غرق شدن دو خواهر در ساحل سرخرود

دو خواهر که شامگاه یکشنبه همراه دو دختر جوان دیگر برای شنا به ساحل «سرخرود» در مازندران رفته بودند گرفتار امواج خروشان شده و جان باختند.

دو خواهر که شامگاه یکشنبه همراه دو دختر جوان دیگر برای شنا به ساحل «سرخرود» در مازندران رفته بودند گرفتار امواج خروشان شده و جان باختند.

تقی کریمیان رئیس هیأت نجات غریق استان مازندران دیروز با اعلام این خبر گفت: غروب یکشنبه همزمان با اعلام خبر غرق شدگی چهار دختر جوان بلافاصله یگان امداد و نجات و ناجیان غریق راهی محل حادثه شدند.

در این عملیات دو دختر جوان از مرگ حتمی نجات یافته اما متأسفانه دو خواهر ۹ و ۱۸ ساله که فرزندان سرایدار  شهرک ویلایی بودند، جان باختند.

وی با اشاره به استقرار ناجی غریق در مناطق آزاد و کور از سوی هلال احمر و هیأت نجات غریق گفت: متأسفانه با وجود پیگیری‌ها و مکاتبات صورت گرفته، وظیفه تأمین ناجی غریق در این مناطق به عهده مراکز اقامتی و شهرک‌های خصوصی است که کوتاهی شهرک خصوصی «سبزواری» در جذب و استقرار ناجی غریق موجب بروز این حادثه تلخ شده است.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان مازندران با اشاره به نجات جان یکهزار و ۱۰۲غریق از ابتدای خرداد ماه امسال تاکنون در سواحل استان مازندران گفت: متأسفانه شنا در ساعات نامناسب بخصوص شب‌ها و شنا در مناطق آزاد و ممنوعه و ناآشنایی به فنون مربوطه موجب شده تا در این مدت ۲۲ نفر از مسافران در استان مازندران در دریا غرق شوند.

وی گفت: ۳۵۱ نقطه حادثه خیز در ساحل مازندران از سوی کمیته غرق شدگان و نجات غریق شناسایی شده و امسال ۸۶۰ ناجی غریق در سواحل مازندران مستقر هستند.

به گفته کریمیان، به منظور کاهش آمار تلفات جانی و حفظ امنیت جانی مسافران در دریا و کاهش آمار تلفات غرق شدن در تابستان امسال، ۹۴ طرح سالمسازی دریا در سواحل استان مازندران استقرار یافت.

منبع: روزنامه ایران

 


در همین زمینه بخوانید :

غرق شدن دختر و پسر جوان در رودبنه (۲۳ تیرماه)

بخشدار رودبنه در گفتگو با خبرنگار لاهیجان گفت: ساعت ۱۶ عصر امروز(چهارشنبه ۲۳تیر)خانم ۲۲ ساله به نام (ش-ر) اهل لاهیجان و آقایی به نام(م-و) به علت شنا در منطقه ممنوعه دچار حادثه شدند که پس از تلاش های صورت گرفته و بررسی وضعیت غریق، خانم فاقد هرگونه علایم حیاتی بود و جنازه وی تحویل پزشکی قانونی داده شد.

وی با بیان اینکه شنا در منطقه خطرآفرین و مکانی که فاقد طرح سالم سازی دریا بود باعث این حادثه دلخراش شد افزود: این منطقه به دلیل ممنوع بودن شنا؛ دور از چشم غریق نجات است و با تابلوهای اخطاری مشخص شده است.

رضامهدوی افزود: تدابیر لازم جهت کاوش و یافتن جنازه غریق دیگر این حادثه ادامه دارد که متاسفانه تاکنون موفق به یافتن جنازه به کمک صیادان بومی و مردم منطقه نشده ایم و صبح فردا این کار با کمک غواصان صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان نیزشامگاه امروز(چهارشنبه۲۳تیر) در گفتگو با خبرنگار«لاهیجان» با اعلام این خبر گفت: دو پسر و دختر جوان در دریای امیرآباد و خارج از طرح سالمسازی دریا به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا و عدم توجه به تابلوهای اخطاری نصب شده در ساحل این منطقه با ورود به دریا دچار سانحه شدند.

سرهنگ پاسدار محمود قاسمی در ادامه افزود: پس از ساعت ها تلاش نیروهای بومی، صیادان، نیروهای نجات غریق و هلال احمر توانستیم جنازه دختر جوان را از آب دریا بیرون بکشیم و ولی کماکان جنازه دیگر غریق هنوز کشف نشده است.

وی با بیان اینکه با خانواده های غریق و مفقودشده این حادثه تماس گرفته ایم و کارهای مربوط به پزشکی قانونی در حال انجام است گفت: خانواده پسر مفقود شده این حادثه که غیربومی و ساکن استان دیگر هستند در راه لاهیجان هستند تا با کمک غواصان بتوانیم جنازه وی را از آب بیرون بکشیم.

به گزارش «لاهیجان»، روستای امیرآباد جزء دهستان شیرجوپشت بخش رودبنه شهرستان لاهیجان است که در فاصله ۳۰ کیلومتری مرکز شهر لاهیجان قرار دارد. سال گذشته نیز شنا در همین منطقه جان یک دختر نوجوان ۱۴ ساله و یک پسر ۲۲ ساله را گرفت.

 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها