۳۱ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51077
  • بدون دیدگاه

جزئیات اعدام و اعترافات خفاش شب جهرم+عکس

چاقوکش جنجالی جهرم که سال ۹۳ با ایجاد ناامنی برای زنان و دختران در این شهرستان آنها را از پشت سر با چاقو زخمی می کرد، اعدام شد تا پرونده یک مفسد فی الارض بسته شود.

رکنا: پرونده چاقوکش جهرمی که با پوشاندن صورتش با شال سیاه در سال ۹۳ با ایجاد ناامنی و رعب و وحشت برای زنان و دختران آنان را از پشت سر با چاقو زخمی می کرد با اجرای حکم اعدام در ملاء عام بسته شد.

جزئیات اعدام و اعترافات خفاش شب جهرم+عکس
سعید- ب ۲۴ ساله در فاصله زمانی یکم آذرماه سال ۹۳ تا چهارم همان ماه تعدادی از زنان و دختران را در شهرستان جهرم با استفاده از چاقو زخمی و باعث ایجاد مزاحمت و ناامنی برای آنها شده بود.
خانمی ۳۴ ساله اولین مورد چاقوخوردگی این جوان بود که با مراجعه به دادسرا مدعی شد از ناحیه پهلوی سمت چپ و دست زخمی شده و فرد مهاجم در حالی که وی در خودرو نشسته بوده با چاقو او را زخمی کرده و متواری شده است.
با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات حکایت از مزاحمت خیابانی و جرح با چاقو داشت از این رو پرونده به بازپرسی دادسرای جهرم ارسال و با توجه به اهمیت موضوع روند تحقیقات به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه تعدادی دیگر از زنان و دختران در شهرستان جهرم با مراجعه به دادسرا شکایت های مشابهی را مطرح کردند و موضوع تمام این شکایت ها و شگرد ضارب یکی بود زیرا از پشت سر طعمه های خود را مجروح می کرد.
در آخرین اقدامات این ضارب یک خانم ۲۸ ساله در یکی از کوچه های شهر مورد اصابت چاقو قرار گرفت و حتی از اسپری فلفلی نیز استفاده کرده بود.
با انجام تحقیقات گسترده قضایی و اطلاعاتی و دیدن فیلم دوربین مداربسته در مقابل یکی از مناطق وقوع جرم، فاش شد که این متهم خودرو سمند داشته است از این رو در حالی که ۷۲ ساعت بیشتر از وقوع این چاقوکشی نمی گذشت متهم در پنجم آذرماه دستگیر شد.

اعترافات هولناک چاقو کش جنجالی
چاقوکش جنجالی در ششم آذرماه همان سال بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و مزاحمت برای دختران، زنان و همچنین چاقو زدن آنها را گردن گرفت و مدعی شد که شب ها برخی مواقع با موتورسیکلت و برخی مواقع دیگر با خودرو در حالی که شلوار مشکی می پوشیده صورت خود را با شال مشکی بلند مخفی کرده و با چاقوکشویی زنان و دختران را از پشت با چاقو زخمی می کرده است.
وی در ادامه بازجویی ها به داشتن اسپری فلفلی هم اعتراف کرد. در همان روز برای این متهم قرار بازداشت موقت صادر و وی به زندان معرفی شد.
در ادامه رسیدگی به این پرونده شکات مدعی شدند اقدامات متهم باعث ترس و وحشت شدید آنها شده و حتی بیان کردند که به دلیل ترس شدید قادر به خروج از منزل نبوده اند.

جزئیات اعدام و اعترافات خفاش شب جهرم+عکس

با چاقو زدن به خانم ها آرامش می گرفتم
متهم در نهم آذرماه در پاسخ به سوال بازپرس مبنی بر اینکه آیا قبول دارید که با اقدامات خود موجب رعب و وحشت جامعه زنان شده اید؟ مدعی شد که قبول دارد زنان ترسیده اند. این چاقو کش در بازجویی ها مدعی شد که ۹ مورد چاقو کشی داشته و حتی از اسپری هم در دو مورد استفاده کرده است. وی همچنین مدعی شد شبانه از تفنگ بادی نیز استفاده کرده و به سمت شیشه های خوابگاه های دانشجویی شلیک کرده است. این مجرم در اعترافات خود عنوان کرد که با چاقو زدن به خانم ها آرامش می گرفته است.
پس از تکمیل تحقیقات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، بازپرس پرونده در هجدهم آذرماه همان سال برای وی قرار مجرمیت صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی جهرم ارسال شد.
جلسه رسیدگی به پرونده این متهم در یکم دی ماه همان سال تشکیل شد.در این جلسه اتهامات انتسابی به متهم تفهیم و نامبرده مدعی شد که تمام اظهارات شکات را قبول دارد.
با اخذ دفاعیات متهم و سیر تشریفات قانونی، دادگاه در ششم دی ماه مبادرت به صدور رای کرد و ضمن احراز بزهکاری متهم سعید – ب از حیث محاربه، نامبرده را به اعدام در ملاء عام محکوم کرد. رای صادره در ۲۷ دی ماه مورد فرجام خواهی وکیل مدافع محکوم علیه قرار گرفته و پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد.
پس از بررسی پرونده در شعبه چهل و یکم دیوان عالی کشور فرجام خواهی وکیل محکوم نقض شد.

رای شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور
نظر به اینکه متهم در جریان تحقیقات مقدماتی در بیان چگونگی ماجرا جراحت های عمدی که حداقل ۹ نفر از دختران و شکات پرونده که با ادعای خودش دانشجو بوده اند را بدون داشتن خصومت قبلی مجروح کرده و در مسیر دانشگاه یا کوچه یا درب منزلشان با سوء استفاده از خلوت بودن محل با چاقو مجروح می کرده است و حتی سلامت عقلی و روانی وی نیز تایید شده فرجام خواهی وکیل محکوم،نقض می شود.

تقدیر مردم از عملکرد دستگاه قضایی
از این رو با توجه به اینکه محکوم با اعمال مذموم خویش که حکایت از شرارت و حالت خطرناک وی داشته و نظم عمومی و امنیت اجتماعی را وسیله هوا و هوس خود قرار داده و اقداماتش در شهرستان جهرم به نحوی بوده که علاوه بر جریحه دار کردن احساسات مردم تبعاتی به همراه داشته به منظور ارتقای سطح امنیت و تسلی خاطر بزه دیدگان حکم اعدام وی تایید می شود.
و سرانجام حکم اعدام ضارب بانوان جهرم با قاطعیت دستگاه قضایی صبح دیروز در ملاء عام اجرا شد و شهروندان جهرمی از عملکرد قاطع دستگاه قضایی در برخورد با این فرد اعلام رضایت و خرسندی کردند

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها
  1. نام شما... نوشته است:

    باعث افتخار مملکت ایران است که ورزشگاه شده محل اعدام
    سلام بر مسئولینی که برای رفاه هموطنان از محیط های ورزشی استفاده بجایی میکنند و فضای مناسبی را برای تماشای ورزش مفرح اعدام اختصاص میدهند. ای کاش مسئولان جایگاه خاصی برای کودکان در نزدیکی جرثقیل قرار دهند تا آنان بتوانند صحنه اعدام را بهتر تماشا کنند. از صدا و سیما درخواست داریم این مراسم باشکوه را به صورت مستقیم گزارش کنند تا سایر هموطنانی که به هر علتی نتوانستند در این مراسم زیبا شرکت کنند بی بهره نمانند. از مجلس محترم درخواست داریم بودجه مناسبی را بابت خرید جرثقیل نو و آبرومند جهت استفاده در این مراسم روحانی اختصاص دهند تا زمانی که این نوع گزارش و عکسها در فضای مجازی پخش میشود شآن مملکت در آن حفظ شود.