۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :10945
  • بدون دیدگاه

با تصویب شورای پول و اعتبار

جزئیات تصویب وام خرید خودرو ، خرید کالا و جعاله ۹۴

با تصویب شورای پول و اعتبار، وام خرید کالای تولید داخل و ودیعه مسکن ۸میلیون تومان، جعاله ۱۰میلیون و خرید خودرو ۱۵میلیون و جایگزینی خودروی فرسوده ۲۰میلیون تومان شد. به…

با تصویب شورای پول و اعتبار، وام خرید کالای تولید داخل و ودیعه مسکن ۸میلیون تومان، جعاله ۱۰میلیون و خرید خودرو ۱۵میلیون و جایگزینی خودروی فرسوده ۲۰میلیون تومان شد.

به گزارش تسنیم به نقل از بانک مرکزی، یک‌هزار و یکصد و نود و نهمین جلسه شورای پول و اعتبار در مورخ ۱۳۹۴٫۲٫۱۵ با محوریت تمرکز بیشتر بانک مرکزی بر تسهیلات خرد و به‌منظور حمایت از تولید و تولیدکنندگان داخلی برگزار شد.

شورای پول و اعتبار پیشنهادهای ارائه شده توسط بخش اعتباری بانک مرکزی را به‌شرح زیر مورد تصویب قرار داد:

الف) خرید کالاها و خدمات ضروری از قبیل کالاهای مصرفی بادوام نو و دست اول از محل تولیدات داخلی و هزینه تحصیل، ودیعه مسکن و سایر نیازهای ضروری مشابه، حداکثر تا مبلغ ۸۰ میلیون ریال
ب)   تسهیلات جعاله تعمیر مسکن حداکثر تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال
ج)   تسهیلات خرید خودروی سواری (تولید داخل) معادل ۶۰درصد بهای خودرو و حداکثر به‌میزان ۱۵۰ میلیون ریال
د)   تسهیلات کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه، حداکثر تا مبلغ ۵۰ میلیون ریال
ح)   تسهیلات خرید خودرو بابت جایگزینی خودروهای فرسوده شخصی از محل تولید داخلی معادل ۸۰ درصد بهای خودرو و حداکثر به‌مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال.
ضمنا” شورا مقرر کرد شیوه‌نامه اعطای تسهیلات خودرو و کالاهای مصرفی بادوام و نحوه مصرف آن توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به بانک‌ها ابلاغ شود.

جزئیات تصویب وام خرید خودرو ، خرید کالا و جعاله 94

منبع: تسنیم

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها